Online servisna knjižica - Caloboo.com


Recommended Posts

Pozdrav ljudi.

Pošto se inače bavim razvojem internet aplikacija, odlučio sam da napravim online aplikaciju za servisnu knjižicu. Smorili me kojekakvi papirići, blokčići, excell fajlovi i slično, pa sam odlučio da sve to bude online. Kad sam sve napravio, odlučio sam da podelim sa ostatkom sveta :)

Registracija je BESPLATNA, kao i samo korišćenje.

Trenutno je u test fazi, ali neće biti resetovanja baze podataka, tako da sve što budete unosili neće biti brisano.

Na samom sajtu ćete naći link i ka FB grupi, preko koje objavljujem razna obaveštenja vezana za sam projekat.

Adresa aplikacije: www.caloboo.com

Svaki savet, kritika, ideja su više nego dobrodošli. Hvala.

PS: Jako sam kreativan, pa je Caloboo u stvari skraćenica od Car Log Book :D

Link to post
Share on other sites

Upravo sam se registrovao i probao aplikaciju. U pocetku mi iz nekog razloga nije dozvolio da se registrujem preko Mozile, pa sam presao ha Chrome i bez problema izvrsio registraciju. Nisam imao drugih problema. Svaka cast, samo napred.

Link to post
Share on other sites

Hvala na komentarima. Stvarno ih nisam očekivao u ovolikom broju ovako brzo :)

Za sada je samo web varijanta u opticaju, ali biće uskoro i prava Andorid i iOS varijanta. Pogledaću šta je problem za Firefox.

Inače, u pitanju je CI 3.0, naravno modifikovan za ove potrebe.

Hvala još jednom na podršci, kritikama i komentarima. Radim dalje, pa ću vas obaveštavati o novim stvarima kako ih budem postavljao. Sledeće na redu je izveštaj za vozilo (neka vrsta profilne za auto).

Link to post
Share on other sites

Prva sledeća stvar:

- Stranica "javnog" izveštaja za vozilo. Svaki vlasnik vozila će imati mogućnost da objavi podatke za njegovo vozilo. Taj izvešta je sadržati razne statistike (potrošnja, kilometraža, amortizacija i sl.), kao i kompletan listing servisne knjižice, sa tom razlikom što neće sadržati iznose troškova (nikoga ne treba da interesuje koliko ste vi platili mali servis).

Izveštaj za vozila će imati 3 nivoa privatnosti:

1. Privatan - samo vlasnik vozila može da ga vidi.

2. Na link - samo onaj ko ima specijalan link će moći da vidi izveštaj

3. Javan - javno dostupan izveštaj. Svako ko zna registraciju vozila, moći će da vidi izveštaj.

U skorijoj budućnosti:

- Baratanje vozilima. Više vozila za jednog korisnika, više korisnika za jedno vozilo. Prenos vlasništva vozila (prodali ste auto i klupac hoće da nastavi da vodi knjižicu).

- API sistema koji će omogućiti svakome ko želi da napravi aplikaciju koja koristi Caloboo bazu podataka (andoroid, iOS, win mobile, windows...)

Ja sam i dalje oduševljen odzivom ljudi na BMW forumu. Veliko hvala još jednom.

Link to post
Share on other sites

- Radim trenutno na alarmima, tj. obaveštenjima o nadolazećem servisu. Jel' može neko da mi kaže na koliko ide mali a na koliko veliki servis kod BMW-a? Naravno zavisi od modela, ali jel ok da stavim 10000 i 60000km kao podrazmevane vrednosti, pa da onda korisnik sam može da "našteluje"?

Link to post
Share on other sites

Poštovani korisnici,
Od sada na stranici "Moj profil" možete preuzeti Vaš unikatni link za preporuku. Preuzmite link za preporuku i podelite ga sa prijateljima. Svaki prijatelj koji se registruje po Vašoj preporuci će vam doneti razne beneficije i popuste prilikom kasnijeg korišćenja aplikacije. Na istoj stranici možete pogledati i trenutni broj ljudi registrovanih po vašoj preporuci.

