Gubi rashladnu tecnost E36


Recommended Posts

Imam problem sa mojim Bendzaminom.:)

Naime, konstantno gubi rashladnu tecnost. Zanimljivo je to sto uvijek izgubi istu kolicinu, a nakon toga je nivo relativno stabilan. Rashladna tecnost je zamijenjena, prije nekih mjesec dana, sve odzaceno po uputsvu. Naravno, ne vidim nigdje da pusta tecnost. Pregledao sam sva crijeva, spojeve i nema sanse da nadjem problem. Ekspanziona posuda ne pusta, makar ne vidljivo.:)

Kad provjeravam nivo, tecnost je par cm iznad dna posude. Par puta sam pokusao da odvrnem onaj cep za odzracivanje, dok je motor hladan i ne radi, tecnost se podigne do one crtice KALT. Totalno sam zbunjen.:D

Pomazite...

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Meni se to desava isto na e36,vec 5 godina,naspem antifriz u sistem do crte na posudi,sve ispostujem kako treba,onda nivo padne na dno boce i tako stoji,nista ne diram,ne dosipam,da mu nedostaje odavno bi pokazao nesto na motoru,tipa pregrevanja i slicno,ako nivo stane i ostane tu gde jeste onda ne diraj nista i vozi

Link to post
Share on other sites

Ostane on tu, ali mi je nemoguce da je to normalno, jer svi kazu da rashladna tecnost mora biti do crte, kad je motor hladan. A ne volim da vozim auto, kad znam da nije bas sve po PS-u...:)

Plus mi se 2 puta ugasio, zaledio isparivac plina, dospem tecnost, malo duze vergla, upali i onda dalje ide bez problema. Dok ne dospem tecnost, nece da radi ni na benzinu.

Link to post
Share on other sites

Imam problem sa mojim Bendzaminom. :)

Naime, konstantno gubi rashladnu tecnost. Zanimljivo je to sto uvijek izgubi istu kolicinu, a nakon toga je nivo relativno stabilan. Rashladna tecnost je zamijenjena, prije nekih mjesec dana, sve odzaceno po uputsvu. Naravno, ne vidim nigdje da pusta tecnost. Pregledao sam sva crijeva, spojeve i nema sanse da nadjem problem. Ekspanziona posuda ne pusta, makar ne vidljivo. :)

Kad provjeravam nivo, tecnost je par cm iznad dna posude. Par puta sam pokusao da odvrnem onaj cep za odzracivanje, dok je motor hladan i ne radi, tecnost se podigne do one crtice KALT. Totalno sam zbunjen. :D

Pomazite...

Pozdrav!

kad odvrnes cep za ozracavanje valjda povuce vazduh u sistem i podigne do KALT, ili moja logika ne valja?

Link to post
Share on other sites

Isparivac je mijenjan prije nekih godinu dana, mislim da ne bi smjelo to da bude?! Kako mogu to da provjerim?

I ja sam posumljao na mali hladnjak, ali se u kabini ne osjeca miris rashladne tecnosti, a ni patos nije nigdje mokar, pa se nadam da nije on u pitanju. ne znam...:S

Link to post
Share on other sites

Na srafu za ozraku nemoze da povuce vazduh,kad je plin u pitanju ne treba da vas cude takve stvari jer ima dovoljno mesta gde moze da gubi vodu,ko zna gde curi a da ti ne vidis,kaplje na vreo motor i isparava.Probaj na vreo motor iz kanala da pratis da li ce da pokaze gde curi,ako ne curi nigde onda prespoj isparivac na par dana i vozi na benzinu(bez isparivaca),ako opet gubi co2 test da se proveri dihtung glave.

Link to post
Share on other sites

Desava li se da su ti "masna" stakla iznutra na autu? Meni je na proslom autu pustao mali hladnjak po malo, nigde nisam imao "baricu" iznutra, samo mi mastio stakla, od isparenja antifriza verovatno.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Tako je i meni na e34, mastio stakla strasno... A nigde da curi, da je patos mokar, i po informacijama ljudi sa forma odmah sam mali hladnjak skinuo

Sent from my Asus Zenfon 2

Link to post
Share on other sites

Stakla ne magle, tj magli prednja soferka, ali ponekad, mislim da to ne ukazuje na mali hladnjak, jer ako bi ovoliko pustao, koliko meni tecnosti nestaje, to bi bila poplava u kabini i sva stakla bi konstantno bila zamagljena...:D A mozda i grijesim..:)

Inace, jutros kad sam krenuo na posao, primjetim malo vode ispod auta, opipam crijeva hladnjaka, tj spojeve, suvi, ali je ona slavina za ispustanje tecnosti iz hladnjaka vlazna... Nadam se da je problem samo u onom O ringu koji se nalazi unutra... Sta mislite? Ili je veca sansa da je slavina pukla ili tako nesto?

I sad mi nije jasno zasto se to jutros pojavilo, kad svaki dan parkiram na isto mjesto, na isti nacin i uvjek je bilo suvo ispod auta.. Duhovi neki, izgleda?!:D:D:D

Link to post
Share on other sites

Prekontrolisana slavina, sva crijeva, hladnjak, posto nijesam mogao da nista od navedenog da optuzim za nestajanje tecnosti,odlucio sam da pokusam sa ovim sredstvima za zaptivanje rashladnih sistema. Kupio wurth-ovo sredstvo, nasuo prema uputstvu i za sad mi se cini da je odradilo posao. Par dana vec vozim auto, i nema znacajnog gubitka tecnosti, tj. izgleda da nema uopste gubitaka, ali to ne mogu jos da tvrdim, moram jos malo da sacekam.smileee.gif

Link to post
Share on other sites

Napravio si sebi medveđu uslugu. Videćeš već kada budeš morao da rasturaš ceo sistem za hlađenje i da ga čistiš. Svrha sredstava za zaptivanje rashladnog sistema je ako dok si na putu počneš da gubiš rashladnu tečnost da ih sipaš i nekako se dovučeš do kuće a ne da trajno reše problem gubitka rashladne tečnosti.

Link to post
Share on other sites