Recommended Posts

Pertfekcija, boja je izdrkavanje koliko je dobra...

i jos kad se vidi koliko ga kvalitetno radis, respekt stvarno....

Ali wice brate, stavljaj neki sestak unutra pod hitno... B)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeste lepa boja,razmisljao sam o tome, ali je nekako agresivnija i vise mi je za M-a :)

ova mi je malo diskretnija tako da ne deluje previse napadno,kao sto mu je i srce diskretno :)

@ glisa

sto se tice pripreme,trudio sam se da se uradi sto bolje,ima po neki sitniji propust,ali nista strasno,najvaznije mi je da je kvalitetno uradjeno,a i ustedeo sam nesto,kod nes su mi za farbanje u komori trazili od 800- 1000e sa njihovom pripremom,ali da ja rasturim auto,

pa kada sam ga rasturio komplet i spremio sve na gotovo,pa onda bolje i sam da ga uradim :)

Link to post
Share on other sites

stiglo je malo delova

DSC00219.jpg

DSC00220.jpg

DSC00221.jpg

izvadjena tabla

DSC00223.jpg

DSC00224.jpg

DSC00225.jpg

izvadjena kutija grejanja

DSC00227.jpg

razlika izmedju kutija

DSC00228-1.jpg

DSC00229.jpg

namontirana kutija

DSC00231.jpg

DSC00232.jpg

poceo sam da ozicavam

DSC00233.jpg

DSC00234.jpg

DSC00236.jpg

DSC00237.jpg

i stigao sam do problema

kod kutije grejanja do papucice gasa postoji 2 konektora,crni i beli.dok nije bila klima u upotrebi je bio samo beli

sada kada sam ubacio ovu kutio prikljucio sam oba dzeka.

DSC00238.jpg

mislim da unutra sve radi ok,ventilator klapne i sl.

e sada imam problem,ozicio sam prednji deo i povezao releje.i ostalo je tri zice koje su kontrola,u kutiji sa osiguracima sam nasao jedan slobodan dzek koji bi trebao da sluzi za to,jedna zica je povezana na kontrolni modul klime,a dve su povezane na motornu instalaciju kao sto bi i trebalo biti koliko sam razumeo na shemi

to je ovaj dzek

DSC00239.jpg

e sada mene intresuje koji uslobi moraju da budu ispunjeni da bi kontrolni modul aktivirao relej kompresora kada pritisnem dugme na tabli?

posto kada pritisnem dugme,upali se lampica ali ne aktivira se relej,prednji deo je sigurno ozicen kako treba ali nemam signal od kontrolne jedinice,

pretpostavljam da ova dva kabla koja idu na motornu instalaciju aktiviraju uredjaj ili daju uslov za rad

znaci intresuje me ako neko zna ,koje uslove je potrebno ispuniti da bi se uopste poslao signal da se kompresor ukljuci

pretpostavljam da mora auto biti upaljen,probao sam i nista se ne desava?

dali moze da se aktivira kompresor ako nema freona?ili postoji neki senzor koji sprecava aktiviranje ako nema pritiska,

hvala

Link to post
Share on other sites

spakovano jos malo delova vezanih za klimu,i konacno sam je naterao da sve radi :)

ostalo je da sredim malo instalaciju u kutiji sa osiguracima i super :)

a kada je napunim videcu kako hladi

DSC00219-1.jpg

DSC00220-1.jpg

Link to post
Share on other sites

evo,opet se ,alo radilo za vikend :)

konacno sredjena kompletna instalacija ispod haube, oziceno sve,provucena nova instalacija od plina,sklonjeni balasti od xenona i to sada izgleda ovako

DSC00229-1.jpg

DSC00230-1.jpg

oziceni i ugradjeni bocni migavci

DSC00237-1.jpg

ugradjena instrument tabla

DSC00236-1.jpg

ofarbani i ugradjeni bubci

DSC00234-1.jpg

pa to izgleda ovako

DSC00231-1.jpg

DSC00232-1.jpg

DSC00233-1.jpg

Link to post
Share on other sites

hvala :)

ako sve bude u redu nadam se da cu ga zavrsiti za vikend.....

jedino mi prave problem tapaciri,nisu bas najbolji,ali mozda cu ih vratiti pa cu ih kasnije sredjivati

Link to post
Share on other sites

ako je problem sa kopcama i tamo gore do prozora ja sam to sredio tako sto sam od lima napravio uzduz nosac i proseko rupe. stojalo je kao zavareno.

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta je ispod tog 'ebenog platna...?

Ja sam razmisljao da se to skroz odlepi i ismirgla i ofarba u odgovarajucu boju???

Ne znam na sta bi to licilo...

Wice alal vera na projektu, ispalo je do jajaca :dance3:

P.S. Aj probaj ti pa cu ja :acute:

Link to post
Share on other sites

ako hoces samo da farbas posto je ispod platna presovani karton,mozes ofarbati,ali da bi licilo na nesto moras prvo da ocistis,pa da lepo izgitujes,osmirglas pa ofarbas,

mada ja sam hteo da stavim nesto kao skaj ili eko kozu,ali neznam kako da je rastegnem preko one uvale a da lepo ispadne i da se ne nabora

Link to post
Share on other sites

Ja sam pokusao u kucnoj radinosti da presvucem tapacire na E 36-ici, ni za k nije izgledalo. Odem kod lika koji radi tapaciranje, on iz dva dela sastavio,znaci mora da se sasije od rucke nazad do brave, i ispalo je odlicno. Zadnji nisu problem da se malo zagreje skaj i navuce,ali prednje je najbolje sasiti i potom lepiti.

Link to post
Share on other sites