Recommended Posts

Za M40 motor je fabricki preporuceno ulje 10w40, a kad auto predje 100-200-300 hiljada, taj motor vise nije bas u fabrickom stanju, pa stavljanje redjeg ulja od onog koje je fabrika propisala moze da prouzrokuje samo nevolje.

A ako je koristio mineralno, i teorija i praksa pokazuju da se upotrebom sintetickog ulja mogu sprati razni talozi koji se nalaze na dihtunzima, te na tim mestima moze da propisa ulje.

Link to post
Share on other sites

Sipano juce ulje zajedno sa onom jednom litrom..za sada je sve ok . Jedino se ventili malo cuju ali jbg.. A na prolece ide gusca polusintetika 15w-50,prvenstveno zbog zvuka ventila

Link to post
Share on other sites

Sipao sam jednom za kratko da probam i Lukoil 10w40 polusintetiku, i ni tad se nisu culi. Cini mi se da ce motor isto da radi bilo koje ulje da mu sipam.....jer sam jednom za probu sipao i Shell, pa isto, ne cuju se ni nakratko ujutru.

A i potrosnja ulja mi je identicna bila

Link to post
Share on other sites
Sipano juce ulje zajedno sa onom jednom litrom..za sada je sve ok . Jedino se ventili malo cuju ali jbg.. A na prolece ide gusca polusintetika 15w-50,prvenstveno zbog zvuka ventila

Ako ti lupaju ventili ujutro kad je motor hladan onda to znaci da imas gusto ulje. Sa 15W situacija ce biti jos gora.

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se,ali bih se nadovezao na temu...kockiva sa m10 motorom je u pitanju,kod mene se ujtru na prvo paljenje ,alo cuju klackalice(bar mislim)...,s'obziorom da mi se lampica od ulja gasi tek posle 3,4s da li je do uljne pumpe pa dok je hladan ne pumpa dovoljno?!U motoru je Motul 10w-40 i odlicno se pokazao u motoru...,dakle kad se motor ugreje on prede!Sto se ventila tice...,kod mene se malo hoce cuti(napominjem na benzinu,na plinu NE),kad idem uzbrdo a ne razvucem ge dovoljno drugom,ali samo na benzinu?!Mada od kako sam zamenio svecice,i kako je zahladnelo ni se maltene ne cuju...

Link to post
Share on other sites
Uzeo sam danas 4l Mobile Super S 10w-40.. kad sam dosao kuci provalio sam da mi je lik dao 3l ulja za benzine i 1l za turbo dizel motore.. E sad pitanje..skodi li motoru kad bi sipao i ovu litru za turbo dizel motore zajedno sa ove ostale tri ? Pitam je nisam uzeo ulje u okolini pa mi se ne isplati da predjem 100km za litru ulja..inace bi ga naravno vratio. Hvala

Uporedi API i SAE specifikacije(pise ti na poledjini) ako su iste sipaj slobodno, ako nisu nemoj da experimentises zbog par stotina dinara!

Link to post
Share on other sites

@BMW 528iA

Sta ti mislis da se to cuje ? Cuje se u kabini u toku voznje,nije jako ali se cuje.. Kazem,nije se culo sa mineralnim,zato sam mislio da se oni cuju.

@Stalker777

Izgleda da je isto..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

da pitam i ja nesto

blizi mi se zamena ulja,sada je u motoru castrol magnatec ,presao sam 6000km i nije potrosio ni grama ulja,motor je radjen pre 7000km

mislio sam i dalje koristiti ovo ulje ,ali se malo brinem posto cujem price da se na mnogo mesta prodaje etiketirani castrol,

pa me intresuje gde sigurno mogu kupiti ovo ulje tj da je orginal

eh da koliko ulja staje? M40 motor u pitanju

Link to post
Share on other sites

ja sipam elf 10-40,ujutru se malo cuju ventili posle ne,ali netrosi mi ni gram ulja,imam 2l od proslog i pretproslog puta,jel sam uzeo vise. jel normalno da netrosi nimalo ulja od zamene do zamene a menjam na 10000

Link to post
Share on other sites