Pomoć oko BMW 316


Recommended Posts

Odnedavno sam rešio da kupim i sredim jedan BMW, više volim malo starije modele tako da su u obzir dolazili modeli tipa:316, 318, 320... i igrom slučaja par dana nakon što sam to odlučio, sasvim slučajno i nenadano, našao sam moj sadašnji auto BMW 316. Želim da sredim auto, i znam kako bih voleo da taj auto izgleda. Što se tiče limarije auto je u dobrom stanju, ima par jako malih mesta na kojima treba da se poradi. Što se tiče motora, tu je situacija malo drugačija, za sada je u voznom stanju ali pitanje je do kada će ostati tako, ali uzimajući u obzir da sam ga dobio po smešnoj ceni ja se ne bunim. Kada sam tražio auto, motor mi i nije bio bitan jer planiram da ga izvadim i stavim nešto malo jače.

E sada, moje pitanje je koji motor može da se ubaci, i šta sve treba da se modifikuje da bi se ubacio, i naravno koliko će taj motor otprilike da košta? Dakle motor i sve što ima veze sa motorm. Još nešto, živim u takvom kraju da su mi sve komšije majstori i to jako dobri, mehaničar, limar, autoelektričar... mada to nema veze jer planiram da većinu posla na autu uradim sam, tako da cena i kvalitet majstora ne bi trebalo da bude uračunato u cenu delova. Ako neko može da mi pomogne i napiše, biću mu jako zahvalan.

Link to post
Share on other sites

Idi u nova speed da ti odrade turbo, i imaces oko 200 ks :) 1000e je cena, ali to nije opcija posto ti je motor los... A to sto pitas je potpuno nedefinisano pitanje, nije isto dal ces ubaciti v8 ili 2.5... Najbolje da pregledas forum posto su ta pitanja vec predjena... Nacices sve odgovore samo malo procesljaj...

Link to post
Share on other sites

Nema gas i necu ga ubacivati. E30 je. Sta je bolje da se ubaci 2.5 ili v8? Ja sam hteo 2.5 da ubacim...

Link to post
Share on other sites

Mozes na divljaka da ubacis i v10, ali legalno ti treba potvrda da je taj motor isao u tu karoseriju, dakle legalno mozes da zavedes samo sta je islo u kocku fabricki (m10, m20, m40, m42). Barem bi tako trebalo po novom zakonu da vazi.

Link to post
Share on other sites

upravo tako,to je zajebancija zesca i na kraju nista

sredi taj motor,vozi i uzivaj

bilo kakvim budzenjem ces napraviti divljaka,a ukucaces brdo para

da ubacis m50 2.5 treba ti sigurno 1000e da to lici na auto

Link to post
Share on other sites

Dobro, hvala vam. Ako sredim motor, mogu li na njega da stavim turbo da ide brze?

Link to post
Share on other sites

Novac nije problem, tako da je budzet solidan. Samo bih voleo da ima preko 200 ks.

Link to post
Share on other sites

Ovaj ne izgleda lose, cak i super :)

Link to post
Share on other sites

Koliko taj turbo moze da kosta, i koliko je tesko ili lako da se nadje? :D

Link to post
Share on other sites

Hahaha, najbolje :D. Koliko otprilike kosta m40b16?

Link to post
Share on other sites