slaba prodaja polovnjaka


Recommended Posts

Danas popodne sam sreo jednog mog drugara koji svercuje kolima, kaze prodaja je gotovo zamrla , slabo sta se prodaje skroz slabo kaze ovako nesto ne pamti duze vreme. Najinteresantnije je sto i njegove "kolege" muce muku sa prodajom a i vozila nisu bas tako jeftina ali kome je frka za kes taj uvek moze da proda kola po dosta manjoj ceni od trzisne.....

Cak kaze idu ljudi dotle da se i na placevima cenkaju u 500-1000 eur zavisnosti od modela auta obaraju cene nize....

Kako se vama cini sadasnja situacija na trzistu polovnih automobila?

Link to post
Share on other sites

ziva istina...meni dobar drug vec duze vrijeme drzi plac na Cetinju i kaze da je posao skroz opao...niko da stane da pita nesto u vezi auta...a ko stane pita otkupljuju li auta...

oglasi su puni krcati i u svakom pise moze kompezacija...za kes teko ko ima da kupi...

cuo narod kriza neka pa se svi stisli...mi smo pod krizom zadnjih 20 godina nego su nam tek sad javili...

Link to post
Share on other sites

Bice da je to u pitanju da nismo znali .... Opala prodaja drasticno iz jednog prostog razloga NAROD nema para, a oni koji ih imaju ne kupuju polovnjake .... Tuzna istina savremenog doba u Srbiji....

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao nekog kadeta trebalo mi je od septembra do sada da izvadim pare iz njega samo zamenu ako neku uhvatis pa ko koga zajebe na kraju je kroz zamene otisao za golfa 2 dizela i tek njega sam prodao a za svo to vreme bubanj potok, preprodavci, oglasi, i mlacenje sa kojekakvim ludacima, i svuda isto niko zivi da proda samo preprodavci valjaju zamene jedan do drugog!!!! A cene cudo nevidjeno kolike oscilacije sta mozes da prodas golf dizel ili jugo i to ako oces kes ispod cene, a koja je totalno nerealna, pa kad spustis dodjes na neku normalu a kao dao si ispod cene 500e na auto od 2k CUDO NEVIDJENO :D

Link to post
Share on other sites

Ja sam prodavao Ladu Nivu 2005. i Citroena Xsaru 2001. godiste.( ocheva vozila) Ladu sam prodao relativno brzo, a Citroena jos ne. Svi nude neke zamene i doplate, a meni je potreban kesh. I kada bolje razmislim, retko ko da ima zaradjedn kesh u shteku od 5000-10000€, koji je bi dao za auto. Vecina je kupovala uzimajuci neki kredit, ali sada je sve stalo. Niko se ne usudjuje da uzme kredit. Imao sam priliku da dobijem e39 523 sve sem koze za 6000€, ali samo za kesh. Tim zaglibio i traze samo kesh, nije hteo nikakve zamene.

Link to post
Share on other sites

Ma ima se para, al cim ljudi cuju KRIZA, odma se blokiraju sefovi i aktivira STAND BY, dok se malo ne ispita situacija.A sto se tice cena , trebalo bi da padaju zbog vece ponude od potraznje ali se to retko deshava,i sve se svelo na trampe uz sitne doplate.

Link to post
Share on other sites

bas tako alex samo se nude vozila u zamenu pa ko koga iz*ebe.... situacija je takva.....

Link to post
Share on other sites

Isao sam skoro na auto pijac i mogu vam reci da je prepuno, ljudi su napravili jos par auto placeva pored, za one koji nemaju da daju 1000 za ulaz... Veoma je tesko prodati polovnjake, jer nasi ljudi se plase da ce im neko uvaliti nekog krsa, a kada im neko kaze sta stvarno ne valja na kolima onda oni beze, ko djavo od krsta... Tako da je veoma tesko da kupe polovnjake, a i svi dizu neke kredite i upadaju u dugove jer misle da je bolje da kupe neki novi krs nego polovan Bmw ili mecku ili audi...

