dvoumim se ...


Recommended Posts

Kada sam se predstavljao napisao sam da su mi jednog BMW-a oduzeli panduri /kucani brojevi/ sve oni to lepo utvrdili da je broj lepljen preko starog i tako ga oni odvezose na carinu u KG.Oduzet je 27.03.2007.god. i do danas nista.A danas mi postar doneo ono papirce da u pon. idem da podignem postu.Kada su oduzeli meni auto oduzet je i jos jednom tipu pa se ja malo raspitao sta i kako.Trebalo bi da je moj auto procenjen na 800 evra pocetna cena na licitaciji pa vas pitam da li se isplati da se cimam za njega s obzirom da nije paljen od 27.03.2007,da li je mozda motor zapekao,da li moze da rikne jos nesto od tako dugog stojanja.

auto je 318i M40 88god ima sportski volan al.felne i zalepljen je za asfalt i nekako mi je ostao u SRCU.

trebao je da se menja zupcasti kais da se prociste dizne posto je vozen samo na plin i da mu se uradi letva

pa sta vi mislite ...

Link to post
Share on other sites

Pa pogledaj u srce i samo ce ti se reci:)

To sto nije paljen toliko dugo i nije neki poseban problem, vec je problem da li je skidano sa njega sve i svasta, jer sa licitacijom ima svakakvih mutnih radnji i raznih uigranih ekipa, mada ponekad i neko van teprice kupi relativno dobar auto......

I ako ok izgleda, ta cena nece ostati na 800 evra, cak ni na duplo vecoj sumi...pa ti vidi

Mene najvise zanima da li te krivicno gone?

Link to post
Share on other sites
Pa pogledaj u srce i samo ce ti se reci:)

To sto nije paljen toliko dugo i nije neki poseban problem, vec je problem da li je skidano sa njega sve i svasta, jer sa licitacijom ima svakakvih mutnih radnji i raznih uigranih ekipa, mada ponekad i neko van teprice kupi relativno dobar auto......

I ako ok izgleda, ta cena nece ostati na 800 evra, cak ni na duplo vecoj sumi...pa ti vidi

Mene najvise zanima da li te krivicno gone?

hvala bogu da je ovaj decko sto sam kupio auto priznao da je on to uradio a pocela je carina da me goni za carinski prekrsaj pa sam im odneo presudu i oni batalili

Link to post
Share on other sites

Pogledaj auto i oceni stanje, da li je rascerupan ili su ga mozda nekim cudom postedeli. Onda zascrtaj cifru iznad koje ne ides i licitiraj. Naravno, to sve pod uslovom da odlucis da ga uzmes ali mislim da to sada nije dobra opcija..

Link to post
Share on other sites

I jednom mom komsiji su oduzeli e34 2.5 12v za vreme operacije "Sablja" i evo pre neki dan vidim auto kod njega u dvoristu.A da li su mu ga vratili ili kako vec to ne znam,samo sto vise nije lep kao neki put,skinuti farovi,maska,i otpala farba sa krova,vozacevih vrata,i to je otprilike to koliko sam mogao da vidim.Nemaju oni pametnija posla umesto da hapse onoga koga treba da hapse,oni nasli da uzimaju ljudima automobile,kao da ti automobili stari i preko 20 godina vrede ko zna koliko i i to sam tim brojevima je obicno sranje.

Link to post
Share on other sites

Jeste,a mi smo svi debili koji vozimo regularna kola......i treba da gone one sto muvaju, sto su oni pametniji od nas, ko da ja ne bih znao da vozim za iste pare duplo mladjeg bmw-a

Sva sreca da Saja to nije radio, odnosno da moze da se dokaze da je neko drugi, mada ostanes bez kola u svakom slucaju......ali ipak mozes privatnom tuzbom da gonis tog sto ti je prodao auto, i posle raznih peripetija dobijas spor......samo ti zivci stradaju

Link to post
Share on other sites

Ako su tebi licno oduzeli auto, mislim da ti imas pravo prece kupovine, odnosno da auto ide na aukcijsku prodaju samo ako ti odustanes a ako odlucis da ga vratis, placas samo pocetnu cenu.

Link to post
Share on other sites
Ako su tebi licno oduzeli auto, mislim da ti imas pravo prece kupovine, odnosno da auto ide na aukcijsku prodaju samo ako ti odustanes a ako odlucis da ga vratis, placas samo pocetnu cenu.

koliko si siguran u to,a da auto nije bio prenesen na mene vozio sam ga na ovlascenje

Link to post
Share on other sites

ako nemas veze na licitaciji ne isplati se ni da ides. oni imaju tamo svoje ljude kojima namestaju prodaju tih oduzetih auta. jedino ako oces da se inatis sa njima pa da licitiras u nedogled ali to se ne isplati. pricam iz iskustva.

Link to post
Share on other sites
Ako su tebi licno oduzeli auto, mislim da ti imas pravo prece kupovine, odnosno da auto ide na aukcijsku prodaju samo ako ti odustanes a ako odlucis da ga vratis, placas samo pocetnu cenu.

neide to tako. licitacija je javna i moze da licitira ko oce. jer cim je auto tamo znaci da nije tvoj vec drzavni.

Link to post
Share on other sites

Jednom mom poznaniku su tako digli forda i znam da ga je za mesec dana vratio i kaze da je imo malo zajebancija ali ga je uzo po prvoj pocetnoj ceni i da je imao pravo prece kupovine, a da ne lupam za to postoje advokati i oni to sigurno znaju.

Link to post
Share on other sites

zvao sam carinsko skladiste da se malo raspitam posto mi je stiglo resenje sa carine da mi je trajno oduzet auto sto znaci da nemam nikakve prednosti u odnosu na druge zainteresovane.Rece mi tip da ponesem papire i da okacim na auto da bi ljudi videli da je to BIO moj auto /KAKO TO TUZNO ZVUCI BIO/ i da nisam preprodavac.A ja sam resio i da kunem ako treba da Bog da ti...

Link to post
Share on other sites