Recommended Posts

Sve se menja, to si u pravi ako si bukvalista. Moj auto nije crn njegova boja se sastoji iz:

Crne 76%

Crvene 5%

Perle plave 12%

Tamno plave 4%

Briliant sive 2%

Sive 1%

Znaci cak je i SIV!!!!

Ali je crn jer ima 76% crne. Tako i kad kazemo da se pritisak ne menja mislimo zanemarljivo u odnosu na obican vazduh koji ima odredjenu vlaznost.

Sve je relativno, ne mora se biti bukvalista do srzi

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam protiv azota i tačka. :-)

Vazduh mogu da razumem da steti samo zbog korozije. Vazduh ima 78% azota, čisto da razjasnimo :-) .

E sad aj da vidim tog znalca i prosečnog vozača što će da primeti promenu pritiska u normalnoj svakodnevnoj vožnji izmedju cistog azota i azota sa primesama ;-).

Lepo sam napisao da se auto-moto ne računa, da dodam da u tu grupu spadaju i avioni, vojna vozila itd... (ekstremnija eksploatacija) .

Ali dobro...

I da pitam samo jel moraju kapice ventila da budu zelene za azot, ili može i druga boja ? :-D

Link to post
Share on other sites

Na novijim modelima ne postoji mjesto ni za copavac, osudjeni ste na runflat ili set za reparaciju.

Ne postoji odavno, ali ne postoji mesto i kod dosta vozila koja imaju ugradjeni gas

(toroidna boca na mestu rezervne), o tome i pricamo.

A sa RunOnFlat takodje ide set za reparaciju. Mada i sa runoflat-om imas radijus kretanja,

naravno osim ako nije neko extremno ostecenje.

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam protiv azota i tačka. :-)

Vazduh mogu da razumem da steti samo zbog korozije. Vazduh ima 78% azota, čisto da razjasnimo :-) .

E sad aj da vidim tog znalca i prosečnog vozača što će da primeti promenu pritiska u normalnoj svakodnevnoj vožnji izmedju cistog azota i azota sa primesama ;-).

Lepo sam napisao da se auto-moto ne računa, da dodam da u tu grupu spadaju i avioni, vojna vozila itd... (ekstremnija eksploatacija) .

Ali dobro...

Nisam bas protiv, i moji tockovi su punjeni azotom, ali sigurno da nema bas takav ucinak kao u teoriji.

Prvo, pitanje je u kom procentu je azot kojim se pune gume !

Masina bi trebala da profiltrira veci procenat azota iz vazduha. Koliki ? I zavisi koja masina.

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam protiv azota i tačka. :-)

I da pitam samo jel moraju kapice ventila da budu zelene za azot, ili može i druga boja ? :-D

ahahaha :lol2:

Moraju zelene ! Nemoj da zbunjujes vulkanizere Sicko !!! :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja furam ćopavca i mali kompresor koji se kači na akumulator, imam plindžu pa mi je boca na mestu gde je guma.

Nije loše ni rešenje članstvo u AMSS sa onim dodatkom za inostranstvo. Zlu ne trebalo.

Link to post
Share on other sites

Ja sam u fazi ugradnje kompresora od e39 karavana za duvanje jastuka u gepek da glumi kompresor za gume.Fazon je sto nemoze svaki vulkanizer i da skine run on flat gumu,Kod mene su zadnje 255/40 i mora masina da ima dodatak za sabijanje gume da bi mogla da se namontira.Zadnje sto mi treba je da mi neki shuster odvali i gumu i felnu zato sto nema adekvatan alat.

Ovaj kompresor ima svoje mesto ispod rez tocka i svoj poklopac tako da je neprimetan a moze da uradi posao.

Tako da i ovi novi bez mesta za rez tocak mogu da razmotre opciju ugradnje tog kompresora pozadi u dzepovima jer ne zauzima mnogo mesta a moze da vas spasi.

Link to post
Share on other sites

Samo vidi da dobro izoluje, zvučno, kompresor.

Mada u stvari i nema veze ne pumpa gume non-stop :-).

Meni je izmeten zbog boce kompresor pa se ponekad čuje pri paljenju, par sekundi. Moram da ga bolje izolujem.

Inače ja furam ćopavac, i onu penu. Imam i rezervnu 17 ali je skpro nikad ne nosim...

Link to post
Share on other sites