Metlice brisača za E34


Recommended Posts

Zna li neko gde ima da se kupi novih metlica brosača za E34, ali za vozačevu stranu, jer je ona okrenuta kontra? Znam da imaju originalni, ali je cena preterana. Ima li negde aftermarket brisača da se kupi, jeftinijih varijanti i sl? Metlica na vozacevoj strani ima onaj spojler. Imao sam dve kada sam uzeo auto, ali doslo vreme da se menjaju, gumica se pri vrhu odvojila, pa se bojim da ce poceti da mi grebe staklo a ide zimsko vreme, brisaci preko potrebni. Takodje, na suvozacevoj strani mi je 60mm neka obicna i brise odlicno vec drugu godinu, a bila je 200 dinara na Avia pumpi u Sapcu, i jos uvek kao da je nova, neverovatno! :) Jedino sto je ruzna, kao nekad na Yugicima i Zastavama, onako visoka. Probao sam i one tanke, aerodinamicne.modernog dizajna, medjutim na tom delu vetrobrana ne prijanjaju lepo, nece da birsu, prave linije i sl...Ima li ko kava iskustva sa tim i savete? Hvala puno :)

Link to post
Share on other sites

kupi alca brisac u istoj ili duzoj dimenziji, skines gumu i stavis na tvoj brisac, trosak ti je 200din

Radio sam to jednom, i namucim se prilicno dok jednu otkopcam pa skinem staru pa stavim tu novu, pritom, iskrivim sve one kvacice po malo i deformisem malo i samu metlicu pa posle nece lepo da brise, ostavlja tragove i sl...Na kraju cu tako morati ako ne nadjem, ali ne deluje mi kao najbolje resenje. :mda: Neko mi je ranije spomenuo da ima neka radnja kod Cvetkove pijace navodno gde se moze kupiti ta metlica za e34, ali aftermarket varijanta, navodno mnogo jeftinija od originalne??? :scratch_one-s_head:

Link to post
Share on other sites

Skini na otpadu jos jedan suvozacev i stavi umesto vozacevog, i onda ce biti normlani :)

Kao sto kaze Boban, ne moze to bas tako. Nije isti polozaj rucice, ne uklapa se lepo zbog haube i sl, cini mi se da je malko cak i duza i drugacijeg oblika.

Link to post
Share on other sites

Kupi ove klasicne brisace silikonske, i samo okreni sipkicu brisaca, ja sam otvorio skinuo sa federa okrenuo i vratio i sad moye svaki brisac

Hm...Paa, nije losa ideja, vidis to mi nije palo na pamet. Mada, cini mi se da je taj deo tu zanitovan, da ne moze tako lako da se otvori da se dodje do federa, ali ako si uspeo, onda verovatno moze i kod mene. Razmotricu to sutra pa javljam. Hvala na savetu :)

Link to post
Share on other sites

Treba ti stega i tako neke gluposti, ima mucenja nije da nema :) posle kad sve to iscukas nazad presmirglas ofarbas rucicu i kraj, naravno obrati paznju na krivinice, kad je okrenes, i sve krivine moras suprotno da okrenes

Sent from my Telenor_Smart_HD using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Treba ti stega i tako neke gluposti, ima mucenja nije da nema :) posle kad sve to iscukas nazad presmirglas ofarbas rucicu i kraj, naravno obrati paznju na krivinice, kad je okrenes, i sve krivine moras suprotno da okrenes

Sent from my Telenor_Smart_HD using Tapatalk

Pa da, sama rucica nije bas 100% pravila, ima te izbocine i sl...pa mora isto tako samo sa druge strane, u suprotnom, cini mi se da ne bi dobro nalegalo na staklo i ne bi dobro brisalo. Uh... :) Nije mi jasno kako barem nema da se nadje adapter plasticni za e34,na koji bi mogla da se stavi obicna metlica. Jednom sam to video i zaborvaih da pitam lika otkud mu. :/

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre neki dan raspertlao moju, okrenuo i stavio one banana brisace i brise ekstra, progledao sam :)

Upravo to sam i ja rekao :D brisu opasno, sa starim nisam mogao da vidim kao slep sam bio :)

ako ti ne mozes, kod nekog odnesti ko radi te zezancije, metalo strugar ili slicno, objasni mu sta i kako, ne verujem da ce da ti naplati uopste

Link to post
Share on other sites

Snadji se druže u prodavnici "Automaterijal" u Šapcu.

Obavestili su me skoro da rade program BMW-a sa originalnim delovima, ako si mislio na to. Mene zanima neka alternativa. Znam i ja gde ima original brisaca. :D

:)

Link to post
Share on other sites

Pre neki dan su me obavestili da su poceli da rade distribuciju za ans kraj originalnih delova za BMW i Mini, kao i sve vrste originalnih ulja, maziva i tecnosti i raznih akcesoara. Takodje, preko njih ce moci da se naruce i delovi za neka starija vozila, ukoliko nemaju na stanju. Dobili su i razne kataloge pa se moze pogledati kompletna ponuda. :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Drustvo, evo jednog od resenja koje sam nasao na bimmerforumu. Stvarno deluje veoma lako i nadam se da ce moci da prodje sa bilo kojim metlicama tog tipa. U nasatvku se vidi da je zamenjena rucica brisaca, jer je verovatno nasao neku sa novijeg tipa (od 93-95 su radili sa identicnim J rucicama). Ko zeli da skine sa suvozacevog, moze da se nabaci, probao sam, ali onda mora kraca metlica, jer vrhom izlazi iz okvira sofersajbne i deluje malo povisoko, pa ne bih bas preporucio. Ovo mi deluje kao do sad najbolje resenje. http://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1616939-Bosh-Icon-wiper-on-reverse-J-hook-wiperarm-write-up

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...