Recommended Posts

  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

radio sam i ovaj vikend,ali nisam zavrsio :(

ofarbao sam retrovizore i lajsne i namontirao,nabacio zadnji branik ,povezao parking senzore,uprskao vosak u vrata,namontirao mrhanizam sibera i siber,nebo,namontirao sve kedere,nastelovao vrata,namontirao gevinde i amortizere,nazalost nisam slikao prednje u toku montaze,

malo se brinem da nije previse nizak,ali videcemo,pozadi jos nisam nasttelovao visinu dok ne ubacim sve zbog tereta.evo malo slika

zadnje opruge i amortizeri

DSC00240.jpg

vidim pozadi nema kontra maticu za osiguranje visine.dali je potrebno za je ima? na prednjima ima

pa malo pranja

DSC00242-1.jpg

DSC00245-1.jpg

i to sada izgleda ovako

DSC00248-1.jpg

DSC00249.jpg

DSC00251.jpg

DSC00253.jpg

DSC00254.jpg

ostalo je da tapaciram tapacire i zadnju dasku,ali mi je problem lepak u spreju,nigde u obrenovcu ga nema,i da zamenim tepih i onu dasku iznad rezervnog tocka u gepeku,malo je kriva pa me nervira.

Link to post
Share on other sites

4797nci_23.jpeg

Koliko sam uspeo da nadjem na guglu, izgleda da ne treba, jer vidis da ima podlosku i sraf kojim se ovo "stablo" fiksira na leziste da se ono ne pomera, pa samim tim ni ova veliak matica ne bi trebala da se okrece..

Link to post
Share on other sites

taj sraf nema kod mene,mada i nebih mogao da ga stavim jer vec ima ispust na koji se sve to lepo nabaci....mada mislim da se nece popustati jer je korak navoja mali a opruga je stalno napeta,a napred ima osiguranje jer se sbog skretanja okrece amortizer pa verovatno da se nebi popustilo zbog toga

Link to post
Share on other sites

i ovaj vikend sam malo radio

sastavio sam enterijer,ostalo je da tapaciram sedalni deo na levom sedistu sto je pocepano na savovima,i da tapaciram tapacire,zadnju policu sam tapacirao ali nije najbolje ispala,ali nema veze

e sad srce tapacira je od plastike,razmisljam dali da lepim skaj na srce ili da izgitujem i ofarbam u boju auta?

DSC00280.jpg

napravio sam kosku

DSC00262-1.jpg

DSC00263-1.jpg

DSC00265-1.jpg

DSC00271.jpg

zadnja polica

DSC00259-1.jpg

prednje gevinde

DSC00270.jpg

napred mislim da ga vise ne mogu podici i sada ovako izgleda

DSC00276.jpg

a pozadi ga vise ne mogu spustiti

DSC00272.jpg

zamenio sam servo letvu i ulje u sistemu,i nastelovao trap.toliko za sada

malo sam ga probao,i potpuno je drugaciji auto,lezi kao pegla,odziv na volan je mnoogo bolji ,to su prvi utisci smile.gif

Link to post
Share on other sites

ma moze sigurno,abs plastika je,da se ismirgla ono sto je ostalo od lepka i da se nabaci podloga i spritc git i garbanje,nego me vise brine dali ce biti ruzno?

u svakom slucaju ona rucka za zatvaranje vrata,neznam dali da ostane crna ili i ona da se farba posto je ona nezavistan deo

eh da i da dodam

ako neko ima da proda tocak bocu sa ventilom za neke manje novce neka se javi,posto mi atest na ovaj bojler vazi do 2014 godine,a ako kupim novu vazice mi do 2015 posto je sada na 5 god i opet moram kupovati novu,tako da bih sada radije uzeo neku ispravnu bez atesta pa kada mi istekne atest kupicu sve novo

Link to post
Share on other sites

opet sam radio i konacno se vozi....

ugradio sam tocak bocu,povezao cevi

presvukao sam tapacire,ali nije bas najbolje ali nemam vise snage da ponovo radim

i namontirao zimski set...

DSC00287.jpg

DSC00288.jpg

DSC00289.jpg

DSC00293.jpg

DSC00294.jpg

DSC00290.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

morao sam malo da ga podignem pozadi.posto sam vratio fsbricke odbojne gume,onako spusten je imao oko 10mm do gume pa kada je jako hladno bilo je kao da se vozim u japaneru.

podigao sam ga za 10 -15 mm i dobio sam sada zazor oko 20-30mm,ne znam dali sam trebao menjati i odbojne gume?

e sad razmisljam da stavim ventilirajuce diskove napred,dali cu dobiti nesto u odnosu na neventilirajuce?

mada i obicni su mi u odlicnom stanju.

i sta je sve potrebno zameniti da bih mogao da ugradim ventilirajuce? pa da se preracunam dali mi se to isplati.hvala

Link to post
Share on other sites

stigli i kljesta i diskovi

ociscena kljesta,malo ispeskarena ostalo da se ofarbaju i da se zamene gumice,nisu ni ove curile ali kada je vec skinuto da se odradi i to :)

cekam da nabavim jos jedan nosac pa da farbam sve zajedno :)

DSC00370.jpg

DSC00371.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

stigle felne,sestriceva reakcija ce docarati kako izgledaju :)

DSC00393.jpg

DSC00394.jpg

DSC00395.jpg

potrebno je da ih ispoliram posto nije bas kako treba ,i da ih ofarbam :)

ako budu mogle da stanu pod rub :)

Link to post
Share on other sites