nove tablice u 2009


Recommended Posts

Stižu nove srpske tablice Subota, 11. oktobar 2008. 15:05

U Somboru juče potpisan ugovor između fabrike “Boja” i Zavoda za izradu novčanica. Vozila će imati i registarsku nalepnicu izrađenu od istog materijala kao i nova lična karta

Konačno, posle više od godinu dana nagađanja kako će izgledati nove registarske tablice u Srbiji, kakvu će zaštitu imati i ko će ih izrađivati, u petak je u Somboru u AD “Boja”, fabrici za izgradu saobraćajne signalizacije, potpisan ugovor između ove organizacije i Zavoda za izradu novčanica Srbije, čime je i započeo proces brzih priprema za izradu novih registarskih tablica, piše “Politika.“

Vrednost ovog posla je više od devet miliona evra, a “Boja” će biti podizvođač u čijem će se pogonu izrađivati blanko tablice. Zavod za izradu novčanica će ih dorađivati i utiskati sve potrebne vrste zaštite.

Izdavanje novih tablica će početi odmah posle Nove godine, što znači da će se prva vozila na ulicama gotovo svih gradova u Srbiji, sa novim, modernim i evropski zaštićenim registarskim tablicama, pojaviti početkom 2009, navodi "Poltika".

Do tada, izdavanje sobraćajnih dozvola i tablica, u skladu sa Pravilnikom koji je doneo ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić, obavljaće se kao i do sada.

Mrkonjić je 1. avgusta doneo Pravilnik o dopuni Pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila po kojem će se te aktivnosti obavljati kao i do sada, objavljeno je u "Službenom glasniku" Republike Srbije.

"Dok se ne steknu tehnički i drugi uslovi za izdavanje saobraćajne dozvole, potvrde o privremenoj registraciji vozila i registarskih tablica po odredbama ovog pravilnika, saobraćajna dozvola, potvrda o privremenoj registraciji vozila i registarske tablice izdavaće se prema pripisima koji su bili na snazi do stupanja na snagu ovog pravilnika", navodi se u dopuni.

Pravilnik je objavljen 29. decembra 2007. u "Službenom glasniku", stupio je na snagu 5. januara, a trebalo je da počne da se primenjuje po isteku šest meseci od dana stupanja na snagu.

Tim dokumentom je predviđeno da registarske tablice izdate do dana početka primene pravilnika budu zamenjene novim prilikom produženja važenja registracije motornog, odnosno priključnog vozila, a najkasnije do isteka godinu dana od dana početka primene.

“Ove nove tablice biće savremenije nego u mnogim zemljama Evrope, a posebno našeg okruženja“, rekao je za “Politiku” Zlatomir Janković, zamenik direktora “Boje”.

Fabrika u Somboru je odavno bila spremna za početak izrade registarskih tablica, a sada kada je MUP Srbije odobrio konačnu verziju,počinje veliki posao.Moraće da se izradi više od četiri miliona registarskih tablica za dva miliona registrovanih putničkih i drugih vozila u Srbiji, mesečno po 330.000 tablica.

Da je dogovor postignut, potvrdio nam je i direktor Zavoda za izradu novčanica Ljubiša Vuletić koji nam je rekao da je ugovor sa “Bojom” potpisan posle dozvole koja je dobijena od MUP-a Srbije.

Ljubiša Vuletić nam je potvrdio da je već naručena mašina za ispupčenja, koja uskoro treba da bude isporučenaZavodu za izradu novčanica.

Po specifikaciji koju je uradio i odobrio MUP tablice će biti izuzetnog kvaliteta sa višeslojnom zaštitom. U Zavodu za izradu novčanica radiće se takozvanatrećatablica koja će se lepiti na šoferšajbnu vozila, gde će biti urađena laserska numeracija koja će sadržati i sve druge zaštitne elemente. To će biti registarska nalepnica koju će imati svako vozilo, a ona će biti polukarbonantna, izrađena od istog materijala kao i lična karta. To znači da na njoj neće moći ništa da se dopisuje, a sadržaće podatke o vozilu, vozaču i druge zaštitne elemente koji ne mogu da se falsifikuju.

Prema ugovoru koji je potpisan, “Boja” će izrađivati tablice, u Zavodu za izradu novčanica će ugrađivati svu potrebnu zaštitu, a zatim će se iz ove ustanove distribuirati policijskim upravama, a one izdavati građanima.Izdavanje novih tablica će započeti odmah posle Nove godine, a to znači da će se prva vozila na ulicama gotovo svih gradova u Srbiji, sa novim, modernim i evropski zaštićenim registarskim tablicama, pojaviti početkom 2009. godine.

