recesija i cene polovnih automobila


Recommended Posts

obzirom da su cene nekretnina kod nas zbog sadasnje ekonomske krize na globalnom nivou pale za oko 10-15procenata,

sta mislite kako ce se ista odraziti na cene polovnih autoobila kod nas,

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cene nekretnina nisu pale zbog svetske krize vec je pala potraznja posto su crnogorci pokupovali koliko su uzeli para od Rusa (zato je cena i skocila prvobitno) drugi razlog su preskupi krediti tako da niko ko bas ne mora nece da se buli na 30 godina. Sto se tice cena automobila, videcemo, carina pada od prvog januara, a verovatno ce cena ici jos dole jer su ljudi poceli da se stekuju za lovu plaseci se krize, pa potraznja pada.....

Link to post
Share on other sites

cena polovnih automobila starijih od 10 godina nece padati ja mislim nikako mozda malo verlikim kubikazama preko 2000cc cene nekretnina stoje ili cak rastu po meni konkretno bg, ali polovnjaci se drze jos uvek.

Moje misljenje jos teze ce biti doci do novih kola i kad snize carine jer su lizing i krediti pljacka i to TESKA!

Zbog neizmirenih obaveza prema bankama tj kreditnom dugu dosta ljudi ce se odluciti da najpre prvo proda kola, pa tek onda sve ostalo (ako mora) znaci moci ce da se naleti i na koji polovnjak z amanje para.......

Link to post
Share on other sites

Cene polovnjaka sigurno padaju a i vec su pale kod pojedinih prodavaca zbog najave smanjenja carinske stope.

Time se uslovljava pad cena i kod vozila starih preko 10g kako ne bi pojedini modeli starijih auta imali maltene istu cenu sa novijim.

Link to post
Share on other sites

Ne bih se ja bas toooliko nadala nekom drasticnom smanjenju cene novih auta ako padnu carine za 10%.

Cena bi u tom slucaju trebala da padne za 11,8% (jer je i osnovica za PDV manja)...ALI...udruzenje uvoznika najavljuje svoju racunicu po kojoj ce biti manje cene za 6,5%....

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Sta mislite o ceni polovnjaka u ovom momentu kod nas ? Ja sam neki dan prodao kola i sad razgledam bmw-ove i audije cak i po neki wv po netu smatram da su e 36 nerealno skupi ima fanatika cene ih i po 4000 e a imaju vec 20 godina...

Smatram da im je max cena kod nas cena stranca x 2 i kraj price... znaci negde do 2500 e maximalno...! Objasnjavam ja nekim tipovima da ovo vise nije period 99-2005-2007 godine tako da cene moraju dole! Bas me zanimaju neka vasa misljenja o ovoj trenutnoj situaciji na trzistu polovnjaka..wv isto nerealno skup....

Link to post
Share on other sites

Taj e36 od 4000e ima da sahrani 80% onih e46 sto im je na satu 130000km.

Pitanje je... davno smo dosli do zakljucka da na nasem trzistu ima brdo automobila sa nerealnom cenom! Slazem se da FABRICKE primerke (nesto ovako http://www.polovniautomobili.com/oglas1331986/bmw_530_v8/ ako je stvarno to sto pise)treba platiti, al to ne uzimam ja, ni bilo ko sa foruma - vec kolekcionari!

Masa ljudi ne shvata da to sto su ga oni platili toliko i toliko (zbog ondasnjih prilika tj. neprilika u drzavi) i ulozili brdo para ne znaci nista!

Eo primera sto se tice stanja na trzistu

realno: http://www.polovniautomobili.com/oglas1318091/bmw_730/

i ono drugo: http://www.polovniautomobili.com/oglas1354568/bmw_730/

Link to post
Share on other sites

Ja ne bih uzeo onu 7cu ni za 300e a kamo li za 1300e,ne zbog stanja auta nego zbog nekih 750e svake godine drzavi,ili sto kaze moj majstor kad sam mu rekao da sam video zajednickog poznanika u e28 528 i kako ide dobro a on mi kaze 'Vlado,on svake godine za jedan pecat u saobracajnoj da plazmu od metar dijagonale' :)

Link to post
Share on other sites

za 730 tog godista je oko 450e godisnje.

a nadje se i poneki na 2.0, tako da...

a danasnje cene automobila kod nas su vecinom naduvane, sto kaze markisa jednog dana ce narod shvatiti o cemu se radi.

znam samo da necemo jos zadugo gledati po nemackoj i eu kojekakve limuzine za 500e, bice ih i ovde masa.

jedino mi je zao sto sam i ja u toj prici, uskoro prodajem jedan (naduvana cena) pa mozda i prodje :D

znam da iako su cene naduvane poneka i prodje

Link to post
Share on other sites

pa da vam kazem ,sto je u dobrom stanju kosta preko vise nego kod nas,a ove krseve sto mi kupujemo su prevalili 400,000.km ili su bili odvaljeni od zivota.

