Recommended Posts

Pozdrav. Cuje mi se malo lezaj na altenatoru, pa reko da ih promenim. Jel zna neko dimezije lezajeva, oba ? Altenator za E46 N42 Valeo 110a. Da uzmem prvo lezajeve, pa posle da ga skidam i rastavljam. 

Link to post
Share on other sites

Volim da proverim sve dva put, imao sam dosta losih iskustava sa prodavcima i njihovim poznavanjem delova :) Kad znam dimenzije kazem i to je to, nema da me ubedjuju, i kvalitetne lezajeve i cetkice i miran sam.  

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, pimp said:

Volim da proverim sve dva put, imao sam dosta losih iskustava sa prodavcima i njihovim poznavanjem delova :) Kad znam dimenzije kazem i to je to, nema da me ubedjuju, i kvalitetne lezajeve i cetkice i miran sam.  

pa ok, ali prostije da ti nadju po broju i sigurnije, ako ne odgovara kad skines tvoje lako vratis i uzmes druge...........

Link to post
Share on other sites

Cetkice: Voltage 14, Length mm 16.50, Thickness mm 3.90, Height mm 5.90, Lead length 1 118.00. Cargo sifra za cetkice je BX2132.

Lezajevi: 6003 OD 35.00, ID 17.00, Height 1 10.00 i 6303 OD 47.00, ID 17.00, Height 1 14.00.

To je to sto daje po katalogu, ne stigoh juče da ti napišem.

Link to post
Share on other sites
On 11/10/2016 at 4:28 PM, BMW_E30 said:

Cetkice: Voltage 14, Length mm 16.50, Thickness mm 3.90, Height mm 5.90, Lead length 1 118.00. Cargo sifra za cetkice je BX2132.

Lezajevi: 6003 OD 35.00, ID 17.00, Height 1 10.00 i 6303 OD 47.00, ID 17.00, Height 1 14.00.

To je to sto daje po katalogu, ne stigoh juče da ti napišem.

Jel je bitno da je lezaj 2Z ili C3 ?

Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, ali valjda ako je Z onda je metalno kuciste, a koliko se secam rekli su mi da je bolje sa plasticnim kucistem pa ti vidi sta ima. U sustini bitno je  da bude ova oznaka lezaja koja pise 6003 i 6303.

Link to post
Share on other sites

Skinuo danas altenator, al sam morao do druga, posto nisam imao alat da skinem remenicu altenatora. I zamenimo lezajeve, al naravno ne moze da bude sve prosto i jeftino, ispostavi se da je remenica altenatora otisla, pa sam i nju zamenio. Sad sam bar miran sto se tice altenatora :)

Link to post
Share on other sites

Mozda je malo glupo pitanje, ali kako znas da je remenica za zamjenu? Odokativnom metodom il ?

Pitam zato sto i ja moram uskoro da mijenjam lezajeve alternatora na mom E36, pa da promijenim i remenicu ako je crkla. Inace mi se ponekad desi da zaskripi kais, iako je stavljen novi.

Hvala unaprijed.

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Oddo_mne said:

Mozda je malo glupo pitanje, ali kako znas da je remenica za zamjenu? Odokativnom metodom il ?

Pitam zato sto i ja moram uskoro da mijenjam lezajeve alternatora na mom E36, pa da promijenim i remenicu ako je crkla. Inace mi se ponekad desi da zaskripi kais, iako je stavljen novi.

Hvala unaprijed.

Pozdrav!

U jednom smeru treba da se malo krece, kao blagi luft, a u drugom da hvata, moja je blokirala u oba smera je okretala altenator. Ne znam da li E36 ima altenator sa tom kvacilo/remenicom, to pitaj nekog, ili proveri sam ako se razumes. Moja E36 1991g 318i je imala obicnu remenicu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 10/20/2016 at 8:24 PM, pimp said:

U jednom smeru treba da se malo krece, kao blagi luft, a u drugom da hvata, moja je blokirala u oba smera je okretala altenator. Ne znam da li E36 ima altenator sa tom kvacilo/remenicom, to pitaj nekog, ili proveri sam ako se razumes. Moja E36 1991g 318i je imala obicnu remenicu.

Kod mene je obicna remenica. Zamijenio lezajeve, zategao kais i za sad nema nikakvih nezeljenih zvukova. Ja zadovoljan!:) 

Link to post
Share on other sites