Proba, BMW & Audi


Recommended Posts

Razmisljam napisati ili ne, ali posto je ovo tema za caskanje, ajd.

Prekjuce, po onom suncanom danu uzeo da provozam audi, pa ajd da ga stavim malo na crtu. Borba nije bila ni u kom slucaju fer, ali sam se potajno nadao da cu ga potuci bmw-om.

Uzeli e30 325, e34 520 i audi a8 4.2 quattro. Da dobro ste procitali 4.2 kubika.

Startovali smo na ravnom, zatim nizbrdo i na kraju uzbrdo. U sva tri slucaja audi koji sam ja vozio, je potukao bmw.

Na ravnom, u startu audi bezi i sto je meni bilo bolno, ne samo da bezi nego jos pravi razliku.

Nizbrdo, ista prica, naravno, opet je bolje prosla kockica zbog tezine od e34, ali i tu je audi bio neumoljiv.

Uzbrdo, su bmw, i jedan i drugi doziveli totalni fijasko. Naravno kockica i ide, ali e34, nikako, tako da se pokazalo ono da je skoljka preteska za 2.0

Audi ima taj jebeni kick down, koji razbija.

U krivinama smo probali stabilnost, takodje tamo gde je audi ulazio sa 180kmh, bmw-om smo morali sa 160. Naravno zbog quattro.

Kao sto rekoh na pocetku, nadao sam se da ga bmw bar negde pokopa, zbog tezine, ali se to na moju veliku zalost nije desilo. Ipak je 4.2 kubika 4.2.

Za neki dan opet stajem na crtu sa istim automobilima, ali ovaj put umesto a8, sa a4 1.9 tdi

Bice mi cast da glanc nov audi pokopam sa jednim oldtajmerom kao sto je kockica.

Izvestaj sledi cim bude lepse vreme i odradim test.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i zbog snage i zbog godišta i pređene kilometraže

inače imao sam 34-vorku od 2 litre a mislim i da smo već negde pisali da je e34 sa 2.0 motorm bedara samo takva jer je pretežak

Link to post
Share on other sites
i zbog snage i zbog godišta i pređene kilometraže

inače imao sam 34-vorku od 2 litre a mislim i da smo već negde pisali da je e34 sa 2.0 motorm bedara samo takva jer je pretežak

Nem' pojma zasto svi kukate na 2.0

E34 sa M50 ubrzava mnogo bolje od vecine automobila (ne znam koliko tacno, ali 11, 12 sec 0-100). Nije mi jasno sto kukate, znam da ste svi navikli na preko 2.5, ali Yugu treba 20sec do stotke (kakvo poredjenje).

Kad budem uzimao E34, bice 2.0 :lol2:

Link to post
Share on other sites

Ma bre, nije to nista strasno to je normalo, jer to je visa klasa, nije isto 2,5 i 4,2, ali svejedno poenta je druga, nisi nam rekao bili dao bmw za audija, u tome je cela sustina, tvoje misljenje posle vozenje onog nimalo naivnog audija? Da li ti pruza isto zadovoljstvo kao i bmw?

Link to post
Share on other sites

Vec sam rekao da borba nije bila fer, ali sam samo hteo da probam i vidim sta ce se desiti, mada sam rezultat znao unapred. Tacnije, hteo sam pa makar na kvarno nekako da ubijem ovaj audi. Jbg, sta da kazem, jednostavno nije bilo sanse.

Sto se tice same voznje i uzivanja u istoj, mogu reci da je ovaj audi izuzetno upravljiv, precizan, udoban, sto se i ocekuje u visokoj klasi. Pri brzini od 200kmh se ponasa neverovatno mirno. Nema ni najmanjeg trzaja na volanu, znaci ni malo ne trese. Necujan u kabini u pm. Ono sto je ostavilo najveci utisak na mene su sedista, koja neverovatno prijanjaju uz telo. Kao da si se srodio sa autom.

Iskreno, ako zelis miran, stabilan, udoban i izuzetno precizan auto, onda je ovo pravi pogodak. Sa druge strane, ako zelis voznju sa izazovom i onim uzivanjem kada vadis auto iz krivine, zatim zezanje sa zanosenjima, onda bmw-u ovaj auto nije ni blizu. Znaci nema proklizavanja ni malo, ma koliko se trudio. Ipak je moj bmw konj za trku, jer volim ponekad i da se zezam, a pritom takodje udoban, precizan i brz.

Audi a4 1.9 cemo uskoro probati i videti kako ce se on ponasati protiv ova dva bmw-a pa javljam sta je bilo.

Link to post
Share on other sites
...probaj sledeci put i bicikl nekako da uklopis u kombinaciju, i nemoj da se iznenadis ako ga a8 odere !!!

Ne kapiras me.

Ideja mi je bila da na neki nacin, nebitno koji pobedim audi, bmw-om. U ovom slucaju je uzeta velika kubikaza, i kao sto vidis nikako nisam uspeo.

Audi a4 je sada uzet u obzir jer zelim potopiti nov auto sa autom koji je za njega deda.

Poenta je da je bmw napravio jos onda auto kakav sada pravi audi.

