recesija i cene polovnih automobila


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ko zna sta je i da li je papiroloski ispravna da ne bude proviris u bosnu i ostade na placu u bijeljini :)

U pravu ste evo recimo ja sada jurim da kupim kola a nije mi hitno gledam bmw-e e 36,e 46 i audije a4 , a6, ili Peugeot 406 samo necu da se zalecem jer kes je danas bitan faktor..a ne kompenzacija... polako...

Cene polovnjaka idu jos dole pojedina kola se na oglasima vrte i po godinu dana,,,,ili ljudi nece da ih prodaju...

Link to post
Share on other sites

a inatiti se nije dobro... mislim to je kod nas jako izrazena osobina ali dzabe.... :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Za ne poverovati je da neke cene kola skacu uprkos tome sto stare??? :pilot: :prankster2: Doduse u oglasima se vrte i po vise od godinu dana...ali zanimljivo je nisu recimo prodata za 2500 sad su 2900 :lol:

Link to post
Share on other sites

vrlo jednostavno, ko god ima kes u ruci utripovao se da on odredjuje sva moguca pravila i tako daje sebi za pravo da nudi 50% od cene vozila. onda oni sto prodaju, mlatnu neku bezobrazno vecu cenu pa se nalaze ko zna gde. najjace su mi napomene da je cena veca u zameni. ni sam pisac ne zna sta je hteo time da kaze.

Link to post
Share on other sites

Pitanje je... davno smo dosli do zakljucka da na nasem trzistu ima brdo automobila sa nerealnom cenom! Slazem se da FABRICKE primerke (nesto ovako http://www.polovniautomobili.com/oglas1331986/bmw_530_v8/ ako je stvarno to sto pise)treba platiti, al to ne uzimam ja, ni bilo ko sa foruma - vec kolekcionari!

Masa ljudi ne shvata da to sto su ga oni platili toliko i toliko (zbog ondasnjih prilika tj. neprilika u drzavi) i ulozili brdo para ne znaci nista!

Koliko realno vredi E34 530 v8?

Link to post
Share on other sites

vrlo jednostavno, ko god ima kes u ruci utripovao se da on odredjuje sva moguca pravila i tako daje sebi za pravo da nudi 50% od cene vozila. onda oni sto prodaju, mlatnu neku bezobrazno vecu cenu pa se nalaze ko zna gde. najjace su mi napomene da je cena veca u zameni. ni sam pisac ne zna sta je hteo time da kaze.

Netacno je druze da ko god ima kes utripovan,retko ko danas i nudi kes samo neke kombinacije trampe.. Kolika je realna vrednost kola? Vecina bmw-ova e 36 i e 34 (uzecemo njih kao poredjenje) u preko grane maximum 700-800 evra...ajde do 1000 a kod nas ih ima u oglasima i po 3500-5000 eura!Nemoj mi reci da je to realno.... Ovom temom samo diskutujemo napominjem nikoga ne vredjamo...zato ti i kazem zbog toga niko nista ne prodaje...ja sam stekao utisak ne zeli da proda :rolleyes:

Uzmi na primer golf 3 traze ljudi 3200 e a preko su 400-500...samo tvrdim da su cene kod nas prenaduvane bezveze... :pilot:

Link to post
Share on other sites

Netacno je druze da ko god ima kes utripovan,retko ko danas i nudi kes samo neke kombinacije trampe.. Kolika je realna vrednost kola? Vecina bmw-ova e 36 i e 34 (uzecemo njih kao poredjenje) u preko grane maximum 700-800 evra...ajde do 1000 a kod nas ih ima u oglasima i po 3500-5000 eura!Nemoj mi reci da je to realno.... Ovom temom samo diskutujemo napominjem nikoga ne vredjamo...zato ti i kazem zbog toga niko nista ne prodaje...ja sam stekao utisak ne zeli da proda :rolleyes:

Uzmi na primer golf 3 traze ljudi 3200 e a preko su 400-500...samo tvrdim da su cene kod nas prenaduvane bezveze... :pilot:

