Kakav plin na e36 '97 godiste?


Recommended Posts

Pozdrav ekipi...jedno pitanjce za znalce: Kakav plin, uredjaj i sve to i koja je cena je NAJBOLJE i NAJJEFTINIJE (pretpostavljam kako ce pojedinci reagovati:))) ugraditi u e36 '97 godiste, to je motor sa posebnim bobinama po cilindrima?

HVALA unapred!!!

Link to post
Share on other sites

Ja sam ugradio obican sa klapnama ( tri, dve na grani i jedna iza filtera za vazduh) auto mi trosi oko 15 litara plina u gradu, presao sam oko 20000 km, bez ikakvih problema. Isti me kostao oko 300€.

Link to post
Share on other sites

sada su novi zakoni u predlogu, mislim da jos nisu doneti a to je da se plin moze atestirati samo ako je sekvent...tako mi je rekao jedan 'plinadjija'...

Link to post
Share on other sites

Mislim da o toga nema nista, Pa sva kola koja imaju karburator i da hoce ne mogu da stave sekvent. Moj drugar na opelu askoni ima atestiran plin onaj najobicniji.

Link to post
Share on other sites

Da, i ja tako mislim...ovaj decko me ubedjuje da ce se takvi atesti ponistavati tj. trebace dopravljati na sekvent ako hoce atest...mislim i ja da od toga nema nista, zapravo ako i bude onda ce se uraditi presek i krenuti od jednog trenutka...zato neki moji poznanici su masovno ovih dana atestirali plin...pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Covek je pitao za odredjeni tip motora niko nije pominjao jugice i ostala g...na, na tom motoru mora da se ima sekvet ako hoces da ga atestiras... Karburator sistem niko nije ni rekao da mora da ima sekvent. U pitanju su plasticne usisne grane i to sto masinki faks i nuklearni institut ne prihvataju vise venturijev sistem na plasticnim usisnim granama...

Link to post
Share on other sites

Ako ti je BMW dobar i imas namjeru da ga vozis jos 2-3-4 godine, stavi sekvent, kosta ti oko 500-600 eura, Tomasetto.

A moze i venturi sa lambda kontrolom ali...

Link to post
Share on other sites

600€ nije mala razlika, ne sporim da je sikvent, sinkvent, ali ni sa ovim ako ti je struja kako treba, neces imati problema.

Link to post
Share on other sites

Verovao ili ne. Meni je na sekventu pukla usisna grana. Zveknulo je kao bomba. Doduse je bio u garanciji, pa je onaj sto je ugradjivao, snosio sve troskova. I dao mi je svoj auto dok moj nije bio resen. Ali da ne idemo u off. Slazem se sa tvojim misljenjem, ali razlika je drasticna u ceni. Ja sam mu dao voju viziju i predlog, a On neka sam odluci.

Link to post
Share on other sites

Mozda je puko sekvent, ali u 1000 sekventa, 1 grune... a u 1000 obicnih na plasicnom usisu, grunulo bi 900

sekvent, preporuka, ja sam na m50 2.5 ugradio - 800 evra pre godinu dana,

stavise u nizim obrtajima na plin manje stucka i lepse vuce...

Link to post
Share on other sites

Skoro godinu i 4 meseca vozim na ovaj plinski uredjaj ( klapne), auto radi kao na benzin, nema oscilacije na broju obrtaja, nama nemiran rad, auto se ponasa sasvim normalno. Jednom sam isao na stelovanje, jer sam Ja nesto cackao. A ti pises da Ti manje stuca na plin, kod mene nema nikakvog stucanja ni oscilacija. dosta ljudi iz kluba se vozilo sa mnom i videli su kako se auto ponasa. Opet stojim iza toga, da je veoma bitno ko Ti ugradjuje plinski uredjaj i kako ga Ti odrzavas.

Link to post
Share on other sites

E ovako , i ja vozim auto u koji je ugradjen obican plin (sa klapnama) i imao sam malo , kazem malo problema sa detonacijama ali to je skoro ne bitno jer na M50 usisna grana je od debele plastike tako da tesko puca prilikom detonacija, moras da vodis racuna o struji i normalno da odrzavas instalaciju, to je jeftinija varijanta i to stoji, e sad, ako moras da teras auto na tehnicki zbog registracije onda neces moci da ugradis takav plin jer vise ne rade ateste sa takvim sistemom gasa na vozilima koja imaju plasticnu granu, nego mora da ima sekvent. Trenutno policija jos nije poostrila rezim sto se tice provere vozila na gas tj, ne traze svi da vide atest, ali je pitanje trenutka kada ce i to poceti, tako da sada na tebi ostaje da izracunas i razmislis dobro sta ces da uradis... Ono osnovno znas, a to je da je sekvent mnogo bolji od obicnog venturija ili lambda kontrol, skuplji da , ali onda ide sve ovo pravno sto sam ti napisao... Ti najbolje znas svoje mogucnosti i prema tome ces odluciti , pod mogucnosti ne mislim samo na finansijsku stranu ... :) :) :) Bilo kako bilo >>>Srecno....

Link to post
Share on other sites
Lazo, koje ulje sipas u motor?

Galax ili Motul?

Nemam pojma brate, ja odvezem kod frienda Belog i on mi sipa neko austrijsko sto se menja na 18-20.000...ja zapravo i menjam na nekih 7-8.000 ulje ali me on uvek uverava da bacam novac bez veze...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...