Recommended Posts

Postovani forumasi,

Od pre mesec dana je pocela da se manifestuje sledeca situacija. Prilikom prvog starta motora ujutro, auto upali ali radi nemirno, kao na 3 cilindra, 2,3 sekunde i onda odjednom sastavi i lepo radi. Prilikom nemirnog rada, niti dimi niti izbacuje naftu na auspuhu, sve normalno. Pre 3 meseca sam stavio 4 nova grejaca i kada su bili minusi palio je sto se kaze na pola kljuca. Medjutim zadnja 2 puta, se desava sledece: upalim ga radi nemirno 3 sekunde i ugasi se. Posle toga moram da verglam 15 sekundi, maltene do praznjenja akomulatora, dok ne upali. Plasim se da sledeci put vise nece ni upaliti.....

Ubnapred hvala na odgovorima!

Link to post
Share on other sites

Nisam majstor, ali video sam da nemirno radi kad je ERG u problemu. Proveri prvo to, pa ako nije gledaj dalje, dizne, pumpa... Evo ti klip da vidis jel tako radi i tvoj (kao na 3 klipa)

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao u klub... :(

Ja sam mog tako vozio 2 godine, sad mu treba oko 3 sekunde verglanja da upali... :(

Sve sam pregledao ostala je jos samo pumpa... Sumnjao sam da povlaci vazduh zamenio gumicu na srafu za blokiranje pumpe i to je pomoglo do nekle ali problem nije resilo. Sredio dizne, ni to nije resilo problem. Stavio nepovratni ventil na dovod a na odvod goriva stavio elektro ventil tako da kad ga ugasim on zatvori protok a kad mu dam kontakt on otvori, ni to nije resilo problem...

Ostalo mi je samo da izmerim vakum na povratnom vodu iz dizni i ako je i to dobro SKIDAM PUMPU ja vise snage sa ovim da se borim nemam...

Kazu da se desava da se zaglavi korektor ugla ubrizgavanja ali ja nikako da nadjem nekog ko je to uradeo ili po netu nesto o tome. Kazu da zahvat moze da se odradi bez skidanja pumpe...

Link to post
Share on other sites

kod mene je to da kazem dobro, pojavila se nova greska :

05 niddle motion sensor :scratch_one-s_head:

to bi trebao da bude onaj senzor na valjda bese zadnjoj dizni??? dali je on zamenljiv ili mora da se kupuje ceo pistolj???

Link to post
Share on other sites

Proverio, ima jedna s`kablom, to je ta znaci sa senzorom (cetvrta)... Nisam uspeo da izvucem dzek da izmerim otpor, zavrsava negde dole ispod usisne grane, nisam siguran dal moze da se dohvati bez skidanja usisne grane??? Kazu da otpor na senzoru treba da bude 90-140 oma, u suprotnom ne valja...

nasao ovaj klip:

meni se tako nekako ponasa auto u zadnje vreme, samo sto moj upali i cim pustim kljuc on se odmah ugasi a nakon verglanja od 2-3 kruga on proradi i posle u principu dobro radi i pali, na dodavanje gasa nema da se gasi auto...

ugao ubrizgavanja sam vise puta merio na INPI i BOSCH KTS-u i dobro drzi ugao ubrizgavanja, znaci u odnosu na zeljenu vrednost recimo 2.26 on postize 2.29 po INPI, BOSCH kaze na zadano -1.5 on postize -1.7 KW (sve ovo imam uredno slikano)

kao sto sam naveo gore prijavljuje greske

5 niddle motion senzor

i

66 Control unit DDE (EEPROM and configuration)

kolko sam shvatio dizni ne moze da se reparira elektronika (zameni senzor) kako kaze Stunter pa cu u tom slucaju morati da kupujem drugu najverovatnije polovnu a uradeo dizne pre dva meseca ???

Link to post
Share on other sites

Druze kupi polovnu. Otpor izmedju 90 i 120. Najcesce je na ispravnoj oko 95-100. Sta je problem skinuti granu na tom dizelu, lakse je nego zameniti vazdusni filter. Ide u dzek kod bos pumpe. Ona ti ne valja i zameni je. Polovna je oko 100e, neko trazi i malo vise. Nije to neka nauka sada

Link to post
Share on other sites

Pa naravno da cu prvo da je "izmerim" mada dijagnoza prijavljuje niddle motion sensor, kako da proverim senzor radilice, neke vrednosti ???

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Od jutros nece vise da upali. A isao cak u Berlin po njega. Kud ga uze...

:(

napisi na kraju sta si i kako resio... moj auto jos nije stao al dokle ce...

nisam stigo jos da proverim (izmerim) diznu sa sensorom...

Link to post
Share on other sites

Otisle gumice ( o-ring) na bos pumpi. Iste zamenjene bez skidanja bos pumpe.Takodje zamenjena i prelivna creva i jos neke gumice na pumpi radi preventive. Sve to uradjeno kod Pere (MN AUTO) u Jovanke Radakovic na Karaburmi.

Ako nekog zanima sve to je kostalo 75 EUR.

Hvala svima na angazovanju oko mog problema.

Link to post
Share on other sites