Ili ljudi preko imaju bolju finansijku situaciju, mogu da priuste automobile novijih generacija, pa su ti matori(puput e36/e34/e32..) bukvalno za bacanje, jer ih niko nece kupiti, a cena za ovakve modele od po 2, 3 soma, kod nas, je po nasem trzistu realna, jer cenu diktira potraznja(uglavnom, ima jos par drugih faktora, ali da ne slecemo sa teme-veruj mi, malo ucim tu ekonomiju vec 6 godina..). Pazi, nemoj pogresno da me shvatis, i ja mislim da auto od 20 godina ne sme da kosta vise od 500e, s obzirom na godisnju eksploataciju, i koliko gubi na ceni samim dolaskom novijeg modela, novijom tehnologijom i sl. Ali REALNO, te matorce, od 10-15-20 godina, kod nas, ljudi najvise voze, a ne mozes me ubediti da zastava koral in, treba da ima istu vrednost kao bmw serije 5!!? :blink: Nznm. jako je poremecen sistem vrednosti i Srbiji, od ljudskosti do materijalizma! Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ljudi ti automobili sto su preko 400-1000 evra su dresevi koji i kod nas nekostaju vise od 1500 . I preko se dobar i tacan auto mora platiti mnogo vise . A to sto nekom ovde kod nas gori jer mozda nema detetu da kupi patike pa da auto npr e34 za 1000-1500 to nije realno stanje . Bio u oglasima 525i 92 god 70000km nov , za 4000 , hteo sam da ga pazarim i dok sam se okrenuo auto prodat . Krsevi se prodaju i po dve god a prava roba koje je kod nas jako malo ili se neprodaje ili ode jako brzo .

Link to post
Share on other sites

Da prenesem svoj iskustvo sa kupovinom automobila iz nemacke, naime pre par meseci sam bio sa surakom da kupi auto do 5500 eur cilj je bio E46 318 limuzina 2002 pa navise i do nekih 150-hiljada km. E sada nije ni sve tako sjajno ni u nemackoj, vlasnici placeva su vecinom rusi, turci, poljaci, bosanci....prvo pitanje je da li vam je auto za izvoz, kazete da nije da ostaje ovde (nemackoj) onda od 25 automobila na placu mozete samo da gledate 5 a ovo ostalo je za izvoz, kod nemaca je drukse nemci koji drze placeve na njihovim placevima ce se tesko naci auto stariji od 3 god. I posle sedam dana potrage nismo uspeli da nadjemo 318-ticu koja nam je odgovarala a da se uklopi u nasu cenu sve sto nam se svidelo islo je preko 5900 eur, usput sam i za mene gledao 46-ticu 320d karavan, znaci cene se krecu od 2000 eur pa do 13000 eur za E46, to sto se mini svidelo 320d sa nekih 160km nije mogla da se nadje ispod 6.500 eur za jako slabom opremom nesto bolja oprema zna da na tu kilometrazu ide i preko 7500 eur za 2003/4. Na kraju smo kupili auto u skodinom salonu tj polovnu skodu oktaviu 2.0i sa ful opremom 2003g koja je menjana staro za novo i placena je 5100 eur, auto je dobio garanciju godinu dana na sve mehanicke kvarove komplet letnje/zimske gume nove veliki servis na autu odradjen marta kod njih racu na 1200 eur. auto je preso 135000 km. Prednost je bila olaksica na uvoz na invalida 100%.

Sto se tice cena kod nas jesu nerealne jer ovakva skoda kod nas se krece od 4000 do 4500 eur moj komsija ima istu skodu koju ceni 4800 eur ali koja nije ni prici za ovu sada uvezenu koja je izasla oko 5500 eur. i sada kada bi tu skodu stavili u oglasima za 6000 eur mi bi bili ludi i nerealni.

Ocu da kazem da kod nas ima jako mnogo krseva i svasta uvezenog i oni su uvecini i diktiraju cenu, ali dobar primerak i dobro ocuvan i odrzavan auto brzo nadje novog vlasnika.

Link to post
Share on other sites

Po meni: poenta je da smo uvek imali skulje automobile i da je sada mnogima "zao" sto to polako prestaje.

Kad sam gledao 124ke i jaguare za 1000e eeeeejj, pa nek su grobovi koliko oces veci od nasih nisu sigurno.

Taj bmw sto je tamo 500 ovde je 1500 i opet iako pocepan i zapusten nema menjana vrata, vezne limove i sl.

