Recommended Posts

Generalno, lambda sonda je lambda sonda za taj model, mozes da stavis koju oces, samo da ima isti broj zica. Moze i da nema, ponesto se da prepraviti.

Samo, lambda sonda moze i da oslabi, tj. da ne pokazuje skroz tacne podatke pri svim rezimima rada motora, tako da je najbolje staviti novu, moze i univerzalnu.

Link to post
Share on other sites

Broj zica je jedino sto je vazno, i naravno da nije mega divca. Na 318 is mislim da ide sa tri zice, na 320 ne znam.

Link to post
Share on other sites

i kod mene su 4 zice! komp mi ne pokazuje da je losa ali bi je ja promenio sve jedno pa me zanima gde mogu u bg da nadjem ngk!ili da nista ne diram mada mi je nesto potrosnja skocila?!

Link to post
Share on other sites

menjaju raspored,boju zica,tip konektora,ima na haynesu tacno gde se meri sa nacrtanim konektorima nema greske,ako se dobro secam mislim da do 2500 rpm treba napon da daje u granicama od 0.1v do 0.9v a preko tih obrtaja da napon ide preko 1v!I da meri se tek kad se lambda zagreje i pocne da radi,nekih 5,6,7 min od kad upalis auto,do tad je on u loop mode-pomocni mod!

Link to post
Share on other sites

Ako ti je E36 sa M52 motorom 2.0 onda imas Siemensov kompjuter i takav auto koristi titanijumske lambda sonde. Nemoj pokusavati da trazis kod nas univerzalne titanijumske jer sigurno neces naci, a original imas samo u ovlascenim BMW servisima i kosta oko 180 eur komad.

Najlakse ces prepoznati titanijumske sondu po tome sto ima crvenu i zutu zicu pored sive i bele.

Cirkonijumske sonde koristi 98% automobila i tu mozes slobodno staviti u univerzalne koje kostaju oko 50 eur za sonde sa 4 zice. Cirkonijumske imaju crnu, sivu i 2 bele zice(ili neku drugu kombinacuju ali uvek su ove 3 boje u pitanju).

Princip rada ove dve sonde je sasvim razlicit i mozes sjebatu komp na autu ako stavis pogresne! (titanijumske sonde daju napon na izlazu 0-5v, a cirkonijumska 0-1v ili 0.3-0.8v)

U svakom slucaju, ostavi broj sasije pa cemo videti koje sonde su u pitanju. Ali ako ti je motor M52 i kompjuter Siemens a ne Bosch, onda su ti 100000000% titanijumske.

Titanijumske sonde su koriste kod nekih skupih sportskih automobila, ferrari na primer, jer daju malo bolje performanse. BMW ih je koristio kod M52 motora sa Siemens ECU.

Link to post
Share on other sites