Recommended Posts

Dobro je,sad je dosta delova iskljuceno iz igre. Da vidimo sad konkretno sta trazimo :) probao ga u voznji ,lepo ide. Pri dodavanju gasa blago se zacuje lanac,ne dere se vise onako.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znaci da je do valvetronik sistema: nekog senzora, moze da bude i do kompa, da on brljavi.. da imas instrument da ispitas resio bi to lako. Javice ti se @vranjin, ako ima vremena da ti objasni kako da ispitas senzore. Ali ako si vec narucio senzor bregaste probaj naizmenicno.

A lanac ne bih smeo da se cuje uopste, ako ti se on cuje

Link to post
Share on other sites

Pa cuje se i on malkice na oko 2000 obrtaja,s tim sto mi se i pre na ovim vanosima sto sam sad ubacio zacuo lanac sitno zveckanje  kad naglo stisnem kvacilo u vecim obrtajima,dal je do njih mozda. Vraticu ove sto sam skinuo za probu. Nego prvo da resim da lepo radi. Sutra stize novi senzor,u slucaju da nije on ,sta  je dalje tu u igri?  Jel ovo znaci da je alat dobar i da je lepo uzubljen,posto lepo radi?

Link to post
Share on other sites

Ako te ne mrzi probaj. Ali vanosi nemaju funkciju ako si iskljucio senzore bregaste. A rekao si da nemaju lufta kao u onom klipu, plus ti sad ok radi, ne trza ne cima. Tako da je malo verovatno da je do njih. Pre ce biti zatezac lanca, po nekoj logici, e sad.. Sezonzor vidi probaj na obe strane, sa dva razlicita tvoja, valjda je on problem, inace je sve ostalo do kompa.. Drugar, ako pratis korake, nema sta da pogresis, pogovo ne ako imas alat. 

Link to post
Share on other sites

Trenutno je iskljucen senzor bregaste,imam 3 zatezaca lanca ,2 nova i 1 polovan ispravan,sva tri sam probao. To sto se tiho zacuje lanac me sad buni oko ovih vanosa. Da li jeos uvek rafi senzor radilice,ako sam iskljucio senzor bregaste? Ako se i on gasi ,mozda on brljavi pa buni bregaste ? Malo sam dosadan ,al muka velika :D ima da se rodim kad ga namestim. Inace danas kod druga u garazi stigao M6 sa istim problemom, radi kao traktor :D

Link to post
Share on other sites

Radi ti senz radilice, samo koliko tacno, to ces da vidis.

on kaze kada ide gorivo u cil tj takt 1 hranjenje- cilindra,

kompresija smese klipom- takt 2, paljenje smese takt -3 kada klip ode u najvisi polozaj,

i cetvrti je otvaranje ventila izduvnih i izbacivanje izduvnih gasova klipom.

Komp se ravna i po senzorima bregastih ispod vanosa zato sto je vanosima reseno ranije paljenje i pravi trenutak za varnicu u obrtajima, "performanse" bolje, ekonomicnost na niskim obrt..tako kazu iz bmw tu tehnologiju koristi i jedan japanski proizvodjac nzm tacno koji.

 

Link to post
Share on other sites

Kazu iz bmw da su pokusavali da izbace bregaste, da umesto njih i klasicnih ventila na cilindrima ubace elektromagnetne ventile koji ce preko kompa da se otv/zatv ali nije bilo moguce da rade dovoljno brzo.

Sad se hvale da imaju neke nove super dizne za benzince, haj tek.

Link to post
Share on other sites

"Ranije paljenje" u smislu da u obrtajima sve mora da bude pomereno u napred da bi sve leglo na svoje mesto u pravom trenutku i rad motora bio tip top. To je vanos.

Prso sam vise

Link to post
Share on other sites

Mi smo hteli da te ne kosta puno, pipkas, posavetujes se.. ti rokas delove sam, ne slusas nikog, za to ce da nas zezaju zestoko.

A taj M6 ima 4 vanosa i 6 bregastih, turbinu...

Pecaj dalje, ne znam, bolje bi bilo da ne gresis vise..i ja ucim od ljudi sa foruma, pricam sa majstorima, vlasnicima, malo gugl, malo yotube.. 

