Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imam isti problem od pre par dana, prijavljivao mi je senzore 2 puta ranije, majstori kazu to je zato sto su cackali po motoru pa malo senzori brljave,

obrisu greske i sve super... Nakon par dana ga osetim da malo stucne nekad kad mu dam trecu i pustim gas npr ili u leru stucne kad dostigne radnu temp.

I tako danas sutra, sl nedelje, nemam servis za bmw u gradu..

Onda jednom nije hteo da upali na prvu, a vruc je motor bio, zatim se jednom ugasio na autoputu kad sam stao na pumpi..

Progresivno se pogorsava u zadnjih dana, desilo mi se da se strese 2 puta kad ga umirim u leru i

poceo je da se gusi na malim obrtajima, posebno kad se zagreje motor, a preko 3 000 radi lepo.

Majstor me laze vec 7-8 dana, sutra ce kao da ga baci na laptop..

Link to post
Share on other sites

Imam isti problem od pre par dana, prijavljivao mi je senzore 2 puta ranije, majstori kazu to je zato sto su cackali po motoru pa malo senzori brljave,

obrisu greske i sve super... Nakon par dana ga osetim da malo stucne nekad kad mu dam trecu i pustim gas npr ili u leru stucne kad dostigne radnu temp.

I tako danas sutra, sl nedelje, nemam servis za bmw u gradu..

Onda jednom nije hteo da upali na prvu, a vruc je motor bio, zatim se jednom ugasio na autoputu kad sam stao na pumpi..

Progresivno se pogorsava u zadnjih dana, desilo mi se da se strese 2 puta kad ga umirim u leru i

poceo je da se gusi na malim obrtajima, posebno kad se zagreje motor, a preko 3 000 radi lepo.

Majstor me laze vec 7-8 dana, sutra ce kao da ga baci na laptop..

moj se ne gusi, ide odlicno, pali odlicno, nema knedle i ovo zeza samo ponekad, mada i kad krene da radi nemirno, dovoljno je da se na leru doda malo gas, npr na 1200-1300 obrtaja i onda obrtaji padnu na 750 i sve ok

Link to post
Share on other sites

imao je drugar slican problem ali ga je resio zamenom pumpe, valjda je ulazilo vise goriva nego sto je dozvoljeno pa je gusilo masinu i gasilo je

ok, ali jel ima veze pumpa dok auto radi na plin???

Link to post
Share on other sites

Ne moze pumpa da gura vise goriva, zbog toga i sluzi regulator pritiska benzina. Proveri njega da nije propisao, moze zbog njega da brljave obrtaji i da pali teze. Skines crevce od vakuma koje ide na njega i ako ima benzina u njemu-menjaj regulator.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa ne bi radio na benzinu da nevalja regulator,covek kaze da se sasvim normalno ponasa na paljenju i da samo ponekad padnu obrtaji.

To su nus pojave voznje na plinu,vremenom se benz dizne zaprljaju od nekoriscenja pa pocnu da pisaju i desava se da se auto davi na leru,ili obrnuto da pustaju plinske po malo.

Nemora da znaci da je to ali treba proveriti,naravno pod uslovom da nemas falsiranje vazduha negde na usisu.

Kazes da si proverio drugi step motor,opet neznas jel taj drugi 100% ispravan,jedino ako si ga skinuo sa auta koji radi lepo i probao.

U kakvom je stanju klapna,jel prljava???Vidi tps senzor na klapni gasa..........MOras bukvalno da krenes redom da cackas dok ne provalis sta zeza,zajebano je ali jbg :)

Link to post
Share on other sites

Meni je radio na benzinu a nije valjao regulator, propisao, samo je brljavio malo ler i verglao malo duze dok upali. I isto sam imao taj problem sa padom obrtaja i na benzinu i na plinu. Zamenio njega i sve je bilo u redu. E sad, ne kazem da mora biti da je do njega, vec kakvo sam ja iskustvo imao a slicni simptomi.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

znaci auto pali perfektno i hladan i vruc, vuce extra dobro, ni jednom ne secne ni na milisekundu u voznji i na plinu i na benzinu

a ler pada i motor trese samo kad se razvuce npr u prvoj ili drugoj na 4000 pa pusti gas i stane

ako se vozi do 2000-2500 i lagano pusta gas sve je normalno, moze do norveske da se ide nece zezati

Link to post
Share on other sites

pa i kad pocne da trese na leru, dodam malo gas i on krene da radi kako treba, mislim da zeza regulator ili dizne nalivaju vise zezao bi i u voznji, sta znam

pa moguce Bobane da je i taj icv los, nije bio na autu kad sam ga uzeo, ali je bio ociscen.....i ja sumnjam da nesto zaglavi.........klapna ima prljavstine na sebi, ali vidim da otvara i zatvara kako treba, i jedna i druga klapna

Link to post
Share on other sites

ociscena klapna detaljno i dalje isti problem, znaci kad je sve ok i kad spusta obrtaje, pocne da spusta, zastane na deo sekunde negde oko 900 i lagano spusti dalje, a kad zeza onda samo proleti kazaljka i stane na 500

Link to post
Share on other sites

probao sam i onaj nacin za otkrivanje falsa, negde sam citao na forumu, ispred protokomera, dok auto radi stavim dlan i zatvorim usis, auto se odmah ugasi, osecam vakuum na ruci jos sekundu dve a onda cujem negde ispod usisne da susti i vakuum popusta

da li to znaci da ima falsa ili treba tako???

Link to post
Share on other sites

Za fals vazduh uzmi start sprej i prskaj lagano po spojevima, crevima, gde god moze da vuce. Ako ima fals vazduh blago ce dici obrtaje na kratko, cuces po zvuku.

Link to post
Share on other sites

Senzor trece bregaste je problem kod mene, sutra probamo drugi. Rece mi majstor da se desava da je nekad i bregasta malo pojedena, pa ne prijavljuje gresku i javlja se trokiranje.

Link to post
Share on other sites

Senzor trece bregaste je problem kod mene, sutra probamo drugi. Rece mi majstor da se desava da je nekad i bregasta malo pojedena, pa ne prijavljuje gresku i javlja se trokiranje.

Ma valvetronik je nesto sto nema veze sa ovim motorom

Link to post
Share on other sites

Ne moze pumpa da gura vise goriva, zbog toga i sluzi regulator pritiska benzina. Proveri njega da nije propisao, moze zbog njega da brljave obrtaji i da pali teze. Skines crevce od vakuma koje ide na njega i ako ima benzina u njemu-menjaj regulator.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

kod mene je crevce bilo skroz izvuceno sa regulatora, vratio sam ga ali isti problem i dalje, e sad ne znam zasto je to bilo skinuto i kako da ga proverim

Link to post
Share on other sites

izvucen osigurac od pumpe za gorivo da bi se videlo da li je problem u regulatoru i nije resen problem

jedino sto sam primetio je da pri svakom pustanju gasa napon alternatora na tren pada na 12.7-13v pa se za par sekundi penje na 14.1-14,2

ne znam da li to moze biti problem, neko pomenu da i alternator moze da zeza

Link to post
Share on other sites

bio danas kod coveka koji ima neku profi dijagnostiku gde ima i live parametri motora, kaze da nije lepo uzubljen motor i da mu to pravi problem

u petak ce da mi to odradi kako treba pa se nadam da cu resiti problem

Link to post
Share on other sites