recesija i cene polovnih automobila


Recommended Posts

Ja sad opet malo prodajem moj auto, i cena mi je po 500e skuplja od ostalih, i kontam da ga niko nece hteti pogledati, ali ja mislim da vredi tu trojku.. nznm. sta vi mislite? Po meni je + sto je spolja perfektan, sto nema trunku rdje, sto mu je motor(iako jako trom) apoteka, i sto je registrovan godinu dana, orig.servisna knjiga, xenoni, nove plocice stavljene 27.sept.'11. Enterijer bez oderotina i sl.ostecenja, svaki element na njemu funkcionise, 4x el.podizaci, el.srednji retrovizor, el.siber, el.podesivi retrovizori, podesavanje farova iz kabine, orig.alat, orig.prvi rez.tocak sa bmw tegicem na njemu, orig.prve patosnice.. i sl.gluposti.. Takve stvari ja npr.cenim kod ovakvih matoraca.. Ljudi npr. nisu svesni da sam ja ulozio preko 1000e u njega, iako je bio dosta zdrav primerak, i da je iako toliko prastar, veoma pouzdan auto, to meni smeta.. i jos, pr.radi, komentar jednog coveka koji me je zvao prekljuce.. "ne moz' da trazis 3000e za taj bmw, kad ima 20 godina.. moz' naci punta sa klimom i cd radijom '03.god.za te pare!", i ja ga na to pitam, pa dobro, zasto onda gledas ovakav auto?.. Odg." Udobniji je, mocnije izgleda, bolji osecaj u voznji i mislim da ce nadziveti tog punta, iskreno.. ali ipak nema ni klimu, i ko zna sta moze da crkne posle 20 godina..", nista.. na to se nasmejem i kazem mu da dobro razmisli sta zeli od automobila, pa nek' se onda javi.. Eto, to je moj neki primer vezan za ovu temu.. Inace, ovo je taj precenjeni auto "koji nista bolji nije od onog za dve, dve ipo.. samo ga boja izvlaci! ;) "

http://www.polovniautomobili.com/oglas1192343/bmw_520/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ako ti je auto dobar i sluzi svrsi, zasto bi ga menjao? samo radi promene? ili kao tokijo kad je imao fazu da te sa e30 ljudi ne shvataju ozbiljno kada se pojavis na poslovnom sastanku ili ga parkiras u dolini sponzorusa. sto si ulagao pare u njega ako nisi rascistio sa sobom kakav auto zelis i sta zelis od auta. pitaj transportera koliko je sabio u svoj e36 i za koliko ga je prodao. malo bi da se jebes ai da ti mnogo ne udje, e pa ne moze, mora do kraja i maraju biti crnci sa kablovima.

Link to post
Share on other sites

To sam mu i ja rekao , ima dobar auto ali mu fali jos mrva da ga sredi da radi kako treba i da se lepo voza i uziva u njemu . Kad si pojeo govno u startu sad gricni jos malo i zavrsi ga do kraja i bices zadovoljan jos dugo . Auto lepo izgleda i da zbog par gluposti gubis brdo para ,to se neisplati .

