Moji BLAMOVI....


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam do sada znala gde se sipa ulje u motor....Pa sta?

Al nisu znala ni 2 tipa na pumpi...kazu "pronacicemo”

Jedan gleda u posudu za vodu za stakla i…kaze…”ahaaa, dobro je, ima antifriza”

“Ma, breee, to je voda za stakla...pustite…sama cu da sipam ulje” :)

Naravno da znam da se ulje ne sipa u onu cevcicu gde se meri nivo…Jer da se tu sipa…uz bocu ulja bi prodavali i levak…

Uz malu pomoc prijatelja na vezi (Sone-666) i moje visoko-umno pitanje “na onom velikom pravougaonom delu na kojem pise BMW vidim neki crni poklopac…jel se to odvrce?..jel tu?...dodjoh do resenja zagonetke

I taaaakooo…uspela sam :)

Link to post
Share on other sites

Kad ovi dvojica nisu znali tebi,kao dami,je sve oprosteno.Boze pa niko se nauchen nije rodio ja nisam znao kako se menja zmigavac na e34, pa provalio posle da moram skinuti filter za vazduh da bih skinuo :) :)

Link to post
Share on other sites
Kolibarka, ja ti verujem sve sto je vezano za stepu zimi, ako auto stane tamo, mrtav si........

Pa zašto Rusi voze samo Nivu? Ako im se ugasi auto u takvim uslovima, počnu da čupaju sve živo iz kola da zapale da se ogeju, jeftini delovi ;)

Link to post
Share on other sites

Krenem zimus na posao, a ono preko noci napadalo preko auta 30cm snega. Pocnem da cistim sneg prvo oko vozacevih vrata da mi ne uleti na sediste, sto mi se vec desavalo, pa da upalim motor i ventilator da mi odledi stakla dok cistim otatak snega. Ocistim ja cela vrata, dobar deo krova i sofersajbne, uhvatim za bravu, nema sanse da otvorim. Mislim zaledilo se. Nista predjem na drugu stranu, ocistim sa suvozacevih vrata, opet za bravu, ne moze da se otvori. Ocistim jedna zadnja vrata, isto, ocistim druga zadnja vrata. Ma ni makac, totalno zalepljeno. Ja sva od onog snega, upao mi u cioele, psujem u sebi i BMW i zimu i posao i sto sam skoro ceo auto ocistila a na kraju cu morati da pozovem taksi. Uzmem daljinski da zakljucam, kad ni to ne reaguje, ne pale se svetla. Tek tada ukapiram da ja auto nisam ni otkljucala. Srecom da na posao krecem u 7:10 pa svo to moje cimanje brava i ludovanje oko kola verovatno niko nije video.

Link to post
Share on other sites
Kad sam pocela da citam prvo sam pomislila da si cistila tudji auto...bar mi se to nikad nije desilo jer retko ko vozi ovakav raritet u kraju ;)

Neverovatna stvar, ali desilo mi se, ne baš da čistim ali da pokušam da uđem u tuđi auto, da...Isto tako krenem na posao, auto parkiran ispred ulaza...pritisnem daljinski, nema signala. pomislim da se ispraznila baterija. Za svaki slučaj pokušam da otvorim. Cimam, cimam, kad pogld mipade na nešto što visi na unutrašnjem retrovizoru. Ljudi, pa ovo nije moj auto. Pogledam preko puta kad moj parkiran tamo. Ljiljo, nećeš verovati isti istacki i spolja i iznutra na parkingu ispred moje zgrade. I to se desilo u 7h ujutru inače, ha, ha, ha, da je vlasnik video šta radim, verovatno možeš da stvoriš dalje slike u glavi.

Link to post
Share on other sites

citam tanjin post pa se setih. pre par godina (jedno 15 bolje receno) moje komsije iz zgrade su uspele da odu na posao i vrate se sa istog ali ne svijim kolima. elem zamenili fice ujutru a nisu ni primetili dok nisu dosli kuci. ni tada nebi primetili da jedan nije pokusao da ga zakljuca ali etoti problema neradi brava. ma kako neradi u p...u m......u juce je radila. tako ti provale sta su napravili. cala zgrada ih je mesecima zezala i smejala se!!! I TO JE MOGUCE!!!

