Recommended Posts

Pozdrav,

Kome drugom da se vlasnik svojeg ljubimca obrati za savet, nego clanovima ovog foruma.

Radi se o modelu E46 320D 2003. godita.

Pre par meseci počeo sam čuti cudan zvuk u kabini prilikom davanja kontakta, brujanje koje se lagano utisava pre startovanja motora. Taj zvuk se znao čuti dosta glasno nakon duzih puteva. Do pre nekoliko dana jos sam mogao upaliti agregat, sto sada već nije slučaj. Nakon davanja kontakta, brujanje se vise ne čuje, ali motor se ne da upaliti. Nakon nekoliko desetina pokusaja okretanja kljuca, brujanje se začuje i motor može da pali, mada ga do popravke ne nameravam voziti.

Pretpostavljam da je problem u pumpi za gorivo, ali, koliko mi je poznato, postoje dve pumpe: jedna u rezervoaru i ova druga, sa kojom, verujem, imam problem.

Koji je tacan naziv/model/proizvodjac kojeg treba da nadjem i, ukoliko neko ima informaciju, gde da porucim/kupim? Da li je nabavljati iskljucivo novu, ili i polovna dolazi u obzir.

Unapred hvala na odgovorima!

Link to post
Share on other sites

Mozes novu i polovnu, na tebi je izbor. Mada bih ja prvo proverio o cemu se radi. Mozda nije do pumpe. Odavde mozemo samo da nagadjamo. Otidji lepo u nekí dobar servis pa vidi.

Ako ti bude do pumpe i resis da uzimas polovnu imam je ja na prodaju. Ali prvo vidi o cemu se radi. Pozzz

Link to post
Share on other sites

Mozes novu i polovnu, na tebi je izbor. Mada bih ja prvo proverio o cemu se radi. Mozda nije do pumpe. Odavde mozemo samo da nagadjamo. Otidji lepo u nekí dobar servis pa vidi.

Ako ti bude do pumpe i resis da uzimas polovnu imam je ja na prodaju. Ali prvo vidi o cemu se radi. Pozzz

Ne mogu te kontaktirati preko poruka.

Molim te, posalji mi jednu PM poruku.

Hvala

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozdrav,

Kome drugom da se vlasnik svojeg ljubimca obrati za savet, nego clanovima ovog foruma.

Radi se o modelu E46 320D 2003. godita.

Pre par meseci počeo sam čuti cudan zvuk u kabini prilikom davanja kontakta, brujanje koje se lagano utisava pre startovanja motora. Taj zvuk se znao čuti dosta glasno nakon duzih puteva. Do pre nekoliko dana jos sam mogao upaliti agregat, sto sada već nije slučaj. Nakon davanja kontakta, brujanje se vise ne čuje, ali motor se ne da upaliti. Nakon nekoliko desetina pokusaja okretanja kljuca, brujanje se začuje i motor može da pali, mada ga do popravke ne nameravam voziti.

I ja imam isti problem mada jos uvek vozim ali sve cesce tesko pali posebno ujutru, pa ako neko zna o cemu se radi i koliko kosta opravka bio bih zahvalan za informaciju.

Takodje moze i preporuka za nekog majstora koji bi mi to resio u Nišu.

Link to post
Share on other sites

@zvekisu

ako je isti princip kao na e39 onda je resenje

pumpa preddopreme ili linearna pumpa,nalazi se u patosu ispod vozacevih nogu

nemoj tako voziti auto,jer nebaca dovoljno jak pritisak pa se onda vise muci komonrail pumpa (pumpa na motoru)

cena nove je od 5.000(kinez)-20.000din

zamena odprilike za 15min kod iole normalnog majstora koji ima vise od 2 srafcigera i poneku gedoru i imbus

ja sam kod mene ubacio ovakvu pre 5 dana

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-Land-Rover-MG-Opel-Rover-Electric-Fuel-Pump-Made-by-Messmer-ERA-/281782211416

Link to post
Share on other sites

Danas smo imali takav problem na e46 150hp.Neće da pali duže vergla.Kada se kucne pumpa upali.Problem bio do spoljasne pumpe inače čest problem na e46,e38,e39,X5(e53).Pumpa spoljna pierburg,filter Bosch i zamena izasla musteriji 190e.Pumpa i filter 170e i montaža 20e

Link to post
Share on other sites