Recommended Posts

:D

imam problem sa bmw 318i 88g motor je nova tipa od 83KW,a to je prilikom potezanja to jeste kada punim obrtomer do 6000rpm automobil mi pocme da mrsi negdje oko 5000rpm tako da nemoze da primi vise od toga,ali samo u cetvrtoj i ponekad u trecoj brzini tako da obrtomer nece da ide vise od 5000rpm,dok je u prvoj i drugoj brzini sve ok obrtomer ide do sestice.

mislim da problem nije u dotoku goriva jer imam ugradjen i plin i na jednom i na drugom se automobil indenticno ponasa.

ako je neko imao slican problem neka mi javi da li je resio i kako.

Link to post
Share on other sites

Nije ozbiljno nazovi me pa cu ti objasniti komplikovano je za pisanje 063-348-085

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ljudi jos nisam rijesio problem oko ubrizgavanja isprobao sam sve ali nista.

Menjao sam protokomer nista,kompjuter opet nista,lambda sondu,kapu na razvodniku i rotor,svecice, auspuh ,mjerio pumpu, 3bar u radu a 5.5bara kad je blokirana skroz,guma sto spaja protokomer i usisnu granu je u skroz losem stanju ali sam je resio privremeno (umotao sam je dobro trakom) i sada mi motor skroz mirno radi bez podrhtavanja ali ostao mi je stari problem

nece da postigne 6200rpm u trecoj i svakoj narednoj brzini,pogotovo ako se vozi uzastranu max 5200rpm i pocme da mrsi kao da je nestalo goriva.

Pomagajte sta da radim?

Kako da resim ovaj problem?

Ako niko nezna ostaje mi jos samo da zovem vidovitog Milana.

Link to post
Share on other sites

a da nije blokada spustena nize nego sto treba(neki strucnjak cackao i iscackao)?

Link to post
Share on other sites
a da nije blokada spustena nize nego sto treba(neki strucnjak cackao i iscackao)?

....iako je neko rekao da na plinu ne funkcionise blokada?treba proveriti.

Link to post
Share on other sites

nije do blokade menjao sam kompjuter ista stvar.

U prvoj brzini sve je ok,blokada na 6200rpm kada i treba, ali u ostalim problem.

Link to post
Share on other sites

Jesi li resen ovaj problem, imam isti?

Nije resen djole, a kako je krenulo izgleda da nece nikada ni biti.

Ostaje mi sutra da probam druge kablove od svecica mada mislim da nije do njih jer sam ih merio instrumentom i svaki ima od 5-6 Kohma.

A mozda i probam da zamenim senzor od paljenja na radilici.

Link to post
Share on other sites

Imao sam sličnih problema...Dizna mi je jedna loše radila...A to crevo što si umotavao bolje promeni...Ništa time nisi postigao...Veruj mi...

Promenuo sam danas gumu na protokomeru ali isto se desava i protokomer po treci put ali nista.

A sto se tice dizne nebi trebalo, jer indeticno se ponasa i na plinu a tada one ne rade!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Problem na motoru je resen, sasvim slucajno.

Sve je bilo do onoga kabla od svecica, sto na sebi ima neki prsten sa kablom koji se kopca na instalaciju ispod usisne grane.

E sada ako neko zna sta je onaj prsten na kablu i kakvu on funkciju obavlja?

Volio bi znati?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mene isto zanima čemu služi taj prsten. Bio bih zahvalan ako bi netko mogao staviti sliku/shemu kablova pa objasniti koji dio čemu služi. Jer znam da postoje 2 džeka koja se štekaju odmah malo lijevo ispod ler lauf ventila, a i jedan kabel ide skroz dolje.

Link to post
Share on other sites
:dance3:

imam problem sa bmw 318i 88g motor je nova tipa od 83KW,a to je prilikom potezanja to jeste kada punim obrtomer do 6000rpm automobil mi pocme da mrsi negdje oko 5000rpm tako da nemoze da primi vise od toga,ali samo u cetvrtoj i ponekad u trecoj brzini tako da obrtomer nece da ide vise od 5000rpm,dok je u prvoj i drugoj brzini sve ok obrtomer ide do sestice.

mislim da problem nije u dotoku goriva jer imam ugradjen i plin i na jednom i na drugom se automobil indenticno ponasa.

ako je neko imao slican problem neka mi javi da li je resio i kako.

Veliš da ti je u 1. i 2. brzini bilo sve ok. Kako to misliš? išao je do 6200, al je i onda pravio probleme, zar ne? Tak je i meni u prve 3 brzine, dok u 4. i 5. ne ide preko 5200.

Link to post
Share on other sites