Link to post
Share on other sites

a sto se tice ulja kad ga pomenuste ovo sto cu vam sada napisati je po meni najveci biser i uvek se smejem kad se setim, elem. do pre par godina vozio sam taxi po nisu i posle nekog vremena udje u udruzenje i jedan momak svojih 19-20 godina ne secam se vise i pocne decko da radi. sve bilo ko mislim i danas je dok. pijemo kafu u nasoj centrali i dodje on i kaze ma izgleda mi curi ulje negdr na motoru ali ne mogu da provalim gde. odemo pogledamo da pomognemo coveku jel i ustanovimo da mu malo vlazi na radilici (auto bmw318 kocka) pa mu kazemo. mare kupi ulje dosipaj i ne brini jos je rano da radis nesto teraj dok ne postane malo ozboljnije pa onda kod majstora. ok kaze on i ide odma da kupi ulje. mi se vratimo na kafu unutra. eto ti njega posle petnaestak minuta, digo haubu radi nesto. kaze kolega evo ga stigo i sipa ulje. izadje dispicarka i kaze dodji posle unutra stavili smo ti kafu. eto njega sav se smrko, zajebo sam nesto izgleda ocete opet da pogledate milim vas. aj izadjemo ti mi kad ima i sta da vidimo ceo motor u ulju curi na sve strane nema poklopca za ulje ma uzas zivi. mare sta si bre radio? mislim ja zaboravio da vrati cep pa upalio auto. kad on ce ma jok bre sve sam vratio normalno i hteo sam da preparkiram auto ali kad sam upalio i krenuo nesto puklo i ugasio se izadjem i vidim da curi ule na sve strane sta je bre ovo i drzi se za glavu. pita ga kolega pa dobro bre sta si sipao koliko si sipao. a on malo besno pa ulje bre ko sto ste mi i rekli i pritom vadi kanticu od ulja iz gepeka evo ovo jesam li se nezto zajebo, kad ono kantica od 4L. mare koliko si toga sipao? pa sve bre jeste ni rekli da dosipan i ja sipao sve i nije doslo do vrha. kog bre vrha? pa nije doslo do ceoa verovatno jos fali!!!!

Kad tada nisam pao u nesvest nikad necu ja mislim. a smejao sam se ko nikad do tad bukvalno sam plakao i bio na kolenima!!! nije za smejanje ali jednostavno nismo mogli da izdrzimo.

I to se desava!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Necu da kvarim temu o BMW Motorciklima pa cu da pisem ovde...

Jel znate da su oni beli pandurski motori marke BMW? Ja nisam znala...

U jednoj auto-perionici zaustavlja me pandur na belom motoru i kaze:

ON : "Dobar dan koleginice ne radi vam jedno stop svetlo"

JA : "Ahaaa...a mi smo kolege jel?"

ON: "Jesmo... a zasto vam ne radi stop svetlo?"

JA: "A sto kolege? Pa ja nemam uniformu" :clapping:

ON: .....pomislio "zeneeeee..."

JA: "Stop svetlo ne radi jer je usla voda, cim se osusi proradice, ili, ako malo udarim pozadi proradice."

ON: "cccc"

Ipak, nisam ja bas toliko glupa, a nisam ni bezobrazna (samo se pravim), pa sam otisla kod elektricara iza coska. Pandur je bio zadovoljan. A to sve zato jer smo kolege :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre neko jutro bio zaustavljen kod granicnog prelaza Karakaj prema Bosni zbog malog prekoracenja brzine.....

Policajac prilazi prozoru a ja kazem dobro vece pre nego sto je on bilo sta izustio, prvo se nasmejao a odmah me potom pitao da li sam pio nesto???

U cik zore kazem coveku dobro vece, pa nema sta drugo da pomisli nego da sam pijan?????

Potom je vrlo rado primio jednu crvenu i pustio me da peglam dalje! :clapping:

A opet u povratku iz Bosne, negde izmedju Han Pjeska i Vlasenice u sred nedodjiije, opet zautavljeni u rutinskoj kotroli, i posle malo provere policajac pita: pa sta ima u Beogradu????

Kad ovaj moj kolega odgovara: Ima koncert AC/DC....

Ja se mislim.....???? sta pandura od 50 i kusur godina u sred nedodjije pored borova pasnjaka i jagnjadi briga za AC/DC????

Prosto ne mogu da verujem sta lupeta ova moja budala iz kola????

Kad pandur odgovara: Znam, moj prijatelj radi ozvucenja za te koncerte pa me zvao da idemo zajedno na koncert, ali eto..., na zalost imam nekih obaveza pa cu morati da propustim a bas sam zeleo da idem da ih cujem uzivo...

Ne mogu da vam opisem moj izraz lica posle te recenice!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ne znam zasto….al u ovom Topiku najvise JA pisem ;)

...

Pre par dana u autu bez klime i na +50C na nekoj raskrsnici mi se straaasno vrtelo u glavi i zacrnelo ispred ociju…stala ja na nekoj bankini u centru grada, izasla iz kola, prisli neki ljudi, dosla hitna pomoc, odvezli me…itd..

E, sad najbolji deo…(veliko HVALA jednom panduru)...

