Gorivo pojeftinilo


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a kako alex bmw? kako ti to izracuna? Evo ti moje racunice 9l plina =500 din a za 500 din = 765 din razlika 250 din ali letos je bila dupla i daj boze da cene jos padaju bolje po nase dzepove..kad neko kao ja prelazi mesecno godisnje 30000 km ostane mi preko 30000 dinara i za registraciju i gume i servise ( pa malo li je)? ja sam voznjom na plin zadovoljan (samo bi mu trebala cena biti niza ) u odnosu na disel ....

Link to post
Share on other sites

Jbg bilo bi lepo da se sve uskladi ali prosto kod nas je nenormalno da bilo sta bude normalno.

Mali off. Npr na Palanackom kiseljaku 1l vode je (lupam 8dinara) a na 10l je 10dinara??!?!?

Pa valjda na kolicinu jeftinije a ne skuplje ? Zamisli 1l benzina 80din a 10l 1000din :mellow: samo u srbiji

Link to post
Share on other sites
a kako alex bmw? kako ti to izracuna? Evo ti moje racunice 9l plina =500 din a za 500 din = 765 din razlika 250 din ali letos je bila dupla i daj boze da cene jos padaju bolje po nase dzepove..kad neko kao ja prelazi mesecno godisnje 30000 km ostane mi preko 30000 dinara i za registraciju i gume i servise ( pa malo li je)? ja sam voznjom na plin zadovoljan (samo bi mu trebala cena biti niza ) u odnosu na disel ....

Ma kojih 9l plina, sta ti vozis-peglicu?

Racunica:

Bmw 520i 24v gradska voznja-

benzin: 12l*87.2=1046din

plin: 18l*54.5=981din

razlika: 65din

Nisam rekao da je isto ali je razlika u zadnje vreme sve manja a kako je krenulo preci ce u korist benzina, i ovaj primer se odnosi na auto sa obicnim plinom a ne sa siquentom jer je kod takvog sistema potrosnja gasa manja i nemoj neko da me ubedjuje da e34 520i moze da trosi ispod 18l sem ako ga ne vozi baba.

Link to post
Share on other sites

Ne moze i tu si upravu. Seqvet je zakon ali malo nas ga ima ( naravno zbog cene ). A sto se tice poredjenja trenutnog goriva i plina onog trenutka kada se izjednaci ( a nece bas ) ja cu da vozim na benzin. Mada za ovu razliku u mojoj nekoj racunici od 150 din razlike i vozim na benzin. Pa videcemo tako dokle tako.

Link to post
Share on other sites

Ima KNEZ PETROL na ibarskoj posle orlovace tamo je plin 47din, dugo je ta cena a ko krene tim putem ima i EKO pumpa milsim da je pre moteala era isto oko 47dinara.

Da li neko ko zna koliko je na Zmaju, cuo sam da je 50din.

Link to post
Share on other sites

u Despotovcu ima dve plinske stanice i obe imaju cenu od 52,5 din .ta cena stoji veoma dugo jos od kad je svuda u okolini bio 54 din i vise.valjda ce da spuste cenu malo trebalo bi valjda ko to zna

Link to post
Share on other sites

Evo kod nas pojeftinilo gorivo, samo treba imati bon.... ;)

scan0006yk2.jpg

Link to post
Share on other sites