Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iskreno prijatelju zar nije malo smesno uloziti u auto 10.000e, ili koliko vec vredi i staviti mu plin, pritom jos M. Ne shvati me pogresno, jer razumem za jeftinije putnicke automobile, ali ako je u pitanju sportski auto, sa gomilom kubikaze i konja, tu vec nesto ne stima.

Evo ti jedna recenica (site automarket) iz odgovora jednom potencijalnom kupcu bmw-a.

Ako mislite da ugradite gas, to Vam je prava lakrdija, jer time dobijate "uštrojeni" BMW koji je izgubio dušu

P.S. Nemojte me sada svi pljuvati zbog ovoga, jer kao sto rekoh, odobravam ljudima koji vole bmw a pritom nemaju para, ali u sportskom autu od mnooogo kubika, hm.

Samo iznosim svoje misljenje, jer se uvek drzim one narodne: Ispruzi se koliko mozes

Bez ljutnje, moj stav.

Link to post
Share on other sites

Pa ti si genije!!! :D :( :blink: Uzivaj u voznji a kad ti dodje da bash do poslednjeg konja iskoristish snagu tvog M-a ti ga pusti da popije malo benzina,jes da je to veliki problem,mislim pipnuti dugmence i prebaciti sa plina na benzin ali potrudi se.. B) :( :( Ma vidi,kad ugradish plindzu imash od mene punu bocu pod uslovom da se vozimo dok nam se ne zavrti u glavi ili nam ne pripadne muka pa ako nam neko i stane na crtu lakshe cemo da reshimo taj veliki problem oko prbacivanja na benzin,jbg-a :preved: B) B) Pozz!! :P

Link to post
Share on other sites

...evo mog misljenja, moje drustvo zna kakav sam protivnik plina bio !!! medjutim posto svaki dan prelazim po gradu minimum 100km prednosti sam shvatio kad sam ga dobio iz auto, inace ga verovatno sam nikad ne bi ugradio, i dalje sam bio skeptican posto je to bila neka budzevina koja je koliko toliko sluzila svrsi da smanji troskove prevoza ali kad mi je trebalo uzivanje na benzin zbog smanjenog usisa nije bilo vise ni fabricke snage, e sad posto mi je dosao sekvent uz auto vidim da je to bogom dano !!!

...u pitanju je BMW 325is sa najgorim sekventom koji postoji, ali potrosnja je ista kao i na gorivo a snaga za dlaku manja, ALI ima jedna odlicna stvar, sad kad mi treba PUNA snaga samo kliknem jedno dugmence i auto ide najbolje sto moze i pri tom mogu da radim dalji tuning na motoru !!!

...tako da sto se mene tice kad budem nasao M-a koji mi odgovara obavezno stavljam plin na njega, 5% manje snage u odnosu na 300ks je i dalje DOVOLJNO da se uziva u jednom M-u DUPLO vise vremena !!!

...moje misljenje naravno, sa kojim ce se neko sloziti a neko ne ! :blink:

...ja bi voleo da sam ceo dan u jednom M-u pa makar izgubio 5% snage (a 100% je na samo klik daleko) mnogo vise nego recimo da vozim nekog dizela celu nedelju a zivim za vikend kad cu provozati M-a !!!

Pa ti si josh jedan klasican genije!!! :P :D :( Bravo majstore !!!

Link to post
Share on other sites

totalno netacna recenica

Pogledaj na automarket pa onda kazi da je netacna, doduse za mnogo manju masinu od M.

Evo ti deo iz tog odgovora, i zato molim te pre nego sto optuzis nekoga da laze, prvo proveri.

Zato Vam mi toplo preporučujemo model 320i, ili što se kaže "pravi" BMW, i to u svakom pogledu. Pre svega zvuk ovog BMW-ovog šestaka je melem za uši, a snaga od 150 KS je sasvim dovoljna da bar na trenutak ostetite granice ovog automobila, pošto mu je ogibljenje dovoljno zrelo i za mnogo jače mašine. Sa ovom mašinom BMW postiže 214 km/h, ali se sam motor mnogo manje napreže nego onaj u verziji 318i, te od njega možete očekivati ne samo više kilometera već i manje glavobolja. Međutim održavanje šestocilindričnog motora nije jeftino, daleko od toga, a potrošnja od 12-13 l u gradu je više pravilo nego izuzetak. Ako mislite da ugradite gas, to Vam je prava lakrdija, jer time dobijate "uštrojeni" BMW koji je izgubio dušu ili šta već.

Link to post
Share on other sites

Iskreno prijatelju zar nije malo smesno uloziti u auto 10.000e, ili koliko vec vredi i staviti mu plin, pritom jos M.

Naravno da nije jer taj auto tim tempom voznje (100 i vise km dnevno) zahteva jos 10 000+ evra svake godine. Jedno je kupiti, a drugo svake godine kroz troskove kupovati jos po jednog. Treba to voziti i pojiti. Ja sam u osnovi protiv plina ali ga podrzavam jer je to prilika da se ljudi vise i kvalitetnije voze. Jedan lik mi je rekao da ce svoj auto voziti isklucivo na benzin jer on to zasluzuje, a ja sam ga pitao da li njegov auto zasluzuje i polovne gume i amortizere, turske delove itd... Ko shvati razumece :lol:

Link to post
Share on other sites

Pogledaj na automarket pa onda kazi da je netacna, doduse za mnogo manju masinu od M.

