Godisnji troskovi vaseg ljubimca


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mislim da vise trosim od kad je kriza :preved:

Nedavno sam uzeo CD changer - 95e (original BMW), navigaciju (koju cu uklopiti u enterijer), a zamalo da to bude i original telefon iz e30 M3 (licitirao sam na 150e, ali je otislo na 210e) :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Pa mogolo je bez mnogih troskova ali onda ne bi bili nasi ljubimci nego obicna prevozna sredstva

Ovo si tako dobro rekao....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Auto sam kupio pre dve ipo godine za 1900 evra, a ulozio:

odmah nakon kupovine-Servis, ulje,filteri, spone,ciscenje dizni,svecice, kablovi za svecice,termodavac, stopke,spojler na gepeku,instrument tabla,creva,reglaza trapa,2 gume,ispravljanje felni- 400 evra.

Onda promenio- motor,lamelu, korpu lamele, protokomer, kompjuter,akumulator,gume,zupcasti,spaneri,diskovi,visko, svecice,ulje i filter-720 evra.

Udarili me na parkingu i pobegli, limarija 150 evra.

Ja udario u banderu popravka 500 evra

Sve ukupno, a sigurno ima jos nesto cega se nisam setio 1770 evra, sta cu kad ga volim i vozim svaki dan.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja cu sad da odgovorim (sad mi dosadno pa naisao na temu), auto smo dobili 2008 godine bese mi 18, frajer :(

malo ga cuknem :(

blatobran, dva zmigavca, branik, prednji vezni lim, hauba oko 300 evra

nova godina 2009 crkne akumulator od silovanja i paljenja na vucu (vukao me 101 ceo decembar) i sazreo bimmer za generalnu

reparacija turbine, akumulator, 4 klipa, karike, obrada glave, senzor paljenja, bregasta(pukla kad su namontirani novi delovi), rađena radilica, dizne..itd itd oko 2000 evra, prevod registracija oko 300-400 evra, 4 nove gume

sad na redu kocnice, soferka, pragovi i malo sminkanja na karoseriji i to je to

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Posto sam vodim servisnu knjigu

061111144816.jpg061111144931.jpg

Za period od 01.07.2009 (kada sam uzeo auto) do danas 11.06.2010 tj. predjenih 8129km sam u auto s'urcao oko 1515 eura (JEBOTE MNOGO PARA)...

Doduse ugradjivao sam sekvent plin....

Link to post
Share on other sites

au mene od nove godine zavio u crno, felne 17' pa farbanje felni, pa gume, pa limarija, pa ubacivanje klime i jos par sitnica, pa malo trap, pa kocnice, zimski set felni 15', 2.200e za 6 meseci

Link to post
Share on other sites

Znaci ja treba da postanem vlasnik 318i-ice iz 93.god, i mislim da ako ubodem dobar - los primerak ima da skocim sa sve autom u dunav, kad vidim kolko ste davali para. :D :) :D :)

Link to post
Share on other sites

Ceo auto klot 316i M40 2.500e

servis ( vodena pumpa,antifriz, ulje zupčasti, roleri ,španeri, filteri, još jedan mali servis) 200e

ugradnja plina 330e

atest 80e

servo 100e

podizači 50e

klima 150e

punjenje iste 35e

venilirajući diskovi 20e

ruke ne računam jer mi sve to uradiše drugari

to je to za sad, ja sam veoma zadovoljan sa kolima

Link to post
Share on other sites
Znaci ja treba da postanem vlasnik 318i-ice iz 93.god, i mislim da ako ubodem dobar - los primerak ima da skocim sa sve autom u dunav, kad vidim kolko ste davali para. :D :) :D :)

nije bas to toliko skupo, 70% para je na ulepsavanje, koje mozes i ne moras da uradis :dance3:

Link to post
Share on other sites
Posto sam vodim servisnu knjigu

061111144816.jpg061111144931.jpg

Za period od 01.07.2009 (kada sam uzeo auto) do danas 11.06.2010 tj. predjenih 8129km sam u auto s'urcao oko 1515 eura (JEBOTE MNOGO PARA)...

Doduse ugradjivao sam sekvent plin....

Alal ti qrac. Svaka cast za servisnu. To se zove ljubav... SICKO MAJSTORE....

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Evo i da ja napisem o mom bivesm is-u , kojeg sam nedavno prodao <_<

-Prenos vlasnistva+(porez. 70e

-Filteri 27e

-Svecice 16e

-Ulje 26e

-Ciscenje dizni 50e

-Rad servisa 30e

-Ispravljanje felni 35e

-Balansiranje guma 10e

-Tapaciranje enterijera 120e

-Ins.tabla i ostali delovi enterijera(sitnice) 90e

-Sprejevi 14e

-Plejer 40e

-Zvucnici 58e

-Wufer 30e

-Pojacalo 40e

-Kablovi 20e

-Ugradnja 40e

-Zatamljivanje stakala 110e

-Regulator pritiska goriva 30e

-Led diode 6e

-Sirena 10e

Posle havarije

-Delovi(hauba,krilo,farovi,maska,bubrezi,v.lim,branik) 250e

-Rad servisa 50e

-Slep sluzba 40e

...oko 850e bez havarije i sa njom 1200e, za nepunih 5meseci <_<

Link to post
Share on other sites

Godinu dana imam ovaj auto i presao 8000 km. Za to vreme sam ulozio 150 evra za gume i 120 evra mali servis. To i nije neka suma. Kao sto neko rece, na ulepsavanje ide dosta para. Ali u svakom slucaju, manje kosta od njenog velicanstva-ZENE! :(

Link to post
Share on other sites

ma sve nekako,ali mene gume zaklase...pogotovo od kad imam LSD.... :(

mamojebac,period u zadnjih 6 mjeseci:

Ulje

filter ulja

filter zraka

filter plina

Zupcasti

spaner

dihtung poklopca ventila

zadnje opruge

prednje i zadnje plocice,4 diska,pakne rucne

klinasti remen serva i alternatora

4 nove,2 proslogodisnje i 4 solidne gume,ljetne...unistene

2 nove zimske gume..unistene

2 nove kupljene,zimske..voze se

17'' ljetni set felgi i guma kupljen-ceka sezonu

cca..nek sve bude 1000€ brat bratu.... + rega 350€

hvala bogu jos nista mi se nije pokvarilo :)

a najveca ludost koju pravim iz ćeifa je ovo:

vozim 2,5....placam regu u visini 2 minimalca,90% pređene kilometraze su redovna putovanja sa suprugom,pri brzinama

od 80km/h...80km/h sa 170ps autom,a to0 moze i 50ps...ali ajmo dalje...rega 2 minimalca.potrosnja 12-13 lit prosjeka kad se uzme duzi period u racunicu...

e sad...pitanje je??

ZASTO TO MENI TREBA????

PA ZBOG ONIH 10% kilometraze koje nisam uveo u statistiku!!!!!!!

Neprocjenjivo :)

Link to post
Share on other sites

Uh, bas zanimljiva i intrigantna tema.. ovih dana, mesec/dva da sve sracunam pa cu objaviti :dance3: :dance3:

Salu na stranu, zadovoljan sam ovim modelom i motorom, stim da je odrzavanje ko za dva "klasicna" motora.. ali...

Bilo je i momenata gde sam svojom ne paznjom, ne poznavanjem materije upropastio dosta toga i kostalo me je par stotina evropskih novcanica..

Elem, kako kaze moj komsija, ne otvaraj haubu bez potrebe i ne cackaj nista dok je sve ispravno. :D :lol: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites