Recommended Posts

Cemu sluzi ovo crijevo na vrhu motora kod BMW znaka na sredini slike. Puklo je i hocu da ga zamijenim. Skinem ga totalno da vidim sta se desava i skontam da mi auto ide bolje i radi bolje na leru. Koja je uloga tog crijeva!? Kad motor radi on pravi vakum na njemu to sam primjetio...

M20B25.jpg

Link to post
Share on other sites

Misli na crevo to ide na regulator pritiska goriva? Kad da gas preko tog creva pojačava pritisak goriva. Da nema tog creva pritisak bi uvek bio isti. Kod mene je 2,5 bara a kad sam gas pritisak ode na 3 bara.

Link to post
Share on other sites

Drug sad mi nista nije jasno. Evo danas sam vozao auto citav dan i u svim varijantama mi bolje radi auto i u niskim i visokim obrtajima bolje radi sa otkacenim crijevom sto je nenormalno!? Dal da kupujem to crijevo ili ne ??? Sta se desava, može li mi neko pojasniti? Trebalo bi da bolje radi sa utaknutim crijevom a kod mene obrnuto???

Link to post
Share on other sites

Bio sam na terenu pa nisam stigao nista pogledati na autu. Hvala vam na savjetima sad mi je daleko jasnije sta se desava. Regulator pritiska, pumpu goriva, filter goriva i sva vakum crijeva cu zamijeniti u narednih par dana jer hoću da mi to bude novo i da budem siguran na putu a sta da uradim sa diznama!? Mogu li one da se ciste onim aditivima ili da ih vozim na ultrazvucno ciscenje!? Mozda sam mogao nasuti ba jacu koncentraciju aditiva dok je stara pumpa goriva u autu i nakon sto potrosim to gorivo onda ubacim novu pumpu!?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Imam e34 sa istim motorom i pogledam veceras pod haubu i primetim da je puklo ovo crevo vakuma i da u njemu ima benzina. Jel to znaci da je otisla membrana na regulatoru i tu izbacuje benzin? I da li tu trosi benzin i kad se vozi na plin ili ne?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamenio regulator pre neki dan, imao sa nekog drugog auta i kad sam zamenio desava mi se da mi curi gorivo na crevu koje ulazi u rail, da li je moguce da regulator ne vraca gorivo u rezervoar i da nabije pritisak i zato tu curi gorivo?

Link to post
Share on other sites