Sign in to follow this  
Darko _e90

E90 nece da pali kad se ugrije

Recommended Posts

Problem se manifestuje u sledecem: auto normalno pali, radi,vuce,ne dimi.. dok se motor ne ugrije (zimi se to ne desava jer pretpostavljam da se teze grije, kako vanjska temp raste tako auto cesce odbija da upali), a ljeti svako malo. Pogotovo kad su temp 30+ stepeni. Takodje sam primjetio da mu se ventilator skoro nikako ne pali. Odem kod lokalnog poznatog i dobrog mehanicara koji mi pregleda sistem i hladjenje i sve funkcionise. Ispostavilo se da ventilator radi ali na najmanjoj mogucoj brzini. Tako je i kad se klima upali. Nema rada da duva i huči da se čuje da ga ladi iz sve snage. Onda se on ugrije jer ga ventilator ne moze oladiti i poblem nastaje nakon toga - ne mogu da upalim auto. Uvjek moram da pazim da ga ne gasim ili ako ga gasim da to bude negdje gdje ce moci stajati min 1 sat, dok se ne ohladi i nakon toga opet upali. Iz prve bez ikakvih problema. I tako u krug...

Ja sam imao slican problem na mojoj trojci. Ugasim ga na deset minuta i molim boga da upali, ako nece, ne gine mi pola sata blejanja. Na kraju je ispalo da su cetkice od alternatora i posle sve normalno sljakalo 

To na anlaseru zalepe cetkice?

Mislim da sam ukapirao Stunerovu "foricu" izgubio kompresiju, vrteo ko blesav...

0dnosilo se na pojeden Anlaser..!!

Meni nece ni da zavergla. Samo tisina. Ni škljoc. Ako su cetkice to nije problem. Jedan mi je mehanicar cak i spomenuo da bi to moglo praviti problem..

Sign in to follow this