Godisnji troskovi vaseg ljubimca


Recommended Posts

De bre da pishem, pa da mi zena nadje i odma ce da mi trazi alimentaciju.A i ovako mi bolje jer kad bi znao kolko sam para dao samo za troskove i mene bi bolela glava a sad mislim kao ma nije puno...i javlja se jos jedan problem, kad reshish da prodash auto i treba da napravish cenu,pa onda kad sve saberes i oduzmes ispadne da treba za njega da trazis bar duplo od realne vrednosti.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De bre da pishem, pa da mi zena nadje i odma ce da mi trazi alimentaciju.A i ovako mi bolje jer kad bi znao kolko sam para dao samo za troskove i mene bi bolela glava a sad mislim kao ma nije puno...i javlja se jos jedan problem, kad reshish da prodash auto i treba da napravish cenu,pa onda kad sve saberes i oduzmes ispadne da treba za njega da trazis bar duplo od realne vrednosti.

heheh,onda za tebe knjiga evidencije ali bez troshkova! :e30:

ne, ozbiljno! ta knjiga najvishe znachi da znash shta je kad radjeno,tj da ne morash da pamtish a sad troshkovi su troshkovi,svi placjamo pa to ti je!

Link to post
Share on other sites

Treba da naucite da radite knjigovodstvo :)

kolone: vrsta opravke / mesto / datum / kilometraza / cena

Sve racune treba cuvati u slucaju reklamacije!! Ja sam reklamirala centriranje trapa od 20 eur posle 6 meseci jer mi nisu uocili nepravilnosti zbog kojih bih imala stetu na novim gumama od 170 eur. Takodje sam reklamirala i skart ulje koje su mi sipali. U oba slucaja dobila pare nazad....malo li je na ovu skupocu?

Link to post
Share on other sites

e...da...a sto se reklamacija tice...

Servisi ce uvek u slucaju auta starog 20 godina da nadovezu neke druge stvari i nepravilnosti...u fazonu..."promenio sam ti to i to, al ne valja ti to i to.."...ali, i za to ima leka uz pravilan pristup i dobru edukaciju...

Nikad necu zaboraviti kad su mi u jednom poznatom BMW servisu rekli, posto nisu imali drugih argumenata, "jel ti znas da novi motor trosi 1l ulja na 1000 km...."

Link to post
Share on other sites

Shabani, posto su videli tebe, pretpostavili su da samo znas da upalish auto, kao vecina zena, ali nasha Ljilja naslucujem da ih je nakon toga ostavila bez texta, kada je pocela da bifla podatke.... Svaka cast. :) vampirevampire

Link to post
Share on other sites
Bolje kazi plin ti STEDEO, sa danasnjom razlikom plin-benzin ,nisi mnogo u prednosti.

gresis silno druze plin je 47 din a benzin 82....tako da i dalje stediiiiiii

Ljudi sad citam post i ne verujem da su tako skupe popravke jbt papreno .......au.... to nije za moju platu od 250 e mesecno....covece cifre se vrte preko 2000 e.... to je isuvise... za 1 godinu.....lici mi da je mnogo skupo......

E sad bih ja zamolio nekoga sa foruma ko vec ima iskustva da mi ispise delove za redovan i veliki servis na e36 318 i sa motorom od 1800 cc znaci momci samo cene delova bez zamene... da ne otvaram drugi topic

Link to post
Share on other sites

Razgranicite troskove oko ulepsavanja kola, potrosnog materijala i kvarova, pa cete dobiti realniju sliku koliko vas kola kostaju po predjenom kilometru, mada je tu racunicu jako tesko izvesti.Gume kupis jednom u tri godine, kvacilo promenis na svakih 100000 npr, visko te zezne jednom u tri godine...znaci, velika je matematika TACNO izracunati troskove.... a posebno kad pokvaren deo zamenis polovnim, koji je ko zna koliko presao i kome je radni vek pri kraju, pa ubrzo rikne, pa Jovo nanovo.....nemoguca misija izracunati odnos km/din

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Sto se mene tice....uvodim restrikciju na sve troskove...stroga stednja i samo ono najneophodnije...2009. ce biti teeeska...

Prekrsila sam...

Nisam odolela Babicu.....+ 100 eur za ksenone = ukupno 2200eur

Link to post
Share on other sites

Mene je do sada godisnje izaslo oko 1300 evra delovi, mehanika + 200 registracija + 600 evra benzin (50 evra mesecno) = 2100! Dobro, auto imam tek dve godine :)

Link to post
Share on other sites

ja nesmem ni da racunam troskove. zena ce se razvesti od mene zbog automobila i motora :) :) :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

:prankster2: :prankster2: :prankster2: :prankster2: :prankster2: :prankster2: :prankster2: :prankster2: ;) :D :D :D :( :( :D Daj bre admini ubacite smajlija koji umire od smeha..........................

Link to post
Share on other sites

E cisto sumnjam da je tebi sad do smajlija koji umire od smeha :prankster2: :prankster2: :prankster2:

Link to post
Share on other sites
I?

Da li je ekonomska kriza uticala na VAS?

Na mene jeste..ja sam od pocetka godine potrosila samo 135 eur

Da ne ispadne da sa ovim nekom stajem na muku...u stvari, vise sam mislila na ulaganja mimo neophodnih popravki

Link to post
Share on other sites