Link to post
Share on other sites

Ja sam moj auto prodavao duze od 3 meseca i na kraju prodao za dosta manje pare nego sto je kostao 2009 na uvozu...i ne zalim se...interesantna stvar recimo vecina ovih polovnjaka barem sto se na polovnim automobilima prodaju stalno se okrecu isti i naduvane cene izgleda da bi ljudi da prodaju ali po max cenama ! E pa to ne ide nikako zato su oglasi prepuni naduvanih cena i automobila jednostavno recimo atraktivni e 36 92-3 godiste po meni ne sme da bude skuplji od 2000-2200 eura i to da ima plin......jos nesto...gledao sam cene drugih marki recimo pezo 406 2001 god sa fabrickim sekventom ili hdi moze da se nadje za 3-3,5 hiljade eura...a neki toliko traze i za golfove 3? ????? Recimo cene pasata 1.9 tdi (rage sa preko 400-500.hiljada km na satu) 4000 eura to recimo nije mnogo nego je premnogo...mislim da nasem trzistu fali jos skidanja cena autima...ali najzesci su prodavci vw kod njih su uvek cene maximalne..

A taj e 36 sto ce sahrani e 46 mozda si i u pravu ali i dalje too much money....recimo ovo je bez komentara i to stranac http://www.polovniautomobili.com/oglas1310700/bmw_316_compact/

realno ispod 2000 e http://www.polovniautomobili.com/oglas1180901/bmw_320_i_plin/

bez komentara i bez uvrede za prodavce svako ima pravo svoje da ceni koliko hoce http://www.polovniautomobili.com/oglas1298247/bmw_318_i/

Link to post
Share on other sites

Bobane.To je tako na papiru, u praksi je malo drugacije ... treba rasturiti ceo auto u delove pa sve te delove prodati. A kod nas je inace velika ponuda delova za neke najtrazenije modele e30,e34 i e36 ... a ne tako velika potraznja

Link to post
Share on other sites

prosek plate u Srbiji je oko 400e, automobili stari u proseku 20god. se krecu do 3000e ( to su oni primerci ko " ČAŠA " )

prosek plate u Evropi oko 1500e ( ovo je neki moj prosek iz prve ruke koliko mi zarađuje Kum i njegova porodica u Austriji..) a automobili stari oko 20g. su po 500 pa do boljih primeraka 1000e. Kod nas sve naopako ali to je sve zbog niskog standarda i velike potražnje za polovnjacima. Kad standard poraste ( dobar vic ) i bude narod kupovao nova kola, opašće potražnja za starijim vozilima a samim tim će i cena da padne...

Link to post
Share on other sites

Bobane.To je tako na papiru, u praksi je malo drugacije ... treba rasturiti ceo auto u delove pa sve te delove prodati. A kod nas je inace velika ponuda delova za neke najtrazenije modele e30,e34 i e36 ... a ne tako velika potraznja

:D imas pravo :)

Link to post
Share on other sites

Malo drugačije treba posmatrati na to jer kome je hitno daće auto ispod svake realne vrednosti dok onome kome se ne žuri već je samo bacio udicu on će ga preceniti pa ko zagrize nek izvoli.Gledajući za koje se pare mogu naći 530d,330d,730d,X5 i slični modeli sa idiotski skupom registracijom može se zaključiti da su ti modeli znatno jeftiniji kod nas nego u inostranstvu a pogotovo u Švajcarskoj.Prosečan 530d e39 restailing je 2008 godine bio 15000e dok je danas taj isti duplo ili trotublo jeftiniji..Registracija je glavni krivac što je ubila vrednost automobilima sa velikim kubikažama.

Link to post
Share on other sites

Trostruko.

A ne bih poredio kola iz svajcarske sa onim sto se kod nas nudi. Vecina tih kod nas su 3u1 i bilo gde preko bi isli u presu, eventualno za delove.

Link to post
Share on other sites