Recommended Posts

Evo, da se i ja predstavim : Ime mi je Dalibor, zivim u Zagrebu, imam 40+ godina, ing. ekonomije i vlasnik d.o.o. za satelitsku opremu, neozenjen.Aktivno sudjelujem u BMW-forumu hr. gdje sam doznao za ovaj forum. Od vozila koja vozim su par BMW-a 750il-E32, Rolls Royce Silver Spirit,Audi quatrro,golf cabrio TDI,stari Mercedes...godinama mi je strast uredivati starije aute koje nastojim povoljno kupiti i urediti "po svom". Nadam se da cu razmjenom iskustva provesti ugodne trenutke ovdje,pozdrav svima jos jednom na pocetku... :acute: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Dalibore dobro nam doshao ! Ej RR mnogo dobro izgleda, koje je godishte ? jesi mu stavio plin ili ga vozish na benzin ? i josh jedno "glupo" pitanje koje glasi koliko RR troshi goriva ?

RR je 1982g. naravno da ga vozim na benzin i ne razmisljam o plinu,za 8 cilindra to nije ni jeftino a niti se ne isplati jer se malo vozim. Nije to auto za svaki dan, po gradu trosi 30-40 litara, na otvorenom 20-30 litara :acute: Auto je potpuno ureden i izgleda kao novi. Uredenje je kompletno iznutra,novo lakiran itd..Ima servis ovdje pokraj Zagreba za Rollsa i rad je povoljan, djelovi su papreno skupi iz Njemacke pokraj Munchena /Auto Konig)img13rf8.jpgimg0080pa2.jpgimg0077bu5.jpgMinchena (Auto-Konig).Jedna maglenka 465 eura, ratkapa 680 eura,amortizer 1300 eura,nosac zastavice 750eura i tako prava egzotika i nema zamjenskih djelova.Obican servis djelovi 4-5 tisuca eura ako se nista vitalno ne mjenja...Eto nadam se da sam malo zadovoljio tvoju znatizelju,pozdrav Dalibor. :pleasantry: :D img0068jz8.jpg

HVALA NA ZELJAMA DOBRODOSLICE CLANOVIMA KOJI SU MI JU UPUTILI !

Link to post
Share on other sites

Dobro dosao, kola su ti super, strava.Koliko novaca kosta jedan takav RR, imam prijatelja ovde (Kanada)

on je kupio RR Phantom, 225.000$ ga platio, ali je strava.Ma da bi vise voleo imati jednu 7-cu.Zelim ti lep provod na forumu i dugo druzenje.

Link to post
Share on other sites

Dobro dosao, kola su ti super, strava.Koliko novaca kosta jedan takav RR, imam prijatelja ovde (Kanada)

on je kupio RR Phantom, 225.000$ ga platio, ali je strava.Ma da bi vise voleo imati jednu 7-cu.Zelim ti lep provod na forumu i dugo druzenje.

Rolls nisam tako puno platio kao tvoj prijatelj iz Kanade, moj je 1982g. ali je jako uscuvan i ima puno opreme te je potpuno nova koza i interijer kao novi lak.Ako tvoj prijatelj bude jednog dana prodavao tog Phantoma za prihvatljivu cjenu, javi mi. Moj Rolls je bio u Kanadi, prvi vlasnik je Texas Instruments, i raden je za Americko trziste, jos ima zuta svjetla, kockaste farove itd..rolls1ra8.jpg

Link to post
Share on other sites

Ako si ti platio 200 hiljada eura, onda te skuplje izasao nego ovog mog prijatelja, sada sam na serbiancafe.com izvidio kursnu listu, 200.000 eura je 263.000 americka dolara, znaci jos malo vise kanadskih.Znaci izaslo te skuplje nego njega novi :acute: :pleasantry:, ma da ima RR phantoma i za 300.000 americkih dolara.

Svaka cast, skidam kapu, a reci mi usput, koliko dodje Phantom kod nas, onaj u kojem si sedio, na jednoj od slika?

Ziv bio, i uzivaj.

Link to post
Share on other sites

Opet ja, jer mozes Dalibore da mi objasnis, po kojim osnovama RR trosi 30-40 L po gradu, mislim ima 8 cilindara, ja sam imao Ford Mustang sa 8 cilindara i 5.0L masina, i nije ni priblizno toliko trosio, kolika je kubikaza tvom RR, mislim imam prijatelja, vozi Dodge Viper V12, 8.1L masina, i netrosi ni blizu kao tvoj RR.

