E-34 PLIN


Recommended Posts

daklem..

kolko god bilo mi zao, oskrvnuo sam haubu mog ljubimca i na ono lijepo srce mu prikacio plin. a mislim, zao mi je jer mi je bio drag onako originalan, a bome i ljepo je izgledalo kada se digne hauba a tamo unutra onaj netaknuti a prekrasni crni blok :(

najbolje su mi zgode kao npr. na tehnickom pregledu: dolazi neki covek kojem ispred mene ispituju njegov fiat punto I, a meni vec dignuta hauba. on dolazi i kao ono slucajno prolazi i pogledava, ali onda ko ga jebe, stane i pocne se diviti masini vise od 2 puta vecoj od njegove.. :) :prankster2:

ali jebiga, prelazim oko 20,000 km godisnje i kada sam izracunao da sam u ovih 6 mjeseci kolko ga imam, mogao ustedit 12,000 kn (1600 €), a instalacija kod nas kosta toliko, znaci da bi ju do sada vec isplatio.

i sada mi smetaju svi oni kablovi i dizne okacene po glavi masine, ali .. to je "samo" izgled i ipak barem sakriven ispod haube :prankster2:

ali ljudi moji zasto dovraga sve ovo pisem.. pazite sad.. kada sam danas sjeo u auto i isao napravit prvu test voznju, osjetio sam da mi auto bolje ide na plin i mislio sam da sam lud. onda sam se prevezao po gradu, stisnuo ga par puta, ljudi moji a on vuce ko sa 20 konja vise i onda sam shvatio!

kako mi to lose gorivo tocimo na benzinskim stanicama, da meni auto ide bolje na plin. tocio sam uglavnom na INA stanicama i tek sad vidim kolko u tom benzinu ima vode i smeca!! pa to je kriminalno da plin ide bolje jer je cist, ne seru u njega i nemogu ga napunit vodom. ako i mogu, barem zasad to ne rade zbog puno manje potraznje za tim gorivom.

dajte recite...

sistem je komplet tartarini i ugraden je u HAK-u ( bivsi AMSJ :) ). znaci ne u necijoj garazi.

Link to post
Share on other sites

ti to moja kola usporedujes sa zastavom :)

ali velim ti, nista tu nije odsrafano jer nema fergazera tako da dobiva plina kolko treba, poštelano softverski, a lud je..

Link to post
Share on other sites

Jel kod tebe klasicni sekvent ili ubrizgavanje plina u tecnoj fazi? Ako je klasicni sekvent i ako ti ide bolje na plin onda tu gorivo nema neke veze, vec je tebi lose isao na benzin zbog nekog kvara. Na atmosferskom motoru, kada je sve ispravno teorijski ne moze da ide bolje na plin. Moze bolje da ide, ukoliko nije bas sve tip-top sa benzinskim delom, tipa zaprljane dizne, losa lambda sonda, protokomer i slicno.

Link to post
Share on other sites

Sto kaze covek, noze da se namesti da ide bolje na plin. Ali onda trosi plina kao lud. A to ti se ne isplati.

Ali sto kaze jedan pre toga plin je namenjen za juga i te krseve. Ja na jugu imam plin i na plin radi kao sat. Za to je odlican.

Ali za ostale masine pogotovo bmw to je samo nesrecan slucaj.

Link to post
Share on other sites

Opet ista prica kako plin nije za BMW,eno nas drugar Foler iz Zagreba u novi E60 ugradio plin i boli ga uvce,vozi se kao covek,kada je dolazio u KG na drift gorivo ga je kostalo 20 eura,tako da stvarno nema potrebe vise za takvim pricama.Ili ona prica na plin se kuca na dizel ore a na benzin vozi,koliko ja vidim svi na benzin se ne voze,a ovi kuvari i oraci se siti navozase

Link to post
Share on other sites

bas tako otisle su u qrac

po danasnjem kursu eura u srbiji litar plina u hr izadje 34, 96 dinara a u srbiji isti taj litar kosta 54 dinara...znaci brate 19 din razlike po 1 litri....... :) :( a litar benzina izadje 93,48 dinara a u srbiji je 102,90 ........ mamu li im lopovsku....ala su nasi djubrad da ne veruje covek.......... kao sad skidaju gorivo 6 din dole (citao u danasnjem blicu)... to opet nece dostici cenu u hr a kao pojeftinilo je na svetskom trzistu.......

svaka cast da te 5 lepo sluzi , reci ces nam koliko trosi plina prilikom normalne voznje 100-110... u lokalu.... koji motor ima....

Link to post
Share on other sites

boze isuse, a kolko znam vama je prosjecna placa manja nego hr, pa kako brate mili izdrzavate..

inace, sada je barel pao sa 140ak dolara na ispod 100, a bas je bilo na vijestima, kada je prije par mjeseci barel kostao isto tako ispod 100$, cijene su benzina bile oko 8,30 kn po litri !!!

dzubrad i tu i tamo, ali ovi vasi lesinari... :) :(

Link to post
Share on other sites

matics: imam klasicni sekvent

sone 666: poslikat cu ovih dana

marko 13: zasad plina ne trosi nista vise nego benzina. ali prekratko ga imam da bi ulazio u dublje rasprave zasad..

Link to post
Share on other sites

Jedino ligicno objasnjenje zasto ti auto bolje ide na plin je to da ti ubrizgavanje goriva nije bilo ispravno ili su ti jednostavno dizne ili ti injektori bile/i prljavi..

Klasičan sekvent se izmapira po benzinskim diznama, i teoretski trebao bi auto isto ići jer sama poenta sekventa je ta da svaki cilindar dobije energetski ekvivalentnnu količinu plina, onoj količini benzina koja je trebala ući u smjesu.

a u tvom slučaju vjerovatno nije zbog začepljenja dizni ili nečega...

Link to post
Share on other sites

reko sam da su bobine jer sam mijenjao 1. a nakon mjesec dana i 2. ! (znam kako se osjeti, nije bilo detonacija ali trokira da poludis, nemoze sa semafora krenut)

a sada u picku materinu, evo ja svaki put sve moram proreknut, danas me opet jedna od bobina pocela zajebavat! izgleda da odose i jos jedna!

ali posto trokira i na plinu, to znaci da nije rjesenje zasto auto inace ide bolje na plin nego na benzin. mozda su tolko usavrsili plinski softver da je to jednostavno to i ide jednako a meni se cini da ide bolje... :)

otvorit cu drugu temu sto se tice rikavanja bobina ..

Link to post
Share on other sites