Mercedes je nekada bio broj jedan, medjutim sada je na trecem mestu. Bar tako kazu izvestaji sa zapada. Tabela je:

1. BMW

2. AUDI

3. MERCEDES

Borba se vodi, a ko ce izaci kao pobednik, pokazace vreme. Kao sto je poznato, audi strahovito napada to prvo mesto. Izbacuje neki Q7 za 2009 godinu, pritom SUV koji ima 500ks i do stotke stize za 5,5 sec. uz sve to dizel. BMW ce morati sa serijom x da mu odgovori, makar benzincem, jer je poznato da audi trenutno pravi najbolje dizel agregate na svetu.

Moja zelja je da nov audi potopim starim bmw-om, ma koliko to tesko bilo.

Kapiras sad?

Link to post
Share on other sites
Nem' pojma zasto svi kukate na 2.0

E34 sa M50 ubrzava mnogo bolje od vecine automobila (ne znam koliko tacno, ali 11, 12 sec 0-100). Nije mi jasno sto kukate, znam da ste svi navikli na preko 2.5, ali Yugu treba 20sec do stotke (kakvo poredjenje).

Kad budem uzimao E34, bice 2.0 :)

kad ga budeš imao videćeš zašto kukamo i kad vidiš kako se taj motorić muči sa 1.5 t teškom karoserijom a kad iz njega sedneš u trojčicu sa tim motorom onda će ti sve biti jasno

Link to post
Share on other sites
Ne kapiras me.

Ideja mi je bila da na neki nacin, nebitno koji pobedim audi, bmw-om. U ovom slucaju je uzeta velika kubikaza, i kao sto vidis nikako nisam uspeo.

Audi a4 je sada uzet u obzir jer zelim potopiti nov auto sa autom koji je za njega deda.

Poenta je da je bmw napravio jos onda auto kakav sada pravi audi.

Mercedes je nekada bio broj jedan, medjutim sada je na trecem mestu. Bar tako kazu izvestaji sa zapada. Tabela je:

1. BMW

2. AUDI

3. MERCEDES

Borba se vodi, a ko ce izaci kao pobednik, pokazace vreme. Kao sto je poznato, audi strahovito napada to prvo mesto. Izbacuje neki Q7 za 2009 godinu, pritom SUV koji ima 500ks i do stotke stize za 5,5 sec. uz sve to dizel. BMW ce morati sa serijom x da mu odgovori, makar benzincem, jer je poznato da audi trenutno pravi najbolje dizel agregate na svetu.

Moja zelja je da nov audi potopim starim bmw-om, ma koliko to tesko bilo.

Kapiras sad?

...ne kapiram ja tebe nikako !!!! i da ga dobije a hoce, odma da ti kazem ne moras se trudis, sta si dobio ???

auto od 1100kg i 170ks dobije noviji auto od 110ks i 1500kg !?!?! ...stvarno ne razumem ?!

onda neko uzme audi coupe 2.2 turbo quattro (star 20godina) i odere najnoviju peticu 2.0d i sta ces onda ??? ...da skocis u bunar ?!

...i gresis za dizele, najbolje dizele odavno ima BMW !!! audi nece skoro da izbaci 2.0l dizel sa preko 200ks u automobilu srednje klase a BMW to vec ima spremno !!!

"Poenta je da je bmw napravio jos onda auto kakav sada pravi audi" ...kakva budalastina !!!!! BABE I ZABE !!!

Link to post
Share on other sites
Nem' pojma zasto svi kukate na 2.0

E34 sa M50 ubrzava mnogo bolje od vecine automobila (ne znam koliko tacno, ali 11, 12 sec 0-100). Nije mi jasno sto kukate, znam da ste svi navikli na preko 2.5, ali Yugu treba 20sec do stotke (kakvo poredjenje).

Kad budem uzimao E34, bice 2.0 :)

Prijatelju, uzmi neki bzvz auto sa tom kubikazom, teskim tonu i kusur, i poteraj ga zajedno sa 520 uz neko brdo, pa ces videti o cemu pricamo. Probaj jedan, pa probaj drugi, pa ces videti ko se muci.

Link to post
Share on other sites
...ne kapiram ja tebe nikako !!!! i da ga dobije a hoce, odma da ti kazem ne moras se trudis, sta si dobio ???

Ajd, da razjasnimo.

Ako ovaj audi a4, dobijem, on onda ide na dobos a na njegovo mesto dolazi glanc nova trojka. Audi je takodje nov, vlasnistvo mog suraka koji je ljubitelj doticne marke. Covek se ne razume toliko u automobile, ali ako ne prodje njegov auto u ovoj trci, prodaje ga i dodaje kintu za novu 3-cu.

Eto razloga zasto.

Link to post
Share on other sites

Ah da zaboravio.

Za dizel motore se ne mogu sloziti sa tobom. Poznato je da je prvi dizel koji je osvojio trku Le Mans bio audijev auto. I sada audi nastupa takodje dizelom i sta reci, kada je sve jasno kada se pogleda lista na kom se mestu nalazi i koliko benzinaca je iza njega.

To za audijev dizel nisam ja izmislio, vec su to cinjenice.

Link to post
Share on other sites

...opet ne razumem sto kupuje novu trojku kad je i stara dovoljna !?!?!

...lepo proda audi i kupi 5 kockica u svim varijantama, coupe, cabrio, 4x4, karavan...

...mislim ako je to najbitnije, njemu i tebi !?

Link to post
Share on other sites
Mnogo si ti to zakomplikovao i stvarno mnogo mesas babe i zabe sto kaze misko

Jbs, komplikovanje i babe i zabe, hocu bre da ga oderem za svoju dusu usput jos ubediti ovog.

Link to post
Share on other sites