Jer mozes da mi obrazlozis na koju foru trosi toliko, meni se cini malo mnogo, hvala unapred na odgovoru. Hehe, ja cu pricati sa prijateljom za Phantoma, sumnjam da bi ga prodavao u skoroj buducnosti, jedino ako nebude naleteo na nesto sto mu se vise svidja, ili iznenada uskoci u nesto zivlje, ma da sumnjam, ali javicu ti, naravno.

Vidio sam par komada na ebay.com prodaju se za 150.000 to je manje od 100.000eura, tako da nije lose, mislim sobzirom da si ti platio svog 200.000 :acute: , sumnjam da bi ti bilo 100.000 mnogo za novoga :pleasantry: .Ali polako, vreme ce reci svoje.Imam prijatelja jednog, njegov tata uvozi te skupocene automobile iz Amerike, pa cu ga priupitati, onako cisto informativno, posto bi dosao jedan RR Phantom, i javicu ti, da znas iz prve ruke.

Link to post
Share on other sites

Pozdravljam, otisao sam malo do google.com, i pronasao neke podatke, verujem osnovne o takvom jednom RR kao tvoj, znaci pise da je 6.8L masina (6750 cc/411 in³), ima 3 brzine automatik, i 4, to neverujem da igra ulogu u potrosnji, ne veliku nadam se.Znaci da zaokruzimo na 7.0L masina, i dalje mi neide u glavu kako moze da trosi 30-40L po gradu, jer ima neko matematicko objasnjenje, koje je meni strano, ili nedohvatljivo, ako ima, molim vas koji znaju, i koju su upuceni, da izvedu i mene na pravi put.Naveo sam za primer tog drugara sa Dodge Viper-om, njegova ta krsina netrosi toliko, a kao sto sam kazao gore, ima 12 cilindara, i 8.1L masinu.Hvala unapred svima,i gos'n Daliboru, na srdacnim odgovorima.

Link to post
Share on other sites

Ako si ti platio 200 hiljada eura, onda te skuplje izasao nego ovog mog prijatelja, sada sam na serbiancafe.com izvidio kursnu listu, 200.000 eura je 263.000 americka dolara, znaci jos malo vise kanadskih.Znaci izaslo te skuplje nego njega novi :D :), ma da ima RR phantoma i za 300.000 americkih dolara.

Svaka cast, skidam kapu, a reci mi usput, koliko dodje Phantom kod nas, onaj u kojem si sedio, na jednoj od slika?

Ziv bio, i uzivaj.

Ulazna davanja u RH su negdje oko 65%, muzika + DVD- multimedija u autu je oko 15.ooo eura + zadnje uredenje "Auto Konig" u Munchenu preko 22.000 eura uglavnom mozda nije 200.000 eura no nije puno ni manje, reko ja to reporteru za novine da se malo bolje prodaju... Rolls Phantom u kojem sam sjedio kosta oko 400.000 eura sa porezom u Njemackoj, kod nas u RH, je oko 550.000 eura s davanjima, zato ga valda niko ni nema...Hvala za info o Rollsu u Japanu, to je povoljno za Japance, meni je i za sada jedan previse... :acute: :pleasantry: img0001me4.jpg

Link to post
Share on other sites

Pozdravljam, otisao sam malo do google.com, i pronasao neke podatke, verujem osnovne o takvom jednom RR kao tvoj, znaci pise da je 6.8L masina (6750 cc/411 in³), ima 3 brzine automatik, i 4, to neverujem da igra ulogu u potrosnji, ne veliku nadam se.Znaci da zaokruzimo na 7.0L masina, i dalje mi neide u glavu kako moze da trosi 30-40L po gradu, jer ima neko matematicko objasnjenje, koje je meni strano, ili nedohvatljivo, ako ima, molim vas koji znaju, i koju su upuceni, da izvedu i mene na pravi put.Naveo sam za primer tog drugara sa Dodge Viper-om, njegova ta krsina netrosi toliko, a kao sto sam kazao gore, ima 12 cilindara, i 8.1L masinu.Hvala unapred svima,i gos'n Daliboru, na srdacnim odgovorima.

