Recommended Posts

ovako ljudi

problem sa ler gasom

sve je ok do trenutka dok auto ne postigne radnu temperaturu, a onda se desava sledece...........

kada auto radi na leru sve je ok, medjutim onog trenutka kada kocim i stanem, obrtaji padaju na 500 i auto pocinje da se trese kao da ce se ugasiti, onda je dovoljno da se doda malo gasa i obrtaji skoce na normalu

primetio sam da se desava kod malo ostrijeg dodavanja gasa i kocenja, ako npr izbacim na ler i lagano kocim obrtaji su normalni

pregledao sam creva zbog fals vazduha, primetio da je crevo posle protokomera puklo ali je to sredjeno, icv ociscen, dijagnostika (INPA) pokazuje povecane vrednosti "load engine"

proban drugi protokomer, potpuno isto se ponasa

Link to post
Share on other sites
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Provewri da li u servo sesiru imas ulje ili otkaci crevo sa grane pa probaj bez serva da kocis da vidis hoce li da menja rad motora,bice ti kocnica tvrda(pazi)ali ako je sve ok onda je servo sesir gecrk.

Link to post
Share on other sites

Pa jos uvek imas vakum potreban za kocenje ali to malo zeza motor mada nemora da znaci da je to,ali proveri to je prvo sto mi pada na pamet jer se problem stvara pri kocenju.

Link to post
Share on other sites

evo sad sam vozio po gradu i primetio da nema veze sa kocenjem, jednostavno nema pravila osim da se desava kad je vruc motor.............nekako imam utisak kao da se desava posle jaceg gasa u voznji, npr stisnes ga malo u nekoj brzini i pustis gas on spusti na 500 i tu ostane, a posle manjeg gasa spusta na 700-750

Link to post
Share on other sites

konkretan primer, u mojoj ulici ima vise lezecih policajaca, na svakih 100m, prelazim preko jednog, gas u prvoj, stizem do drugog lezeceg i tu ispred kad pustim gas on padne na 500

kao da se zbuni posle jaceg gasa pa ne zna na koliko obrtaja da vrati

da li je moguce da zeza icv ili onaj regulator lera, kako se vec zove......

Link to post
Share on other sites

proban i drugi step i nije do njega

moze li alternator da zeza tako???

u trenutku kad padaju obrtaji napon sidje na 13v ali se ubrzo vrati na 14.2

to se uvek desava, nebitno da li trokira ili ne, tj da li padaju obrtaji ili ne

Link to post
Share on other sites

Ako imas plin to su normalne stvari,znaci mora nesto da sjebe pa to ti je,sad ces mecku da rodis dok ne provalis sta zeza,ali moze da bude svasta od plinskih,benz dizni,falsha,protokomera,davaca itd

Link to post
Share on other sites

Da li moze i na plinu da zeza zbog njega?

Znaci pocinje da trese kao kad skinem cep za ulje pa promeni rad, tako nekako krene da radi

I npr valjda kad padaju obrtaji bi trebao da zastane negde na 900-1000 na trenutak pa da lagano spusti dalje, a kad mr zajebava on samo zakove obrtaje dole na 500-600

Link to post
Share on other sites