crnogorske tablice???


Recommended Posts

Danas u podnevnom dnevniku RTS-a je receno da se u roku od 3 meseca svi moraju preregistrovati inace slede kazne i penali a place se 18% PDV i 10% carina!!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa sto se tice registracije u cg-u, moj komsija ima audia a3 i sad dok ga registruje dole treba mu 5 dana ! Znaci mora da ode dole i dok oni slikaju i pregledaju i na tehnicki to traje 5 dana.I na kraju skuplje izadje registracija nego ceo auto..... :D

ma sta traje 5 dana druze? o cemu pricas ti? za pola sata sve gotovo na tehnicki...

Link to post
Share on other sites
Prethodno je potrebno platiti carinu i PDV na procenjenu sadasnju trzisnu vrednost vozila.

Problem je kako ce odredjivati sadasnju vrednost vozila...(kada sam placala prenos kataloska vrednost auta starog 19 godina je bila 3000 eur ??!!?? )

Inace, PDV ce se placati na sadasnju vrednost + 10% carine

Link to post
Share on other sites

To da, ali zaboravljate da se primenjuje postojeci zakon o uvozu polovnjaka, dakle minimum EURO 3, pa onda ostalo.

99% tih auta nije po tom standardu.

Oni ce izgleda u shreder.....

Link to post
Share on other sites

E, da, da..Djole se super setio....ALi...to nije niko za sada spominjao...Dinkic planira 5mlrd din od ovih registacija...Omogucice oni uvoz svih tih CG..da se popuni budzet po svaku cenu..Sad se ide na sve - ili nista.

Link to post
Share on other sites

Preregistracija SVIH automobila na CG table u roku od tri meseca, po isteku roka isti ce bito oduzimani ukoliko nisu preregistrovani......

Link to post
Share on other sites
ma sta traje 5 dana druze? o cemu pricas ti? za pola sata sve gotovo na tehnicki...

Pa tako sam cuo ! Inace ja ne vozim kola na cg pa i ne znam kako to ide, ali sam jednostavno tako cuo.Mozda "kenjaju" nemam pojma....

Link to post
Share on other sites

Zavisi za koji auto, mada kako god okrenes ko ima crnogorca ovo je trosak koji mu nije trebao, a sa druge strane zasto bi mi punili budzet druge drzave kad mozemo svoj.

Link to post
Share on other sites

ma ljudi, sve vam se svede na isto, dosta tih auta je izdivljano, nije to sa crnogorcima neko resenje.

Virus CG tablica u Srbiji je uzeo maha, smatram da je vise glupo diskutovati o tome..

Bice sta bude...

Link to post
Share on other sites

Danas su objavili da ce se preregistracija vrsiti u periodu 1 maj - 1 jul 2009.

Gradani treba da se obrate carinarnici u mestu stanovanja i da podnesu zahtev za carinjenje.

Vozila ce se cariniti u skladu sa "vazecim normativima, odnosno pregledom cena na svetskim pijacama, koje carina vec poseduje" (STA GOD TO ZNACILO)

Link to post
Share on other sites

Jel to znaci da ja mogu da kupim sada u cg auto, dovezem ovde i registrujem i prenesem ga na sebe u maju ove teske godine gospodnje 2009?

Link to post
Share on other sites

Sad cu izneti moj stav i misljenje oko preregistracije vozila. Ljudi koji su kupili automobile pre raspada ( pardon razlaza) DZSiCG, za iste bi trebalo platiti samo normalan prevod, (posebno za ljude koji su radili i MNE), kao kada se prenosi auto iz BG u NI npr. Jer tada smo bili jedna drzava. Za sve ostale carina, ko nema euro3, dodatna taksa. Jer svi ostali bi na drugi nacin bili osteceni. Bio sam sada 7 dana u zapadnoj Srbiji ( Uzice, B.Basta, Kosjeric itd.), tamo skoro ima vise vozila na MNE nego na SRB tablice, ali mi samo mozemo da nagadjamo. Vlada sta resi, tako ce i biti. Nazalost znajuci ih kako rade, a i zbog nastale krizi, mislim da ce se za prenos i ragistraciju placati dosta.

Link to post
Share on other sites

Novo,

prica se.... a znamo kako to ide kod nas

Naime, treba u cetvratk na sedinici da se usvoji taj zakon o uvozu u trajanju od 3 meseca, koji ce izaci u sluzbenom glasniku .

Prica je da ce se pustiti sva kola na strane tablice, nebitno godiste... dakle ne samo CG i Ekonomske , vec i svi stranci...

aj sad...

Link to post
Share on other sites