e24 635CSi, e32 735iA


Recommended Posts

usput, onih drugih bmw-a nema odavno... U međuvremenu sam uzeo i sređijem Opel Rekord '78 coupe, 2.2i, Getrag 5 brzina, koji je isto prošao kroz velike promjene. Sada izgleda ovako...

27102010583.jpg

27102010580.jpg

Kao i jednog talijana, Lanciu Thesis 3.0i. Lud auto.

DSC06600.jpg

DSC06597.jpg

DSC06601.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svaka cast, samo napred! Sto je lepa ona S2-ka u garazi :)

Nije to S2, osnova je običan Coupe. To je auto za svaki dan, sa planiranih 1000ks. Trenutno je na cca 800, na 2 bara. 2,7 biturbo.

Link to post
Share on other sites

uzeo si gotov ili u delovima pa sam sklapao i koliko je kostao? ko ce ti mapirati?

kupio sam u kitu, za 6 cilindara + map senzor 4bara. Iz USA, cca 500,00EUR sa dostavom. Imam čovjeka koji će to sastaviti i ispitati na simulatoru, to je nekih 50,00EUR. Slaganje struje i mapiranje će odraditi prijatelj koji se vozi na MS-u godinama, i uvjek na podiju na trkama tako da tu ne očekujem probleme. Naprotiv.

Link to post
Share on other sites

u njoj i jeste original ručica mjenjeača i volan, poresvučeni u pravu kožu i prošiveni sa "M" koncem (crveno-plavo). Ono su slike kad sam ga uzeo, a to je bilo davne 2004... :)

Link to post
Share on other sites

Druze iskren da ti budem mislio sam da si omasio boju . Sobzirom da je boja radjena za noviju generaciju vozila mislio sam da nestoji lepo na ovim starijim modelima , pa sam sad pogledao na netu jer se tvoj auto i nevidi bas kako bi trebao da bi se moglo reci dali je ok ili nije . Zajebao sam se debelo jer ako izgleda upola kao ovaj e21 onda je pun pogodak , a njega sam uzeo u obzir jer dosta lici na sesticu . Svaka cast na volji, trudu i svemu ostalom i neka te pravo sluzi kad je napravis.

e212.jpg[/

Link to post
Share on other sites

moj e24 ima puno kromiranih djelova po sebi (branici, lajsne ono stakala, bubrezi, okviri svjetala)kao i planirane polirane felge, tako da sam htio tamnu boju kako bi to bilo u kontrastu. Bila je u igri crna, ali kad sam vidio ovu Sepang brončanu to mi je bilo to. E sad, kako auto još nije završen, a boja u sebi ima puno zlatne perle, niti ja točno ne znam kako će ovo izgledati, dok ga prvi put ne obasja sunce. Znam samo da je boja potpuno drugačija ovisno o svjetlu.

Ne vjerujem da mi se neće sviđati, a na kraju krajeva lakiranje je najlakše u ovoj priči.

Link to post
Share on other sites

kako senzor položaja na klapni usisa na mom autu ne zadovoljava, odnosno treba modernija verzija koja radi na principu potenciometra, nabavljen je dio sa e46 modela...

b4b082fc.jpg

865484ee.jpg

isto tako, malo se igram sa dodatnim instrumentima koje mislim staviti umjesto pepeljare. Nabavio sam neki nosač od VW/AUDI modela sa par čukica...

065c4ca2.jpg

ac104b96.jpg

vidjet ćemo hoće li biti šta od ovoga.

Link to post
Share on other sites

saga se nastavlja... ovo meni sada već ulazi u domenu Sci-Fi, i polako mi postaje jasno što je Konopek stvorio.

neću više trošiti slova...

8e2896ef.jpg

6e55d9e9.jpg

9e76f810.jpg

ecadd2c0.jpg

8ab5e492.jpg

15fd5e50.jpg

76c71e72.jpg

a46cb1a4.jpg

e2f25d2c.jpg

00b10daa.jpg

3dd15410.jpg

a733d32a.jpg

3673b48f.jpg

4e01dd20.jpg

ce5cfdac.jpg

cb118957.jpg

Na ovim slikama se dosta dobro vidi položaj turbine i ostalih stvari, kako trebaju stajati da se ugrade u e24 bez da se auto igdje buši ili reže.

Link to post
Share on other sites

upravo naručeno:

EGT Thermocouple K type for Exhaust Gas Temp Probe

Digital DC Temperature Meter for K Type EGT Probe ©

dvije stvari mi se sviđaju:

-izgled i robusnost (retro)

8895f2e1.jpg

04ba0219.jpg

- cjena od 210,00kn :)

Operating Temperature -100 – 1250 C

Probe Material - Stainless Steel

Probe Diameter - 5mm

Probe Length (L) - 80mm

Probe Length (L1) - 30mm

Threads Size - 1/8” NPT

Threads Lock - Adjustable Pressure Lock - (Adjustable Length)

Cable Length - 2m

Cable External Shielding - Stainless Steel Braiding

Cable Internal Insulation - Fiberglass

Link to post
Share on other sites