E46 318i m43 VELIKI PROBLEM


Recommended Posts

Pomagajte, imam problemcic jedan...E46 sa M43 motorom 118 KS... Na levoj strani napred mi se cuje nesto, kao da skripi al nije ni skripa nego neki cudan zvuk, cuje se kad idem preko rupa, kad motam u mestu (samo ponekad), kad palim auto (nekad), i primetio sam da mi nekad cak snizi obrtaje kad idem lagano, cuje se taj zvuk i jednostavno trazi vise gasa... Na sve ove simptome se cuje isti zvuk... STA BI TO MOGLO DA BUDE?

I jos jedna stvar, neznam da li ima veze sa tim, u poslednje vreme (nekad), upalim auto radi normalno 2 sekunde i sam smanji obrtaje i ugasi se...kasnije ga upalim i sve normalno... Kazu mi da vidim filter goriva da nije zaprljan, posto imam plin na autu, a filter se zaprlja i treba ga zameniti...a ja se nesecam kad sam ga menjao i kad sam ga malo vozio na benzin da ga malo procepim... Da li to ima veze sa filterom?

I jedna stvar koja me jako nervira je GAS,koji postane odjednom tvrd i moram ga lupati da ga stisnem, i onda normalno, i nakon svakog naglog pustanja opet tvrd, kao da zapinje negde nesto...STA?

POMAGAJTE :)

Link to post
Share on other sites

Majstor za plin moguće.

Znači kod tebe nije gas elektronski nego na sajlu?

Ja sam imao problem sa tvrdim gasom na nekom pežou pre desetak godina i plin je bio u pitanju, neki (pod)pritisak je pravio u usisnoj grani pa je leptir gasa fizički imao otpor da se kreće posle potopljenog gasa.

Nisi rekao najbitnije - da li ti se to dešava i na benzinu?

Link to post
Share on other sites

Ne, nego bude tvrd i nece da se stisne dok ne stisnes jako ili udaris nogom jace... normalno radi, vraca se sve, samo nekad kad ga pustis naglo na pocetku ga nemozes stisnuti dok nelupis...bude tvrd,kao da zapinje negde pa kad stisnes jako probije i ide normalno... :scare:

Link to post
Share on other sites

a da nije mozda onaj TPS(throttle position sensor)

lepo ti je nidza napisao,nadji majstora za bmw

jel po meni,da je sajla od gasa,glavila bi stalno,nebi glavila samo kad pustis gas skroz,pa hoces da dodas,vec bi glavila uvek

taj TPS mozda zatvori klapnu na usisu pa zato treba da opalis po papucici da bi je na silu otvorio ,a kad je otvorena onda funkcionise

mozda je senzor,a mozda je nakupio kamaru garezi oko klapne na usisu

Link to post
Share on other sites