Recommended Posts

Uzeo sam danas 4l Mobile Super S 10w-40.. kad sam dosao kuci provalio sam da mi je lik dao 3l ulja za benzine i 1l za turbo dizel motore.. E sad pitanje..skodi li motoru kad bi sipao i ovu litru za turbo dizel motore zajedno sa ove ostale tri ? Pitam je nisam uzeo ulje u okolini pa mi se ne isplati da predjem 100km za litru ulja..inace bi ga naravno vratio. Hvala

Link to post
Share on other sites

to je identichno ulje, sipaj slobodno, ja sipam isto to ulje, samo na nekim nalepnicama na flashama pishe da je za benzince, a na nekima da je za turbo dizele! IDENTICHNO ULJE, sipaj slobodno!

Link to post
Share on other sites

otkud ja znam, pitaj fabriku, razlichita je samo etiketa, ima deklaracija pozadi na srpskom, pishe lepo za motore visokih performansi i turbo dizel motore, sipam to ulje brate, ISTO JE!

Link to post
Share on other sites

koliko ja vidim jedina razlika je ta sto na etiketi pise pored Super S i turbo diesel.. a i na poledjini pise da je za dizel motore,kombije i manje kamione i da sprecava nastanak cadji.. e sad..

Link to post
Share on other sites

@BMW 528iA

Vlasnik pre mene je sipao mineralno ulje.. Hteo sam ja da mu sipam i ful sintetiku kada sam ga uzeo,ali je pitanje kako bi se ponasao posto je oduvek bilo mineralno ulje u motoru. Od kad je kod mene sipam mu polu sintetiku..u zadnje vreme poceli su da se cuju ventili pa sam bio u dilemi da mu sipam mineralno,mada sacekacu prolece da ga ne mucim zimi.. Video sam da motul ima guscu polu sintetiku 15w-50,tako da mu je to sledece ulje..

Videcu da ovih dana odem i zamenim ulje.. sve u svemu hvala svima

Link to post
Share on other sites
@BMW 528iA

Vlasnik pre mene je sipao mineralno ulje.. Hteo sam ja da mu sipam i ful sintetiku kada sam ga uzeo,ali je pitanje kako bi se ponasao posto je oduvek bilo mineralno ulje u motoru. Od kad je kod mene sipam mu polu sintetiku..u zadnje vreme poceli su da se cuju ventili pa sam bio u dilemi da mu sipam mineralno,mada sacekacu prolece da ga ne mucim zimi.. Video sam da motul ima guscu polu sintetiku 15w-50,tako da mu je to sledece ulje..

Videcu da ovih dana odem i zamenim ulje.. sve u svemu hvala svima

Druze, sjebaces motor.

Sipaj 0-40 ili 5 30, LL 01 ili 04 i mirna Bosna.

Link to post
Share on other sites

...kod konkretnog primera Mobil 10w-40 u kantici se nalazi potpuno isto ulje, razlika je samo u etiketi !!!

...kod drugih ulja ima razlike ali to tebe sada ne zanima !?

Link to post
Share on other sites

Sipaj. Isto je ulje. Ja sam mesao obadva, nema nikakve razlike. I ja sam se isto pitao da li da mesam, ali sam video da je to jedno isto ulje, samo sa razlicitom nalepnicom. To je zbog marketinga i slicnih fora da na jedno te isto ulje mogu da formiraju 2 razlicite cene.

Link to post
Share on other sites
@BMW 528iA

Kako mislis da cu sjebati motor ? Mislim da bi se sa sintetikom zesce culi ventili,i sa 10w-40 se malo cuju..zato je ne bi sipao.

Mislim na podizace ventila. Oni se cuju kad imas gusto ulje, pri prvom paljenju ujutro kad je motor hladan.

Ovo sto sam napisao gore je ful sintetika.

Link to post
Share on other sites

Sipaj mineralno ili polusintetiku 10w40, sve ispod toga je suvise retko cak i za zimu, naravno ako je u pitanju M40 motor. Ako je bilo mineralno, teraj i dalje mineralno, jer je moguce da ti propisa neki dihtung ako predjes na sintetiku.

Link to post
Share on other sites