Link to post
Share on other sites

Zanima me vase misljenje o cenama konkretno E36-ca ! ... Koliko sam primetio od nove godine do sada cene su samo skocile, prosek koji je bio 2.500e sada je na 3.000 ? za auto koji je star u proseku 15-20g. A jos da ne s'pominjem njihovu cenu u odnosu na ostale. Sta naprimer neko ko ima E30 ( u dobrom stanju i sa nekom opremom ) treba da ocekuje da proda svoj dobar auto za 1.500e da bi dodao jos 1.000 i kupio E36 2-3god noviji bez bukvalno ikakve opreme! u nekom solidnom stanju( sa skupljim odrzavanjem i delovima)? Ili npr E34 cene se krecu od 1.500-3.000 ... auto koji u proseku ima mnogo vise opreme od E36. Odzavanje je isto a nesto i jeftinije, motori kod novijih generacija isti, samim tim i potrosnja(mala razlika) i registracija ... Znaci da kupovanjem skuplje E36 se ne dobija nista ?! A evo ako se vodimo logikom tj. Vezujemo za odnos cena ovde i preko. Pratim vec duze vreme cenu tog automobila u Nemackoj i Svajcarskoj izjednacio se sa E30 i E34 ( a pogotovu sa nekim luksuznijim serijama) sto ranije nije bio slucaj pa da i ovde to opravda. Takodje i samog stranca naravno je vec skoro isto kupiti E30,E34 ili E36 ?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila-26.php?categoryId=26&search-page=1&tags=W3siaWQiOiAiMjE4IiwgInZhbHVlIjogeyJtaW4iOiAiMTk5MS4wMCIsICJtYXgiOiAiMTk5Ny4wMCJ9LCAiZnVuY3Rpb24iOiAicmFuZ2UiLCAic2VsZWN0ZWRJbmRleCI6IFsyMSwgMTVdfV0%3D&tagsMulti=W10%3D&showonlypicture_pt=false&shownoprice_pt=true&showuserads_pt=false&showdealerads_pt=false&showlizingads_pt=false&showsalonads_pt=false&showold_pt=false&shownew_pt=false&datelimit=0&search-advertiser=0&brand=37&model=1005&modeltxt=&price_from=2600&price_to=&tag_218_from=1991.00&tag_218_to=1997.00&region=0&country=0

Evo nekih koje sam ja izdvojio iz ponude kod nas, koji su po meni precenjeni ... po ovome se moze zakljuciti da covek sa 2.500e nemoze da kupi neki iole dobar E36 ... nego vec sa npr 3.000-5.000e (tek neki koji imaju jaku opremu i na oko! dobro stanje ) pojavljuju se i ovde na oglasima ...

Odusevio me ovaj text...apsolutno isto misljenje delimo...nesto slican text sam i ja napisao...cene idu gore a ne dole...hahahha ludilo..ali zato se isti i vrte po oglasima... :pilot:

Link to post
Share on other sites

Ja ovde nista nisam ukapirao? Al stvarno, ne kontam sta hoces da kazes. Svaki Bmw je generalno skup, jer po cenu nekog 15god starog Bmw-a moze komotno da se kupi npe neki Civic 2002-3. To je cinjenica, i koga zanima sto mladji auto za ogranicen budzet nek zaobidje Bmw.

Odnos cena e30, e36, e34 mi je bzvz da poredim, al da, e36 bi trebalo da bude skuplji od e30 ako su u istom stanju.

Link to post
Share on other sites

Naravno da treba da bude skuplji, ali u skladu sa godistem da ima bolju opremu i stanje. A ne da E30 sa full opremom u do jaja stanju kosta 1.800-2.000e a E36 316i '92 sa ruckama na tapacirima, koji nema apsolutno nikakvu opremu! I u nekom (po slikama zakljucenom) osrednjem stanju kosta 2.500e ?

Inace govorimo ovde i o samoj ceni E36 ako hoce neko da kupi sa pare, ne samo prelaska sa E30 ili E34 na E36 ....

Link to post
Share on other sites

Kakav je to elekticni srednji retrovizor?