Link to post
Share on other sites
a i svi dizu neke kredite i upadaju u dugove jer misle da je bolje da kupe neki novi krs nego polovan Bmw ili mecku ili audi...

vidi..najbolji auto je NOV auto znachi NOV sa 0 km kad izvezesh iz salona osim ako nije yugo, znachi auto koji najmanje 5 godina necesh morati NISHTA da ulazesh osim da zamenish ulje kad treba i NISHTA VISHE

Link to post
Share on other sites

Tjah... i to zavisi. Nova kola su od starijih generacija bolja u tome sto su luksuznija i sigurnija, ali po pitanju odrzavanja i kvaliteta daleko su ispod. Naravno, dokle god imas garanciju bole te uvo, ali i u tih prvih 5 godina jos kako pocinju da crkavaju stvari. Prvo su to neke sitnice, lampice, dugmici, srafcici, zatim elektronika i tako se eksponencijalno siri. Cak i da ti sve placa osiguranje, opet auto relativno cesto visi na servisu.

To je jedan od razloga zasto volim starije generacije BMWa. Jednostavno, jako i uz adekvatno odrzavanje veoma izdrzljivo i dugotrajno.

*Doduse, ne bih se previse bunio da mi neko uvali X6 ili M3.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

heh slushaj apsolutno se slazem da je bmw ubedljivo najbolji proizvodjach automobila , jer da nisam tog mishljenja nebih bio na ovom forumu , ali samo kazem da ipak nemora da znachi da se bash toliko ulaze u tih prvih 5 godina, nemora da znachi da cesh bash svaki sekund da visish u servisu, naravno kao shto rekoh osim ako nije rech o yugu koji se vishe nepravi...

elem, znash shta je najveci problem matorih automobila ? shto svaki dinar koji stavish u njega je kao da si bacio u kanalizaciju, jednostavno sve shto u njega ulozish nikad vishe nema da vratish, jbg mozda ja to pogreshno gledam..neznam...

ja nekako sagledam sa ekonomske tachke gledishta

e sad shto je u drzavi velika beda i nemashtina to je druga stvar ali kazem ti zar nebi bilo dobro kad bi svi vozili nove automobile ili stare par godina i onda kad izadje iz garancije prodash ga dodash josh malo i uzmesh novi i tako...

Link to post
Share on other sites

Kupis nova kola, i ne kvare se par godina, i samo menjas ulje.........a koliko izgubis na vrednosti za tih par godina, 50%?

Kad napravis matematiku, najbolje je da vozis kola stara 3-4 godine jos sledece dve godine, i tako ukrug.....

A najbolje je da prodajes ono sto ti ne pravi probleme, pa mozes i da stavis vecu cenu....sve dok ti nije hitno

Link to post
Share on other sites

da imas garanciju ali kad prodje 5 godina da se j...... kad treba da ga prodas.Prodajes ga za upola manju cenu. Moj stric je 2002 god. kupio novu lagunu dao je za nju meni se cini oko 24000e a prodao je prosle godine za 8000e pa ti vidi razliku

Link to post
Share on other sites
Kupis nova kola, i ne kvare se par godina, i samo menjas ulje.........a koliko izgubis na vrednosti za tih par godina, 50%?

Kad napravis matematiku, najbolje je da vozis kola stara 3-4 godine jos sledece dve godine, i tako ukrug.....

A najbolje je da prodajes ono sto ti ne pravi probleme, pa mozes i da stavis vecu cenu....sve dok ti nije hitno

Apsolutno si u pravu, auto prve godine izgubi 30% vrednosti a druge i trce jos po 10-15%, i kad kazes nema kvarova tri godine a crko si pola para od novog, ja licno nikad ne bi kupio nov auto, samo 3-8 god star i cesto menjanje jer tako se najmanje gubi.

Link to post
Share on other sites

To je skroz tacno,, Od ljudi sam cuo da takve stvari rade, kupuju iskljucivo kupuju 2-5 god star auto u tom periodu auto najmanje vredi a jos uvek je super. I uz mala sporadicna ulaganja se vozi par go. posle malo vrati kilometraza i to onda nadje novog srecnog vlasnika kome se sprema kompletna zamena svega..

Link to post
Share on other sites

ma jbg kad je kod nas trzishte automobila totalno suludo, ima previshe nenormalnosti kad su cene u pitanju. kod nas su za pochetak polovni automobili preskupi u poredjenju sa istim takvim automobilima u inostranstvu.

Link to post
Share on other sites