Sign in to follow this  
cvelenidza

BMW e34 prvo paljenje

Recommended Posts

Pozdrav svima

Imam e34 sa m20 12v 2.0 motorom. Problem je sa prvim paljenjem u toku dana. Konkretno, kod prvog paljenja zavergla normalno i upali se ali ne stigne ni do 500 obrtaja i ugasi se. Ukoliko je baaas toplo, preko 25 stepeni moze da se desi da upali i na prvo verglanje i da se ne ugasi ali jedva radi pa se posle nekog vremena kada kazaljka temperature predje pola plavog dela sve normalizuje. Ukoliko ne upali posle prvog verglanja u zavisnosti kolika je temperatura napolju moze da se desi da je potrebno vise puta verglati do maksimalno 4 puta, odnosno sto je toplije napolju manje broj verglanja je potreban. Ukoliko odmah krenem kada upali ima problema sa primanjem gasa. Cim kazaljka predje pola plavog sve se normalizuje.

Nakon te prve voznje, sledece paljenje moze biti i posle 6 sati i bice sve ok. Ranije kada nije bilo ovog problema prilikom prvog paljenja radio je na maaalo vecem broju obrtaja i cim se zagreje vrati se na normalan rad. Sada mi izgleda (kao laiku) kao da mu to nesto ne govori da je motor hladan i da mu je potrebno malo vise goriva u startu i mislim da kada bi temperatura bila ispod 10 stepeni tesko da bi upalio.

Recite odakle da krenem i kojim redom? 

Hvala unapred svima

Za pocetak, mozda treba krenuti od plavog davaca. 

13621709966-M14.jpg

Verovatno ovaj davac, imao sam taj motor I isto iskustvo.

Sign in to follow this