Recommended Posts

Rijec je o e36 316i 93g.

U vece ga parkiro, radio ok, kad ujutru nece da upali.

Vergla, ali ni da pomisli da upali. (a kasnim na poso, umalo ga ne zapalih)

U trenutku kad prestanem sa verglanjem cuje se na kratko zujanje pumpe u rezervoaru.

Odakle da krenem, pomagajte.

Link to post
Share on other sites

Od popunjavanja kompletnog profila-- :D -a posto ti se cuje pumpa i pretpostavljam da imas goriva ,kreni od svecica tj proveri da li kablovi daju struju :D

Link to post
Share on other sites

Ako imas varnicu, pogledaj da li gorivo uopste dolazi do motora. Ako mozes, izmeri pritisak, a ako ne, jednostavno odspoji crevo koje ide u filter benzina, stavi ga u prozirnu flasu i verglaj. Ako nema mlaza ili je slab, znas sta je problem.

Pazi da se ne upalis, nek ti neko pomogne pri toj operaciji:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Imam isti problem (vergla ali nema sanse da upali) s tim sto se meni jednom desilo da sam ga parkirao popodne, a uvece nije hteo da upali, sutradan sam proverio i nije bilo varnice na kablu koji ide od bombine do razvodne kape. Menjao sam bombinu, proveravao kablove, osigurace i releje i nista. Onda sam skinuo klemu sa akumulatora, vratio i upalio je. Onda je desetak dana sve bilo u redu i danas mi se ugasio u voznji i posle toga nista, nije pomoglo ni skidanje kleme, ni skidanje kompjutera. Jedan majstor koji vozi bmw-a mioi je rekao da je najverovatnije kompjuter-sta vi mislite?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

decko bre sta je sa tobom kakav komp jer kad izneses takvu tvrdnju onda je i potvrdi cinjenicama

jer od informacija imamo samo da nece da upalio i da se cuje pumpa

Link to post
Share on other sites

Bato, a sta ti mislis, od mene imas vise informacija, koliko sam ja ukapirao ako nema varnice, onda moze da bude bombina, relej koji pali kompjuter i kompjuter.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
Bato, a sta ti mislis, od mene imas vise informacija, koliko sam ja ukapirao ako nema varnice, onda moze da bude bombina, relej koji pali kompjuter i kompjuter.

Pozdrav

prvo kiji je motor M10 ili M40

Link to post
Share on other sites

ako nema varnice prvo vidi da li radi ili da nije ostecen senzor radilice jer kod m40 motora ako ne radi sen.radilice onda ECU ne daje ni impuls za rel pumpe

Link to post
Share on other sites

Kako da proverim senzor, znam da treba da izmerim otpor unimerom, i koliki treba da bude?, Meni pumpa radi koliko mi se cini, jer kad verglam smrdi na benzin, kod mene je problem sto nemam varnicu?

Mozes li da mi odgovoris i na pitanje koje sam postavio u temi ..."protokomer od 1.6 na 1.8" ?

HVALA unapred

Link to post
Share on other sites

Blago tebi moj i dalje stoji na parkingu ispred bolnice. Sutra cu da proverim senzor radilice, a valjda ce i da mi stigne kompjuter pa da i to probam :) :dance3:

Link to post
Share on other sites

Danas sam proverio i senzor radilice, izmedju 2 pipka ima 500 oma, sto bi znacilo da je ispravna, ostao mi je jos kompjuter na osnovu onoga sto znam da je zaduzeno za paljenje?

POMAGAJTE

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja jos uvek nisam uspeo da upalim, auto, od delova mi jos nista nije stiglo, menjao sam neke osigurace i releje, ali nista. Danas sam otkacio senzor radilice i kad sam verglao, na kraju verglanja se pumpa nije cula, sto znaci da senzor aktivira relej za pumpu. E sad jel moguce da je senzor delimicno crkao, pa da zbog njega nemam varnicu?

pozdrav

Link to post
Share on other sites

ja sam imao prosle god isti problem,vergla,zuji pumpa i nece da upali....promenio sam mu releje,procistio dizne,promenio prelivni ventil za gorivo,promenio filter za gorivo i upalio mi iz prve ko mina....

Link to post
Share on other sites
Jesi li ti siguran da nemas varnicu?

Apsolutno, nemam varnicu ni na kablu koji ide od bombine do razvodne kape, ni na kablovima koji idu do svecica. Struju imam samo do bombine, ali kad verglam na minus polu bombine treba da pulsira struja (pali se i gasi probna lampica), kod mene se to ne desava, vec sve vreme gori.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ipak je kompjuter bio u pitanju, stigao mi je danas, zamenio sam ga dok sam bio na poslu i auto pali bez greske.

Pozdrav i hvala svima na savetima.

Link to post
Share on other sites