Recommended Posts

BMW braco, imam problem koji vec dugo ne mogu da resim. Imam BMW E46 318I 2002 godiste restailing model. U pitanju je motor N42B20A. U vozilu je ugradjen plinski uredjaj pre 3 godine i do skoro je sve funkcionisalo besprekorno. U zadnje vreme javio mi se neravnomeran rad na benzinu, ne prima gas(gusi se), cim prebaci na plin nema problema. Dizne ocicsene, svecice nove, pumpa dobra. Odem na dijagnostiku i izbaci mi dve greske,

- 272A ADAPTACIJA SMESE 1 (MULTIPLIKATIVNA)

SIGNAL NEPLAUZIBILAN (MASNA)

- 272B ADAPTACIJA SMESE 1 (MULTIPLIKATIVNA)

SIGNAL NEPLAUZIBILAN (MASNA)

Dijagnosticki mi izbrisu greske i vozilo radi dobro par dana i opet se vraca na staro.

Sumnjam na lambda sondu ali ima ih 4 pa ne znam koja je u pitanju.

Molim vas drugari, ako neko zna sta moze da bude u pitanju ili ako je neko imao slicno iskustvo neka mi pomogne oko problema.

Hvala.

Link to post
Share on other sites

Okreni tvoj za 180 stepeni i vidi da li ima razlike

Sta bi trebalo da se dogodi ako ga okrenes za 180 stepeni, ako je neispravan protokomer ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

E ovako stvari stoje, nisu ni sonde u pitanju, posto su zamenjene i isto se desava na drugom bloku odnosno sondi broj 4(poslednja posle katalizatora).

Onda je mehanicar posumljao na kablove koji vode struju od racunara ka toj sondi i ispitao ih.Kablovi dobri.

Na kraju predpostavlja da izlaz iz racunara nije u redu tj. da ne daje struju sondi.

Medjutim, ja sumnjam u ovu tvrdnju, jer kad se obrisu dijagnosticki greske auto perfektno radi na benzin tj. kad ne prebacujem na plin. Cim pocne kombinacija benzin-plin odmah se pokvari rad.

Da izlaz iz racunara ne daje struju na sondu, pretpostavljam da nebi dobro radio i u toj situaciji.

Molim ako ima neko neki savet ili resenje da mi pise, jer me vec ovo kostalo mnogo.

Hvala.

Link to post
Share on other sites