Recommended Posts

Drustvo,ala pomoc ako neko zna. pre koji dan mi auto poceo stucati na 1100 do 1200 obrtaja. Iskljucivo samo na tim obrtajima se to desava. Auto extra pali i vuce,ne dimi nista ali to trzanje me ubija. auto je e46 2.0d 110kw. Na dijagnostici nista ne izbacuje kao gresku...Da li iko ima predstavu gde uopste i da pocnem da trazim uzrok. Servis radjen na 8000km...i to pre 1000km...svi fiteri novi

Stalo znanje i majstorima.

Link to post
Share on other sites

Greske koje izbacuje su 4203 za glow plug jedinicu...od kad sam ga uzeo stoji geeska,4501 za recirkulaciju izduvnih gasova-negativ deviation,3F70 intake air temp senzor,3FB1 air flow meter signal too low,43F1 electrical aux heater,4AB2 auxillary heater

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, baki.su said:

Greske koje izbacuje su 4203 za glow plug jedinicu...od kad sam ga uzeo stoji geeska,4501 za recirkulaciju izduvnih gasova-negativ deviation,3F70 intake air temp senzor,3FB1 air flow meter signal too low,43F1 electrical aux heater,4AB2 auxillary heater

Glow plug je greska grejaca,recirkulacija ti je egr ventil,senzor usisne temp,a ovo 3fb1 ti je izgleda los protokomer koji moze da pravi ta sranja.......Ovo sa grejacem vode je skoro na svakoj 46-ici problem

Link to post
Share on other sites
Glow plug je greska grejaca,recirkulacija ti je egr ventil,senzor usisne temp,a ovo 3fb1 ti je izgleda los protokomer koji moze da pravi ta sranja.......Ovo sa grejacem vode je skoro na svakoj 46-ici problem

Protokomer je zato evidentiran jer sam ga raskacio da vidim da li to zajebava...kasnije sam izbrisao greske i to se ne pojavljuje

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ovim putem zelim da zahvalim clanu StunterSM na celikoj pomoci,strpljenju i ukazanom poverenju. Hvala mu na tome. Problem uspesno resen. Senzor pritiska je pravio problem...cisto da znate.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ovo se meni desava na mom E60 na 1300-1600 obrtaja u bilo kojoj brzina kad su obrtaji motora tako niski, znaci kad je motor malo zagusen da se tako izrazim.

Jel to isto problem sa senzorom pritiska ili moze biti nesto drugo? 

Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, baki.su said:

Kod mene je pravio problem samo u tih 100 obrtaja. Za konkretnije ipak kontaktiraj stuntera. Covek je doktoremoji16.png

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Pa i kod mene je u 100 obrtaja, alu samo u tom nekom opsegu od 1300-a1600 obrtaja, zavisi gde zadrzim obrtaje tu pocne da skakuce. StunterSm mi je blizu, mogao bih sa njim videti to. Koliko kosta zahvat oko tog senzora?

Link to post
Share on other sites
Pa i kod mene je u 100 obrtaja, alu samo u tom nekom opsegu od 1300-a1600 obrtaja, zavisi gde zadrzim obrtaje tu pocne da skakuce. StunterSm mi je blizu, mogao bih sa njim videti to. Koliko kosta zahvat oko tog senzora?

Sam senzor je oko 40-50 eura plus zamena.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ovako, treba mi savet, misljenje sta bi moglo biti problem.

Naime, primetio sam da osim onog stucanja obrtaja postoji efekat stepovanja kazaljke obrtaja i zalet obrtaja motora kad stojim u mestu i dodam gas da sa lera ode na nekih 2000 recimo.

Da pojasnim sta se tacno desava. Stepovanje kazaljke obrtaja-vozim lagano na nekih 1300 obrtaja, dodam gas da auto navlaci ne agresivno (salta na nekih 2200), i preko 1500 o/m skala zastaje na svakih 100 obrtaja a onda skoci za oko 100 obrtaja i sve tako dok ne prebaci u visu brzinu.

znaci uopste ne ide tecno, to se ne desava ako je ubrzanje agresivnije.

ovo zaletanje obrtaja u mestu se desava na sledeci nacin. Auto radi u mestu zagrejan, dodam blago gas i bez proplema izadje i drzi oko 1200 o/m. Ako blago dodam gas da motor vrti otprilike na 1500-1800 o/m skala ode do tih nekih obrtaja, zastane i onda bez obzira sto gas drzim tu motor podize obrtaje sam kao da dodajem dalje gas i ode preko 3500o/m.

Moram da popustim blago papucicu ako zelim da zadrzim obrtaje negde izmedju a 2, 2200, 2400 o/m

po meni ovo nije normalno, ako pritisnem papucicu gasa onda bi negde trebali obrtaji da stanu a ne da zastanu i onda naduvaju do kraja.

Svaki savet i misljenje dobro dosli.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...