Recommended Posts

Pre desetak dana sam uzeo e34 i neke stvari mi nisu jasne a nisam nasao odg

1.nije mi jasno zasto u autu ima dva akumulatora jedan ispod haube a drugi u gepek

2.alo bih stavio felne od seriju 3 da li bi morao da pravim distancere

i ako kojim slucajem nadjem felne od serije 5 e39 onda treba da pravim one prstenove posto e39 ima vecu centralnu rupu

Link to post
Share on other sites

Pa u gepeku stoji rezerni :-D treba da imas samo jedan, ispod haube ili ispod zadnjeg sedista kako na kom modelu, kod mene je ispod sedista

Link to post
Share on other sites

Problem s felnama je resen jer sam kupio felne od e39

Niste razumeli,ja u automobilu imam jedan akumulator napred ispod haubu a drugi u gepek <_<

Link to post
Share on other sites

Zato sto je kod starih modela do 90god akumulator napred,bez obzira da li je sestak ili 518,a ko zna ko je tu sta radio.Koje je god tvoj auto?

Link to post
Share on other sites

Zato sto je kod starih modela do 90god akumulator napred,bez obzira da li je sestak ili 518,a ko zna ko je tu sta radio.Koje je god tvoj auto?

Ja sam mislio da je slucaj kao kod e36ice,da modeli sa sest cilindra imaju aku u gepeku,jer je napred vec dovoljno tezak

Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da je slucaj kao kod e36ice,da modeli sa sest cilindra imaju aku u gepeku,jer je napred vec dovoljno tezak

Sa pocetkom ugradnje m50 motora akumulator je prebacen pozadi jer je motor tj glava jako blizu nosaca akumulatora,sto sa m20 nije slucaj zbog manje glave.

Ja stvarno neznam zbog cega bi u jednom autu bilo 2 akumulatora,evo pokusavam da shvatim zasto je to tvorac tog transformersa tako to uradio i nemogu da skapiram.

Ako je auto imao m20 motor i naknadno je ubacen m50 mogao je akumulator da ostane napred i da sve na sasiji radi,a ako je bio m50 sa akumulatorom ispod sedista neznam zasto bi mu neko dodavao akumulator i napred.

Jedino sto mi pada na pamet je da je menjana sasijska instalacija pri ubacivanju m50 motora zbog neke opreme a nije provucen debeli plus do motornog odeljenje pa je napred ostavljen akumulator za motornu instalaciju,a ispod sedista ostao taj za module ili ko zna sta.Neznam ako neko ima jos neku ideju neka kaze. :)

Link to post
Share on other sites

Ispravite me ako gresim ali ako je taj u gepeku manji aku od ovog drugog mislim da je od webasta, mislimda e34 ima poseban akumulator za webasto i da je pozadi odnosno bas u gepeku, nezavistad od glavnog koji je ispod sedista zadnjeg ili haube.

Link to post
Share on other sites

U gepeku je????

Ja sam skapirao da je ispod sedista gde i stoji fabricki.Ja nisam nikada video aku u gepeku pa cak i ako ima webasto,ja sam imao m20 sa webastom a sada imam stranca tds-a sa webastom i nijedan nema 2 akumulatora.

Link to post
Share on other sites

Nije frankenstajn, već su neki primerci E34 stvarno imali fabrički pomoćni akumulator od 25 Ah u prtljažniku.

Trebalo bi da je to ugrađivano u modele koji su fabrički imali telefone, valjda da ne bi pričao predugo telefonom, pa da posle ne možeš da upališ auto.

Prilično glupo, mogli su to i inteligentnije da urade, makar i da je služio kao pomoć pri paljenju za polarna područja.

Link to post
Share on other sites

U gepeku je????

Ja sam skapirao da je ispod sedista gde i stoji fabricki.Ja nisam nikada video aku u gepeku pa cak i ako ima webasto,ja sam imao m20 sa webastom a sada imam stranca tds-a sa webastom i nijedan nema 2 akumulatora.

e36 caletu u gepeku stoji m50 motor, tako je fabricki

Link to post
Share on other sites

Ovo sigurno znam ali odnosi se na E39, zapravo svaki pandurski je imao po dva, fabricki. Jedan je sluzio za stanicu, one LED platforme za ispisivanje poruka napajao je i kameru ispod retrovizora itd... u zivotu sam video samo jedan e34 sa tim malim akumulatorom u gepeku, fabricki je tu stajao nista budzeno, to je bio 525TDS karavan '95 god, i taj akumulator je bio potpuno prazan. Znam da mi je rekao vlasnik auta tada kao u fazonu... To govno prazno zbog njega mi webasto ne pali....

Naravno ne ukazuje da je on u pravu, i da je zbog toga webasto van funkcije, ali sam siguran da nije budzeno, imao je masku svoju i drzac bas ono fabricki.

Link to post
Share on other sites

Danas cu da slikam pa cu da postavim,pitao sam decka od koga sam kupio auto kaze da on nije nista cackao to.Inace sediste zadnje se isto otvara kao na modelima gde je aku tu ispod sedista..

Link to post
Share on other sites