e34 bord temperatura,menjanje modula klime,ubacivanje


Recommended Posts

Imam problem sa bordom,e34 tds,dakle kad god dam kontakt on izbaci za temp. -30,probao sa jos par borda,isto,pronasao sam onaj senzor temp. zamenio ga opet isto,isto probao sa par komada,ne reauguje...predpostavljam da su zice negde u prekidu posto nema struje ni u jednoj,proverao sam sa probnom lampom i nista.

Nije mi toliko ni bitna ta temperatura nego mi smeta sto svaki put kad upalim auto moram da vracam na sat jer stalno izbacuje -30 na displeju,to mi smeta a i voleo bih da namestim to posto volim da sve bude ispravno. U pitanju je obican obc.

E sad ako neko zna zanima me koliko je komplikovano da se ubaci drugi modul klime i grejanja umesto standardnog,predpostavljam da znate na sta mislim ne mogu sad da nadjem sliku,i takodje isto pitanje za obc II da li moze da se sredi umesto standardnog?

Link to post
Share on other sites

Kao sto i sam kazes, ako su senzori temp koje si probao ispravni, negde imas prekid.

Da bi ubacio veci obc treba da se izvlaci dosta zica.

E sad, sta ti je standardni modul klime i grejanja a sta drugo. Ima nekih cetiri, pet modela modula i svaki je standardni :) .

Link to post
Share on other sites

a jel si probao da vozis auto prilikom menjanja senzora temperature

ja kada sam menjao senzor isto mi je izbacio neki minus nenormalan i posle voznje od nekih 10ak min poceo je da obara dok nije dosao na normalu

Link to post
Share on other sites

Ja sam mucio slican problem posle ugradnje malog blatobrana na kojem se ( kod mene ) nalazi nosac tog senzora. To tad senzor je samo visio na svom namotanom kablu, i radio je ali je pokazivao temperaturu motornog prostora. Poceo je da ispisuje -40 cim smo razmotali zicu i uboli ga na mesto. Ispostavilo se da je zica bila korodirala na duzini od metar unutar izolacije, pa sam promenio zicu celom duzinom koju sam video u motornom prostoru, rasturio konektor senzora, doobro ga ocistio, smanjio zazore, i tek onda je sve doslo na mesto. Kad sam promenio dve zice koje vode do senzora, dobio sam napon od 5v, koji dolazi sa table do senzora. ( e46 )

Link to post
Share on other sites