Nazalost auto trosi po zimi po gradu oko 40 lit. pogotovo na kratke relacije u Zagrebu je gotovo cjeli dan po gradu guzva i jedino po ljeti je potrosnja u gradu oko 33-35 lit. Na otvorenoj cesti ako vozim stalno oko 90 mogu proc s 20 lit. a cim udem u naseljeno mjesto ili ono stani -kreni potrosnja raste...Tezina auta je oko 2.5 tone plus oprema i to je normalno, bar sam se ja priviknuo s obzirom da 750 il trosi nesto malo manje...Evo mene U RR Corniche- cabrio RR za ljeto koje dolazi...

img0001le5.jpg

Link to post
Share on other sites

Dalibore hvala ta tako iscrpnim odgovirma ....sad si nam docharao kako izgleda voziti RR :pleasantry: :acute:

Nego imam ja jedno pitanje koje glasi : da li ima shanse da se sa tvojim RR pojavish kod nas u Beogradu ? Evo sad krajem marta ja sajam automobila dodushe to su novi automobili, ali verujem da bi mogao da se negde ubacish da pokazesh RR nama ovde .

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

img0021vj6.jpg

Dalibore hvala ta tako iscrpnim odgovirma ....sad si nam docharao kako izgleda voziti RR :acute: :D

Nego imam ja jedno pitanje koje glasi : da li ima shanse da se sa tvojim RR pojavish kod nas u Beogradu ? Evo sad krajem marta ja sajam automobila dodushe to su novi automobili, ali verujem da bi mogao da se negde ubacish da pokazesh RR nama ovde .

Pozdrav

Pa da me netko pozove na sajam i da ne moram placati stand mozda bih dosao. Ne znam da li ima i koliko RR ili Bentleya kod Vas, mozda netko zna. Gledao sam ovde na nekoj stranici da covjek prodaje iz Kragujevca RR Silver Spirit kao moj /naveden je tel 064 1279144-Dusan/ te jos 2 oglasa gdje se prodaje Phantom sa stranim tablicama.Ne znam kada pocinje sajam, no znam da je RR Phantom bio prosle godine izlozen u Beogradu. Ima slika na You tubu kako se je jedan RR phantom rasturio u sudaru u Srbiji, da li ko zna sta o tome ??? http://www.wreckedexotics.com/phantom/phan...60503_002.shtml

:pleasantry: :)

Od nedavno je Na BMW-forumu otvoren podforum Rolls Royce i tamo sam stavio mnogo linkova i slika o RR autima, pa ga svakako pogledajte :

http://www.bmwclub.com.hr/vbulletin/forumdisplay.php?f=50My Webpage

Link to post
Share on other sites

Evo nekih cijena /kada me vec toliko pitate kolko para !/ RR auta u Engleskojimg0025yw4.jpg

Link to post
Share on other sites

Gos'n Dalibore, RR Phantom koji se razbio u Srbiji, neznam tacno gde, dal' kod Nisa ili Novog Sada, to je bio onaj "gumball 3000" rally, evo slika, cisto da budem siguran da mislimo na istog RR Phantoma.

http://antandpete.vault5.com/Pete/Phantom1.jpg

Vozac je izgubio kontrolu, tako kazu, sta je radio neznam.

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da priupitam, jesi video Dalibore ono sto sam ti poslao privatnu poruku, i na e-mail, sto se prodaju RR ovde u Americi, ako hoces vise da vidis, idi na www.ebay.com + ebay Motors + Car & Trucks i tu odes na Rolls Royce, i videces cene, meni se cini da su jeftini, za razliku koliko si ti platio svog naravno, ovi su svi izmedju 30-70 hiljada eura, nisu novi, ali ima ih i '90+ godiste.Ima i Bentley-a nekoliko, znaci par komada za 15-25 hiljada eura, vecinom su '80-'90 godiste za te pare, pogledaj, pa ces videti, mozda cak i kupis nesto :pleasantry: nikad se nezna :acute:

Link to post
Share on other sites

img0010ig6.jpgZnam da ne pripada RR, no meni je vrlo draga ovakva neobicna egzotika iz proslosti.......iz jednog muzeja u Evropi-

/Slucajno sam nasao u jednoj knjizi o oldtimerima, nadam se da ce vam se svideti/

Gos'n Dalibore, RR Phantom koji se razbio u Srbiji, neznam tacno gde, dal' kod Nisa ili Novog Sada, to je bio onaj "gumball 3000" rally, evo slika, cisto da budem siguran da mislimo na istog RR Phantoma.

http://antandpete.vault5.com/Pete/Phantom1.jpg

Vozac je izgubio kontrolu, tako kazu, sta je radio neznam.

