Povecao potrosnju u nedogled..... :-(


Recommended Posts

Elem,auto je radio savrseno na gas, trosio je 12l po gradu (verovali lil ne..) dok jedan dan nije spiskao 30l za 60km??????

Pa sad ako neko moze da mi kaza kako bih mogao da resim ovaj problem bilo bi lepo.

Inace skoro sam promenio filter za plin i svecice

Auto je BMW 525i m20 1989 12v i plin ide preko protokomera.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sredio sam problem,u sistem za hladjenje je bilo previse vazduha pa je zaledio onaj rasprsivac ili kako se vec zove, pa je zbog doga trosi ko lud(kaze majstor).

Kada je ispustio vazduh iz sistema i dolio antifriz sve je bilo ok i potrosnja se vratila na staro.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Prvo 12l ne moze da trosi nikad ali nikad!

Elem,auto je radio savrseno na gas, trosio je 12l po gradu (verovali lil ne..) dok jedan dan nije spiskao 30l za 60km??????

12l na 60 km to je vec OK

Link to post
Share on other sites
Sredio sam problem,u sistem za hladjenje je bilo previse vazduha pa je zaledio onaj rasprsivac ili kako se vec zove, pa je zbog doga trosi ko lud(kaze majstor).

Kada je ispustio vazduh iz sistema i dolio antifriz sve je bilo ok i potrosnja se vratila na staro.

cim ti je zaledio isparivac znaci da su ti se i membrane deformisale, ponovo ce ti povecati potrošnju posle nekog vremena, tada ces morati uraditi servis isparivaca

Link to post
Share on other sites
Danas mi prica drugar da njegovom bratu 525 m20 trosi ispod 15.....

danas sam isao za pirot,ispada mi potrosnja 13,8,znaci otgvoreno do 120,tako da je nemoguce da toliko malo trosi u gradu...

Link to post
Share on other sites

ja u svoj e30 2.3 uvjek sipam plin do vrha,dal sam preso 100km ili 350km nema veze,zadnje sipanje je bilo 11lit sa 130km pređenih od zadnjeg sipanja.....to ti dođe po sad najvecoj cjeni plin aod prosle zime oko 4.5€ na 100km

ali mene zaboli kurcina ocel mi neko vjerovat ili ne.....ja znam da vozim upaljac :D

po gradi ne vozim mnogo,ali cini mi se da potrosnja skoci na 15lit sigurno :) sto jest jest...

Link to post
Share on other sites

@djokicbmw2...... tvoj auto (ako je 520) bi trebao da trosi takve voznje cca 9lit benzina,kad uporedis sa tom potrosnjom koju si naveo dal se zapias zasto vozis na plin?????

Link to post
Share on other sites