Jedan PANDUR je dovezao moj auto kuci uz poruku : “Od onolike zene ostade samo prazan auto na sred ulice “…:)

...

Sad ce sigurno draagi ALEX da pita da li sam trudna…(moze da bude..al ne mora da znaci) :)

Link to post
Share on other sites

Liki, pazi sta pises , neko moze to pogresno da protumaci...

A to sto si ti napisala skoro sve postove u temi (moze da bude..al ne mora da znaci) ;) :) :) ,da se samo tebi desavaju takve stvari.

Link to post
Share on other sites

Nije bas blam, ali situacija ukljucuje pandura i mene sa autom u suprotnom smeru u jednosmernoj ulici. Idem ulicom kojom se standardno vracam kuci, jednosmernom (u dobrom smeru), i dolazim do raskrsnice - levo jednosmerna, desno jednosmerna, napred radovi, razrovana ulica do Kine, ne moze se ni monster truck-om. I ja sta cu onu jednu jednosmernu, znam da u drugoj cekaju panduri, vidjao sam ih. Kad tamo dva pandura:

- Dobar dan.

- Dobar dan - rekoh.

- Dokumenta!

- Izvolite.

- Jel' znate zasto sam Vas zaustavio?

- Znam, ali kuda da izadjem??

- Pa vidite ova ulica pored Doma Zdravlja...

- I ta je jednosmerna! - prekinem ga.

- Ne ta, ona iza, bla, bla, bla... Nista, gde radite?

- Big Bull.

- Sta radite?

- Dizajner?

- Kolika Vam je plata?

- 24.000. (ziva istina)

- 24.000?!! Samo?!

- Da.

Pandur me onako tuzno pogleda:

- Pa vidite ovo Vam je 2.500 din. Hocete pojas da Vam pisem - 1000 din?

- Pa nemam ni 1000, imam 500...

Pandur mi pruza dokumenta:

- Izvolite, policija casti!

- Pa da se vratim u rikverc?

- Ma jok, samo napred! Prijatno!

Ovde se moze reci da je pandura bilo blam da mi naplati kaznu, na onako malo platu ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

danas sam radio oko tapacirunga.

skinuo sam samo taj deo gde je mebl. odlepio ga, ocistio malo, naneo lepka nekog za tako te stvari, zatego, sve super nalepio. i stvarno izgleda super sad.

ali!

meni je tapacirung na vratima onaj veliki malo zjapio,i ja uzmem busilicu, burgiju od 3mm i tamo u gornjem costu probusim rupu kros tapacirung i kroz vrata, i uvrnem sraf i to se ne vidi jer stoji ispod tog malog tapacirunga, i stvarno lepo je steglo tapacirung jedan i drugi i ne zjapi ni malo. i kad sam zatvorio vrata, i na alarm zakljucao. cuje se PIP PIP. Ali nece da se zakljucaju vrata, i to sva! znaci nijedna se vrata ne zakljucavaju. kontam da sam probusio centralnu bravu. ili neke zice od centralne. a?

miki e36. ti si me navuko da uradim ovo, j***m li ti. ti si mi reko da ga tako stegnem... :lol:

Link to post
Share on other sites

verovatno nije imao potrebe da ti kaze da ogranicis burgiju da ne udje cela kroz vrata :lol:

ebes alarm vazno da smo resili problem i da lepo izgleda :) a sad lepo otvori topic za alarm

:lol:

Link to post
Share on other sites

A sad ozbiljno. Nisi izbusio bravicu sigurno, verovatno samo tapacir pritiska pipak sa bravice koji izlazi iz tapacira. Bravica sa desnih vrata je verovatno komandujuca,zbog alarma bla bla bla, pa ako nju zakoci nesto da otkljuca ili zakljuca tako ce i ostale da ostanu u istom polozaju. Skini tapacir i namesti ponovo, samo vodi racuna na pipak.

100e od prosli put + kamata + 100e sad i to ti izadje negde oko 250,izracunaj sam

Link to post
Share on other sites

evo sad sam dosao iz garaze. rasturio sam sve iz vrata. ovako stoje stvari.

probusio sam tacno neku malu plavu zajebanciju, ima dva zalemljena kontakta. evo slike ove crne kutije, sa tom plavom nekom... nem pojma sta.

ja sam posle uzeo lemilicu neku majmunsku veliku od komsije, i probao da zalemim ponovo, al kontam da sam ga dokrajcio tom lemilicom jer je jako velika, jako greje, kontam da se sprzilo to malo plavo govance. i sad je zalemljeno, ali nece da radi. sto nem pojma!

kako da sredim to?

image639.th.jpg

image637f.th.jpg

image638.th.jpg

Link to post
Share on other sites