turbina na 316i


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Suki preterujes ga, ti motori sa 1000+ks su trajali jednu trku hocu reci manje od 2 sata u formuli lepo citaj. Moze bez kovanih klipova ali na 0,5 ce da se raspadnu i klipovi i karike mnogooooo brzo, nije to nov auto. Druga stvar ovo sto je rekao miki je u pravu, jos mali milion stvari ti treba ako hoces da to radi zaista osim turbine i ic-a. Jeftinije ti je da ubacis 3,2 i da vozis bez razmisljanja. Protokomer drugi, dizne druge, regulator pritiska goriva, remap koji je sranje, hocu reci treba vems da bi sve bilo kako treba, mnogo para je to a neces dobiti nista posebno.

Link to post
Share on other sites

e ovako stoje stvari. ako hoces da turbo to postujem i ako hoces da zgazis SVAKOG e36 M MORACES DA ODVOJIS NEKIH 2000-2500 evra. znaci velika je glupost to raditi na m40. za m50 ne pije vodu bez kovanih klipova i radilice. ostaje ti samo varijanta m20 2.5 ili jos bolje 2.7 sa glavom od 2.5. standardni klipovi, radilica, dihtung, bez obaranja kompresije. to sve ide do 1 bar ali mora:

VEMS, dizne od min 700 kubika, turbina malo ozbiljnija (holset hx35) to ti je sve oko 1600 evra

to je pod uslovom da instalaciju pravis sam, inace kosta 200 evra + mapiranje

sve ostalo je sitna para.

motor od 3.2 ti kosta oko 1500 evra ali izracunaj koliko ti je odrzavanje tog motora i nije ni blizu m20 turba

u startu das malo vise para ali zato kasnije je sve mnogo mnogo jeftinije i veruj mi mnogo vise dobijas

ja vozim 2.7 turbo trenutno je u fazi vezinanja VEMSa ali dok sam ga vozio na fabrickoj struji na 0.4 bara e36M 3.0 nije imao sanse da mi pobegne. e onda zamisli vems na 0.7 bara.

Link to post
Share on other sites

a sto na m50 moraju kovani klipovi a na m20 ne mora??

i taj turbo realno nije za svaki nad jer trosi... (recices ti)

a na primer jedan m3 jeste....

koliko to trosi?

sta to pricas?

moj auto bez vemsa do Leskovca i nazad sa sve divljanja dole a do dole i nazad je vozen izmedju 150 i 200 kmh prosecna potrosnja bila 13 litara. znaci sa vemsom mora samo manje.

Goran Simic je sa njegonim isao u Kragujevac prosek mu bio 10 l a na driftu mu trosi manje nego Bebetov 2.5 24v

Link to post
Share on other sites

na ovih hiljadu bacis jos hiljadu i onda je to ozbiljna prica mada ipak je to na kraju samo 1.8 turbo

a to sa cipom je smesna prica

bas me interesuje koja tunerska kuca je radila taj cip za is turbo

Link to post
Share on other sites

pa mozda je radio sam mapu preko ekvelajzera :P :P :P ali o5 ja ja mislim da ide opako... :e30: e jel su kljucevi kod tebe na kraju ja sam reko burazu da ostavi to i delove jos neke si video :o

jeste sve je kod mene a kad ti budem zavrsio auto videces sta smatram ozbiljnim turbom.

Link to post
Share on other sites

Sta mu je radjeno kad ide toliko dobro?

ako pitas za moj auto ima tema o tome.

2.7 turbo/vems

a sto se tice nikolinog auta ja mu radim ono sto je polupao a za motor ne znam dali i sta je radjeno

Link to post
Share on other sites