Link to post
Share on other sites

Ne vidim razlog zasto bi nas neko zezao. Ni u jednom trenutku se ja nisam predstavio kao profesionalac,to sto ne znam nije sramota. Veca sramota je da odem u bmw-ov servis i roknem 1000 eur za dobar dan i neko napravi majmuna od mene . Za mnogo manje pare cu dobiti makar sve novo i usput nauciti mnogo toga o tom motoru. A sto se tice saveta,ne vidim sta nisam isprobao sto ste predlozili? :D

Link to post
Share on other sites
On 5/13/2018 at 9:49 PM, Shy said:

Ako je lanac dugačak ili nije uzupcen dobro,  on ce da pali te greške.

Kupi senzor  radilice polovan, pa probaj 20 evra Cao.  mislim da pasuje sa n42  na n46, i na n45 i jeftinije je sigurno. Proveri uzupcenje prvo. 

Jedno pet puta sam ti reko

Link to post
Share on other sites

Ja napisao da je lanac nov i jos jedno 3 nova zatezaca, senzor radilice narucio nov,polovan ce opet da mi stvara sumnju da li je ispravan. Sutra stize sve ,pa cemo da znamo de smo i sta smo :)

Link to post
Share on other sites

Koje greske ti je izbacio na dijagnostici kada si zamenio senzor bregaste, ako kazes da malo bolje radi ? 

I jos nesto, nov original, i nov kineski senzor nije isto, ne zna koji si uzimao. Ne znam kakva je tu situacija, ali ovde sa tim jeftinim kineskim senzorima radi isto kao i sa senzorem u kvaru. Jako lose kopije nazalost..

Link to post
Share on other sites

Izbacuje i dalje za bregastu A ili Bank1 . . .  Mislim da su kopije ,nisam uzeo neke najskuplje a nisam ni neke najjeftinije. Sto se veka trajanja tice,samo neka on proradi,lako cu ja njemu posle original. Mada i pitanje je koliko tacnu informaciju daju ti senzori,nadam se da dobri.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, pimp said:

Jesi li probao oba tvoja stara senzora sa tim novim ? 

Jesam,pravio sam sve moguce kombinacije. Razlika je sledeca:  Sa oba stara senzora bregaste ,losije prima gas gusi se. Jedan novi jedan stari koji god, prima tecnije gas,ne gusi se toliko. Na leru je ista prica u obe situacije,ljulja.

Sad cemo da vidimo sta kaze kompresija o motoru :)

pmDor8Rsj

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Mjovic03 said:

Kompresija kaze od 8.8 do 9.6.

REQUIRED

      

Merio na jednom kratkom verglanju dok sam ne prekine da vergla. Kad zaverglam duze ide svaki do 10 i malo preko. To mi nije toliko bitno,inzeresovali su me ventili,da nisu stradali slucajno kad je leva bregasta bila pomerena. Ali valjda je sve ok. :)

Link to post
Share on other sites

Vidi kolika je kompresija za taj motor, pa uporedi. Pitaj nekog ko se razume kako se meri kompresija pravilno, i kolika je toleranicja, sa tim nisam imao dodira.

Jel ti za bregastu A pokazuje i kada novi senzor prebacis na tu stranu ? 

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, pimp said:

Vidi kolika je kompresija za taj motor, pa uporedi. Pitaj nekog ko se razume kako se meri kompresija pravilno, i kolika je toleranicja, sa tim nisam imao dodira.

Jel ti za bregastu A pokazuje i kada novi senzor prebacis na tu stranu ? 

Da,stalno pokazuje bregastu A u zadnjih nekoliko puta,ali zna da promeni i na B. Kako mu kad naidje,to me i buni. Probacu sutra sa senzorom bregaste. Nesto sam razmisljao,kad sam otvorio stari motor,izduvna bregasta je bezala za oko jedan zub u odnosu na usisnu,bila je malo otvorena,nije stajala pravo kao po alatu. Da li postoji mogucnost da neki od senzora ili nesto elektronike nije valjalo,pa da je neko pomerio bregastu da kasni za jedan zub i time resio problem? 

Link to post
Share on other sites

Nije do s.bregaste, vec  komp brljavi zbog lose ocitanog  polozaja radilice, komunikacija losa..,ima u tom klipu sto je dao decko, gledao sam taj klip sa yt davno, malo se secam nesto.

 

 

Link to post
Share on other sites