Uzgred, nemas klimu, nemas erbegove, motor da ne komentarisem / tesko ces ti dobiti neke pare koje ce te zadovoljiti... a niko nikad nije izvuko pare koje je ulagao u kola, osim preprodavaca

unledain.png Zutim zaokruzeno je prekidac kojim podesavas jacinu odziva retrovizora, sluzi da se automatski spusta ukoliko ti jaci farovi pridju(npr.na auto-putu) nocu i smetaju ti.. I da, radi.. Sad izvini zbog loseg kvaliteta slike, ali sustina se vidi.. Da, nemam klimu, nisu je u to vreme ljudi ni trazili toliko, da nemam air-bagove, jel mislis da je to i dalje u funkciji posle 20 godina??! Dobijam ja odredjenu sumu novca, i presudicu sl.nedelje da li da prihvatim ponudu i kupim bratu motor koji mu je davno obecan, a ja vozim rav4 i ako bog da, sl.godine neki noviji bmw. I ni ne trazim da izvucem pare koje sam ulagao, jer me je izasao preko 4, kreten, porucivao neke delove nove, direkt iz Minhena.. Samo mislim da je u boljem stanju od vecine na oglasu, i da to sto sam ja uradio, ceka i te sto su 500e jeftiniji, a imace i dalje auto sa 400 iljada km, prepelicino gnezdo u sedistima, volan sa risovima od ajkulinih zuba i rucicu menjaca od 130 dinara sa pijace u drecavo zelenoj boji.. Al bitno da je on "ustedeo" 300-500-1000e.. eeee moji bmw vozaci..(ne mislim generalno na nas ovde, vec na te sto bi da im propeler krasi haubu, a protokomer od ascone.. ) :e30:

Link to post
Share on other sites

ako ti je auto dobar i sluzi svrsi, zasto bi ga menjao? samo radi promene? ili kao tokijo kad je imao fazu da te sa e30 ljudi ne shvataju ozbiljno kada se pojavis na poslovnom sastanku ili ga parkiras u dolini sponzorusa. sto si ulagao pare u njega ako nisi rascistio sa sobom kakav auto zelis i sta zelis od auta. pitaj transportera koliko je sabio u svoj e36 i za koliko ga je prodao. malo bi da se jebes ai da ti mnogo ne udje, e pa ne moze, mora do kraja i maraju biti crnci sa kablovima.

Zato sto zelim da kupim bratu motor.

Link to post
Share on other sites

odnos ulozenog i realne vrednosti cena e-36-ica ???-po tebi koju cenu , u slucaju da prodajem auto trebam da kazem ... nikada sneg , pa i kisa samo ako me zadesi ,uvek garaza, od 97 do 01 ukupno 380 predjenih kilometara , od ulaganja , da ne nabrajam grubo oko 15 000 E , i kazi sada meni koju cenu ja da stavim ... ili sto rece "JEVREJIN" - "ti neznas sta kupujes , ali ja znam sta prodajem " ! :mellow:

Link to post
Share on other sites

Cene su takve zato sto je 90% auta u losem stanju a i vlasnici onih malo boljih su ubedjeni da njihov auto malo vredi jer gledaju koje kakve olupine po oglasima . Bio na bubanj potoku prelep E36 318i sa plinom Crni metalik u prvoj boji i prodat u rekordnom vremenu za 2400 sto je po meni malo za auto u takvom stanju . Cenu tih starijih vozila diktira stanje a ne godina proizvodnje .

Link to post
Share on other sites

E znao sam da ce neko da se javi za Tokyo-v bivsi auto, to je neka posebna prica, svi znamo da se taj auto nikad nece prodati za te pare, ovde(iako je nov) ! Jako hrabro od vlasnika sto je okacio tu cenu itd ... Mada preko mislim da bi se prodao cak i za te pare. Jer hvala bogu kao sto ste rekli "STANJE DIKTIRA CENU" :)

Link to post
Share on other sites

Vidi ja sam moj prodao Zarku za 2500 i smatram da je auto bio u extra stanju sobzirom na godiste i sa dosta opreme a svi su mi govorili da sam lud i da nikad necu dobiti te pare . Dva meseca pre toga prodam klot 316 88god kao iz fabrike za 2700 a platio sam ga 2100 i opet su mi rekli da sam lud sto sam ga platio toliko. Veruj mi da dobar auto ima kupca i da jos ima ljudi koji hoce da voze stari a dobar auto .

Link to post
Share on other sites