Link to post
Share on other sites

po meni imas pravo bobane ne moze auto tamo biti dres koliko ovde pogledajte cenen stranaca ovde su do 1000 e a naseg groba ne mozes bez 2500 pricamo o 91-92 godistu i slicno...neki su tamo odavno reciklirani..... :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

E36 ima jednu zvezdicu ( i jednu precrtanu) na euro ncap crash testu i glupo je uporedjivati ga sa recimo Corsom iz 2002. koja ima 4 zvezdice. Vozi se dizajn, ali se vozi i sigurnost, narocito ako vozite zenu i malo dete u tim kolima.

U globalu, svi modeli svih marki koje su proizvedene 90-ih su kod nas precenjene jer ih ima manje u odnosu na modele iz 80-ih i iz ovoga veka. Kada su se kupovali devedesetih polovni automobili kupovali su se stari 10-ak godina i to su bili modeli iz 80-ih. Onda je zavrnuta slavina pa opet posle pustena posle 2000 i neke sa 6 godina starosti ali to su vec bili modeli posle 2000. To je objasnjenje zasto su ti modeli precenjeni u koje spada i E36. Cim nema velike ponude cena je nerealna. Slicna stvar kao sa Guzonjom do pre 10 godina. Naravno, Gnoja da me stavite na najstrasnije muke ne bih kupio, ali dosta ljudi je kupovalo.

Zakljucak, E36 ce jos neko vreme da drzi cenu, a onda ce doziveti sudbinu kao i E30.

Link to post
Share on other sites

Zanima me vase misljenje o cenama konkretno E36-ca ! ... Koliko sam primetio od nove godine do sada cene su samo skocile, prosek koji je bio 2.500e sada je na 3.000 ? za auto koji je star u proseku 15-20g. A jos da ne s'pominjem njihovu cenu u odnosu na ostale. Sta naprimer neko ko ima E30 ( u dobrom stanju i sa nekom opremom ) treba da ocekuje da proda svoj dobar auto za 1.500e da bi dodao jos 1.000 i kupio E36 2-3god noviji bez bukvalno ikakve opreme! u nekom solidnom stanju( sa skupljim odrzavanjem i delovima)? Ili npr E34 cene se krecu od 1.500-3.000 ... auto koji u proseku ima mnogo vise opreme od E36. Odzavanje je isto a nesto i jeftinije, motori kod novijih generacija isti, samim tim i potrosnja(mala razlika) i registracija ... Znaci da kupovanjem skuplje E36 se ne dobija nista ?! A evo ako se vodimo logikom tj. Vezujemo za odnos cena ovde i preko. Pratim vec duze vreme cenu tog automobila u Nemackoj i Svajcarskoj izjednacio se sa E30 i E34 ( a pogotovu sa nekim luksuznijim serijama) sto ranije nije bio slucaj pa da i ovde to opravda. Takodje i samog stranca naravno je vec skoro isto kupiti E30,E34 ili E36 ?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila-26.php?categoryId=26&search-page=1&tags=W3siaWQiOiAiMjE4IiwgInZhbHVlIjogeyJtaW4iOiAiMTk5MS4wMCIsICJtYXgiOiAiMTk5Ny4wMCJ9LCAiZnVuY3Rpb24iOiAicmFuZ2UiLCAic2VsZWN0ZWRJbmRleCI6IFsyMSwgMTVdfV0%3D&tagsMulti=W10%3D&showonlypicture_pt=false&shownoprice_pt=true&showuserads_pt=false&showdealerads_pt=false&showlizingads_pt=false&showsalonads_pt=false&showold_pt=false&shownew_pt=false&datelimit=0&search-advertiser=0&brand=37&model=1005&modeltxt=&price_from=2600&price_to=&tag_218_from=1991.00&tag_218_to=1997.00&region=0&country=0

Evo nekih koje sam ja izdvojio iz ponude kod nas, koji su po meni precenjeni ... po ovome se moze zakljuciti da covek sa 2.500e nemoze da kupi neki iole dobar E36 ... nego vec sa npr 3.000-5.000e (tek neki koji imaju jaku opremu i na oko! dobro stanje ) pojavljuju se i ovde na oglasima ...

Link to post
Share on other sites