Evo ti deo iz tog odgovora, i zato molim te pre nego sto optuzis nekoga da laze, prvo proveri.

Zato Vam mi toplo preporučujemo model 320i, ili što se kaže "pravi" BMW, i to u svakom pogledu. Pre svega zvuk ovog BMW-ovog šestaka je melem za uši, a snaga od 150 KS je sasvim dovoljna da bar na trenutak ostetite granice ovog automobila, pošto mu je ogibljenje dovoljno zrelo i za mnogo jače mašine. Sa ovom mašinom BMW postiže 214 km/h, ali se sam motor mnogo manje napreže nego onaj u verziji 318i, te od njega možete očekivati ne samo više kilometera već i manje glavobolja. Međutim održavanje šestocilindričnog motora nije jeftino, daleko od toga, a potrošnja od 12-13 l u gradu je više pravilo nego izuzetak. Ako mislite da ugradite gas, to Vam je prava lakrdija, jer time dobijate "uštrojeni" BMW koji je izgubio dušu ili šta već.

BMW se upravo zbog te duše i voli

neću da iznosim mišljenje o plinu jer je već odlično poznato

Link to post
Share on other sites

Naravno da nije jer taj auto tim tempom voznje (100 i vise km dnevno) zahteva jos 10 000+ evra svake godine. Jedno je kupiti, a drugo svake godine kroz troskove kupovati jos po jednog. Treba to voziti i pojiti. Ja sam u osnovi protiv plina ali ga podrzavam jer je to prilika da se ljudi vise i kvalitetnije voze. Jedan lik mi je rekao da ce svoj auto voziti isklucivo na benzin jer on to zasluzuje, a ja sam ga pitao da li njegov auto zasluzuje i polovne gume i amortizere, turske delove itd... Ko shvati razumece :lol:

Upravo zato sam i rekao Ispruzi se koliko mozes

Jbg. bmw je bmw, ne bas kao i svaki drugi auto, ali posmatrajmo tako, dok je M vec nesto drugo. Bavarci su ga pravili da bude nesto posebno, te ga tako treba i gledati.

Jednostavno receno, ako nisi spreman na njegove izdatke, onda ga nemoj skrnaviti vec kupi bilo koji drugi bmw.

Rado bih ga ja prijatelju vozio da imam te mogucnosti, ali ovako dovoljna mi je obicna 5-ica.

Izvinite sto me vucete za jezik, ali ovo sto cu reci je jace od mene.

Vozim M, ugradjen plin, polovne gume, znate zasto ga vozim?

Da bih se kurcio. U sustini ja sam bas ona prava seljacka jajara.

E pa prijatelju da ne budem ovo sto rekoh zato vozim obicnu 5-icu.

Link to post
Share on other sites

ma mogu da budu odakle god hoces kad tako pisu i kada se ovako strucno izrazavaju.A I DALJE JE TU DUGME DA SE VRATI NA BENZIN kada ti treba sva snaga.

Kao sto rekoh to je moje misljenje, a ovde pisem ne ono sto se drugima svidja, vec ono sto zaista mislim.

Ako si mislio na moje strucno izrazavanje, onda sam ja seljak koji vozi bmw bez ikakvih zajebancija u ustedama i pritom prelazi u proseku oko 60-70km dnevno. Mozda cu jednom biti seljak sa M-om ali tek kada moj dzep bude toliko dubok.

U sustini zovite me kako god hocete, skroz je nebitno, bitno je da ja i ljudi koji me okruzuju znaju ko sam i sta sam.

A ono sto si me nazvao lazovom to si izbegao, ali nema veze, ne moras mi se izvinjavati zbog toga.

Najbolje komentare o ovome je dao Lumber, pa pogledajte malo na predhodnim stranama

nisam ja protiv plina u kolima zato sto i ja sam vozim na isti nego hocu da kazem da je klosharski staviti plin u M3,to je kao da imas kucu na dedinju tamo negde pored belog dvora a u dvorishtu imas kokosinjac,

stvar je principa a ne da li je plin los ili ne

Uh jbt, iznervirao sam se.

Admin stavi kljuc na ovu temu dok ne ode predaleko.

Link to post
Share on other sites

Ako si mislio na moje strucno izrazavanje, onda sam ja seljak koji vozi bmw bez ikakvih zajebancija u ustedama i pritom prelazi u proseku oko 60-70km dnevno. Mozda cu jednom biti seljak sa M-om ali tek kada moj dzep bude toliko dubok.

stvarno jesi seljak i to onaj najgori smederevski što voziš dizela umesto da si kupio nekog benzinca za manje para i tresnuo mu plin pa da se i ti kurčiš i razbacuješ kubikažom

ko ti je kriv za to

nego pitam se zašto se i ja prepoznadoh u ovome što sam napisao :lol:

Link to post
Share on other sites

Jbg, moj je dizel fabricki, tako ga svaba napravio, i kao takav mi je ne dobar nego predobar

Vozim parnjacu i tim se dicim :blink:

A sto se tice toga dizel ili benzin, samo napred bas sam se naostrio :lol:

Link to post
Share on other sites
Jbg, moj je dizel fabricki, tako ga svaba napravio, i kao takav mi je ne dobar nego predobar

Vozim parnjacu i tim se dicim :blink:

A sto se tice toga dizel ili benzin, samo napred bas sam se naostrio :lol:

biće onih koji će reći j*beš dizel to nije BMW bolje je da je benzinac pa će to naši čekić majstori da iskucaju i nabudže na plin :blink:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.