Recommended Posts

Imam dve ekstra ponude za e60 530d 2004 god 218ks, sivi i crni, oba imaju m paket u odlicnom su stanju, jedino se razmisljam da li da uzmem automatik (sivi) ili rucni menjac (crni). Zanima me kakvi su im motori i menjaci ? Zanima me isto koliko trosi ovaj od 218ks ? e39 530d automatik je trosio 10, ocekujem da je potrosnja slicna.

Link to post
Share on other sites

Po gradu automatik troshi oko 13L, na otvorenom oko 7 - 7.5 LIt, zavisi kako vozish.

Na regionalnom putu mozhe i manje od 7, ako ga vozish po ogranichenjima.

Na motoru morash da provjerish klapnice na usisnoj grani i turbo, sve drugo je OK.

Mjenjach je dobar.

Link to post
Share on other sites

Proveri uopse stanje motora, menjaca na oba, trap limarija itd. Ali ako su u otprilike istom stanju - automatik bez mnogo razmisljanja. To je neko moje razmisljanje ti sad vidi sta i kako :)

Potrosnja zavisi mnogo od nacina voznje tako da tu niko ne moze tacno da ti kaze ali ono ispod 7,5-8 ces tesko da spustis.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

ja sam konacno shvatio sta treba gledati kad uzimas polovni auto. Boju, enterijer i to je to. A to dal' ce da se kvari ili nece, ne mogu ti sudbinu reci ni u minhen da ga odvezes a kamoli ovde.

Link to post
Share on other sites

Luka, reci da se shalish :)

ne salim se! ceo auto u fulu cakum - pakum! odem na more - rikne alternator, posle par dana pukne poluga brisaca, amortizer procuri, zvizne turbina (nije slutilo da ce da rikne) ode pumpa za gorivo iz cista mira, i tako dalje, i tako blize...

Link to post
Share on other sites

ne salim se! ceo auto u fulu cakum - pakum! odem na more - rikne alternator, posle par dana pukne poluga brisaca, amortizer procuri, zvizne turbina (nije slutilo da ce da rikne) ode pumpa za gorivo iz cista mira, i tako dalje, i tako blize...

maler...

Link to post
Share on other sites

Slazhem se da je maler :)

Ako je auto odrzhavan kako treba (ne kod komshije Pere -> ma to mu ne treba, mozhe on i bez toga,-> ma dobro mu je i to ulje, ne treba Castrol itd), BMW sa preko 100.000 i do 300.000 km mora da valja , pricham o pravoj kilometrazhi.

Link to post
Share on other sites

odrzavan u nekom ovlascenom servisu pored beca, odatle sam ga i uzeo... a oni papiri servisne knjizice i to sve, dobra je to stvar eventualno da se obrise dupe:) Ali to je moje misljenje. Istovremeno je drugar uzeo 525d u srbiji od 50tog vlasnika, odrzavan kod zike u dvoristu i tera ga dan danas samo sa servisima...

Link to post
Share on other sites

Druze auta se raspadaju u garanciju, ova nova pogotovo. Imam i Golfa 6 sa 25.000 koji samo ja vozim pa nije perfektan! Drugaru na x6 zveknuo menjac ispod 100.000km. Na golfovima 1.6 crkavaju turbine, ovom 1.4 benzin rinjavaju menjaci u garanciju samo tako. Ovo su primeri za auta koja su odrzavana u ovlascenim servisima i u garanciji. Sta ces da kazes tek za auto sa 300.000km i 10 godina? Da je dobar i pouzdan haha

Link to post
Share on other sites