Takođe, na stranici "Moj Profil" Vaš link za preporuku možete podeliti sa svim Vašim prijateljima na Facebook mreži uz samo jedan klik.

S poštovanjem,
Caloboo tim

Link to post
Share on other sites

Rešen je problem sa registracijom. U nekim slučajevima se dešavalo da sistem odbija registraciju i traži da unesete e-poštu u polje za korisničko ime.

Link to post
Share on other sites
Poštovani korisnici,

Od sada možete podešavati korisničke alarme alarme mimo malih i velikih servisa na stranici "Moji alarmi". Jednostavno upišite naziv i naznačite na koji način Caloboo treba da prati taj alarm, da li preko pređene kilometraže ili preko zadatog datuma.


Na ovaj način možete podesiti podsetnike za obnovu atesta, nabavku pneumatika, plaćanje rate vozila, kao i mnoge druge stvari.


Tu smo za sve eventualne predloge, kritike, savete i slično.



Link to post
Share on other sites
Poštovani korisnici,

Od danas možete voditi evidenciju troškova za više vozila sa jednog naloga. Nakon prijave u sistem, posetite stranicu "Moj profil" i popunite formu za dodavanje novog vozila. Konačno možete voditi evidenciju za kompletan vozni park.


Ova opcija je trenutno besplatna, ali čak i ukoliko se bude naplaćivala u budućnosti, svi oni koji sada dodaju više vozila NEĆE biti naknadno fakturisani.


Stranica Vašeg profila se nalazi na adresi: http://www.caloboo.com/app/user_profile


S poštovanjem,

Caloboo tim.


Link za registraciju naloga: http://bit.ly/1NkkuPQ

Link to post
Share on other sites
Opet mali apdejt :)


Otvorena je registracija za pravna lica koja je takode besplatna. U toku je izrada adresara sa mapom prikaza pravnih lica, pa slobodno pomozite tako što cete podeliti ovu vest sa svojim auto mehanicarem, prodavcem delova, prijateljem iz auto perionice i slicno. Cilj je da sakupimo što veci broj informacija u adresaru.


Kako se ne bi sve svodilo na puku pomoc, tu je i iznenadenje za postojece korisnike. Na stranici "Moj Profil" možete preuzeti specijalan link za registraciju servisa, prodavnica delova i slicno. U planu su ozbiljne beneficije za sve one preko cijeg linka se prijave pravna lica i ostvari saradnja u daljem razvoju Caloboo sistema. Takode, na istoj stranici je i link za registraciju korisnika koji možete koristiti da pozovete prijatelje da nam se prikljuce. Što je više korisnika, to je mogucnost lobiranja i ostvarivanja popustta kod pravnih lica veca.


Pozdrav i svako dobro.


Link do profilne stranice: http://www.caloboo.com/app/user_profile


Link do stranice za registraciju pravnih lica (bolje preuzmite vaš licni link za registraciju pravnih lica, nemojte deliti ovaj): http://www.caloboo.com/app/business_register

Link to post
Share on other sites

Nije me bilo neko vreme, imao sam smrtni slučaj. No, i pored toga, veliki update za Caloboo.

Poštovani korisnici,
od sada možete isprobati novu android aplikaciju "Caloboo Servisna Knjižica". Aplikacija trenutno nije dostupna na Google Play servisu, ali je možete preuzeti direktno na Caloboo sajtu.
Za više informacija: http://www.caloboo.com/android
Link to post
Share on other sites

Hvala na pohvalama, Filipe :)

Postavljena je verzija 1.1
- Aplikacija sada pamti uneto korisničko ime i lozinku
- Ispravljene su greške prilikom pokretanja na Galaxy S3 modelu.
Adresa aplikacije: http://www.caloboo.com/android
Naravno, i dalje očekujem predloge, želje, savete, kritike...
Link to post
Share on other sites