(agencije/MONDO)

Dzabe sviraju q*r*u samo da bi iz ovog naroda izvukli jos koji dinar..... :) kao eu ovo ono ...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

imas li sliku neke custom ... slikaj da vidimo kako izgleda.... u srbiji jos nisu krenule ali bice iste kao i vase umesto mne pisace SRB a umesto PG bice BG ...

Link to post
Share on other sites

naravno da imam:

Image102.jpgImage095.jpgImage050.jpg

znaci uslov je da mora ostat grad, npr. tablica mora da izgleda ovako, tipa: HN- POWER ... uslov je da minimum mora jedno slovo da bude, znaci ne moze svih 5 brojeva da bude, al zato moze 5 slova...

Link to post
Share on other sites

hehehhe kad to dodje kod nas ja cu da uzmem VA-BOKI 1 :D umesto sadasnjih cifara... :D

Link to post
Share on other sites

HN - MOTORSPORT 1 :lol2: ne znam koliko karaktera mozes maximum

Link to post
Share on other sites
HN - MOTORSPORT 1 :spiteful: ne znam koliko karaktera mozes maximum

hmmm rado bih to stavio.... al moze najvise 5 znakova od kojih minimum jedno mora bit slovo....

ps. to vam se cini da su stare ljepse, vidjecete kad pocnu sa novim pa kad se naviknete.... i nama je u pocetku bilo cudno, a sad mi one stare smijesno nekako izgledaju.... pa jbt. one stare su iz titovog doba, jedino su petokraku zamjenili trobojkom...

Link to post
Share on other sites

Ma meni su nove lepse, nego smo svi navikli na ove stare pa ti se cini....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Denise (Motorsport), reci mi, otkud ovoliko custom MNE tablica? (video sam na Facebooku slike, sve same custom tablice), jel neka mala para kad je u pitanju registracija ili sta? (izvinjavam se na offtopicu).

Link to post
Share on other sites

Zna li bre neko sta ce biti sa novim tablicama? Ovi nasi politicari cute... Da li poceti od 01.01.2009. godine ili cemo jos da cekamo ...

Link to post
Share on other sites

leon nemoj dzabe cekati nece to skoro ............

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam registrovao auto pre mesec dana, nego pitam da li uoste neko ima pravu informaciju, jer je bilo u julu, pa u septembru pa u januaru...

Link to post
Share on other sites

Dacic je skoro izjavio da ce tablice doci zajedno sa cuvenim zakonom o bezbednosti saobracaja koji se po fiokama kiseli vec 2 godine. Ako se dobro secam, spominjana je sredina naredne godine.

Link to post
Share on other sites
Denise (Motorsport), reci mi, otkud ovoliko custom MNE tablica? (video sam na Facebooku slike, sve same custom tablice), jel neka mala para kad je u pitanju registracija ili sta? (izvinjavam se na offtopicu).

hehehehehe, jesi vidio brate koliko ih ima... :pleasantry: ma masovno narod uzima, 220 eura te sve izadje... prenosish ih sa auta na auto, vjecno su tvoje... al bitno je da auto bude na tvoje ime registrovano...

Link to post
Share on other sites

evo par primjera custom tablica iz CG.. :pleasantry: naravno postavit cu iskljucivo slike BMW automobila, ako hocete mozemo otvorit poseban topik za slike BMW-ova sa interesantnim tablicama, u svakom slucaju ko je na facebook neka se pridruzi grupi NAJINTERESANTNIJE REGISTARSKE TABLICE

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg

06.jpg07.jpg06.jpg11.jpg12.jpg

40.jpg43.jpg37.jpgImage142.jpgn1244254765_218333_5980.jpg

negoooo da ne idemo mnogooo u OFF, i ja sam cuo negdje da u SRB pocinju sa novim tabliicama u januaru, e sad koliko je to tacna informacija ne znam....

Link to post
Share on other sites

Izgleda da ce biti u januaru, ali 2010. godine :pleasantry: :lol: :lol:

Nazalost niko nema pravu informaciju. Bio sam na sajtu Vlade Republike Srbije, ali nista konkretno nisam mogao da nadjem.

Link to post
Share on other sites

Ma kakav crni sajt. To stoji cisto pro forme. Nove tablice, saobracajne i vozacke dozvole moraju da se usvoje u skupstini. Znajuci kojom brzinom se tamo "radi", nove registracije su za sada samo lepa zelja...

Link to post
Share on other sites

Meni su digli zadnju tablicu i odem u sup da izvadim nocu,pre jedno 10-15 dana i dezurni pandur mi kaze da ne vadim,da ne bacam pare,nego sacekam,da prodje NG i izvadim nove........mada sad sumljam da ce ipak biti nove tablice uskoro,a ja jos uvek vozim bez zadnje........i da vise se ni ne prijavljuje kad izgubis ili ti ukradu tablicu

Link to post
Share on other sites