Da tocno na to mislim,da li znas detalje u vezi toga ?? Mislim ako se coveku ne isplati slepati auto, ja bih se zrtvovao da ga uguram u svoju garazu. Cak me ne bi smetalo sto je malo spreda cuknut.. :) :) :(

Zaboravih da priupitam, jesi video Dalibore ono sto sam ti poslao privatnu poruku, i na e-mail, sto se prodaju RR ovde u Americi, ako hoces vise da vidis, idi na www.ebay.com + ebay Motors + Car & Trucks i tu odes na Rolls Royce, i videces cene, meni se cini da su jeftini, za razliku koliko si ti platio svog naravno, ovi su svi izmedju 30-70 hiljada eura, nisu novi, ali ima ih i '90+ godiste.Ima i Bentley-a nekoliko, znaci par komada za 15-25 hiljada eura, vecinom su '80-'90 godiste za te pare, pogledaj, pa ces videti, mozda cak i kupis nesto :acute: nikad se nezna :)

Da, vidio sam hvala trenutno imam 6 auta a ja sam neozenjen i ne mogu sve da vozim, kada bude nesto malo razbijeno za sitne pare slobodno javi-krupne pare su vec potrosene !!!! :D :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Evo da se javim, u vezi onog RR Phantoma razbijenog neznam nista, jer to se skupe ljudi sa parama iz celog sveta, i krenu na taj takozvani "gumbull 3000" reli, imaju nekoliko etapa po europi, i po aziji, tj. tako je prosle godine bilo, u Beogradu su stavili kola na avion, i odleteli cini mi se u Tokio, nesecam se tacno.RR Phantom nije samo cuknut od napred, vec i od pozadi.Kako doci do tog RR-a neznam stvarno, niti znam ikoga ko bi znao ista o tome, ali potrudicu se da izvidim sto vise mogu, i da izvucem sto vise informacija o tome.Samo bog zna sta je bilo sa tim RR, dal' ga vlasnik popravio ili nije, tesko je reci sta se desi sa tim kolima, sta vlasnici urade, ovo je stvarno komplikovano, ali poslao sam e-mail na stranici www.gumball3000.com pa cu da vidim odgovor, sta kazu, sta znaju o tim kolima koja se razbiju na reliju, pa cu ti javiti.

Link to post
Share on other sites

Evo Dalibore stranica na kojoj mozes da vidis odakle dokle ide reli ove 2007-me godine, Maja 3-eg su u Dubrovniku, sto verujem da ces ici da gledas, nadam se :pleasantry: pa mozda i da slikas kola, odes tamo sa Rolls-om, pojavis se onako macho katanacho stil :acute: .Pokazes im malo sta je pravi auto, pa se tamo mozes i raspitati u vezi slupanih kola, ako naravno nesaznamo nista do tada.

http://www.gtspirit.com/2006/01/31/gumball-2007/

Link to post
Share on other sites

Evo Dalibore stranica na kojoj mozes da vidis odakle dokle ide reli ove 2007-me godine, Maja 3-eg su u Dubrovniku, sto verujem da ces ici da gledas, nadam se :acute: pa mozda i da slikas kola, odes tamo sa Rolls-om, pojavis se onako macho katanacho stil :D .Pokazes im malo sta je pravi auto, pa se tamo mozes i raspitati u vezi slupanih kola, ako naravno nesaznamo nista do tada.

http://www.gtspirit.com/2006/01/31/gumball-2007/

Hvala za info, ima jos vremena do maja, ako uspijes sto doznati,javi. Sigurno su taj phantom vec "lesinari" ocistili, proslo je puno vremena, drugi puta ih sa slepom pratim , pa kad se koji slupa-moj je :pleasantry: :)

Idem spavati, cjelu noc surfam po internetu, nista vise ne vidim....hvala pozdrav...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.