NOVI POREZI - NOVE AKCIZE


Recommended Posts

Bice potvrdjeno u toku sledece nedelje DA LI CE SE i STA UVESTIi:

1. dodatna akciza na benzin u iznosu od 10 dinara, na evrodizel 13 dinara

2. dodatni porez na luksuzna vozila od preko 2000ccm....Vlada kaze da su ovo "mocni" automobili

3. dodatni porez od 6% na plate vece od 12000 dinara stim sto ovaj porez moze placati poslodavac ili moze ici na teret radnika sto je izvesnije

4. Vece oporezivanje stanova vecih od 60m2

5. Povecanje PDV-a

6. Dodatno oporezivanje mobilne telefonije

7. Smanjenje akcize na cigarete zbog povecanja prodaje

Treba popuniti rupu u Budzetu u iznosu od 100 mlrd din...a i u kandzama smo MMF-a i ostalih svetskih finansijera

Link to post
Share on other sites
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doduse...lepo su ONI najavili da ce situacija poceti da se zaostrava na prolece...Lakse je namaci prihode nego smanjiti troskove.

E ljudi...IZVINITE, al moram da prokomentarisem: Vidim da su svi poslanici u Skupstini dobili laptop kompjutere, mikrofone...itd..VAljda sa tim smanjuju troskove fotokopiranja.

Link to post
Share on other sites

idem redom.

1.mamicu im j...m,

2.mamicu im j...m,

3.mamicu im j...m,

4.mamicu im j...m,

5.mamicu im j...m,

6.mamicu im j...m,

7.mamicu im j...m.

koje su bre skole ucili da nas ovako deru?odakle im bre ovakve ideje?a ovamo,deluxe zivot,trpanje u dzepove,stomake i guzice.ima jos 5-h oktobara da bude,mamicu im j...m!

p.s.izvinjavam se zenskom delu naseg kluba na ovom krajnje vulgarnom komentaru ali nisam mogao da izdrzim.verujem da nisam jedini.

Link to post
Share on other sites

do kraja ce, kako su poceli da oporezuju sve i svsta , uvesti i porez na porez

Link to post
Share on other sites

cuo sam da ce se uvesti i registracija za biciklo

Link to post
Share on other sites

Rade sranje, a sasmim tim dokazuju svoju nesposobnost. U vreme kad se sve zemlje sveta udruzuju, kad se radi na povecanju potrosnje u cilju opstanka kapitalistickog drustva, ovi nasi kauboji uvode porez na potorsnju. Apsurd...

Marksov Kapital se stampa ponovo u enormnim tirazima, svi se vracaju korenima, samo mi bezimo od pravog stanja stvari. Eto zasto porezi i porezi na porez, pukla nam je guma pa zato kupujemo nova kola...

Link to post
Share on other sites
cuo sam da ce se uvesti i registracija za biciklo

Na zalost moju i njihovu imao sam dva bajsa i oba su mi davno ukrali ;)

Pa pores na porez postoji odavno.

Sto je neko vec rekao i treba da nas sisaju i jasu. Zato sluze ovce i stoka.

Mislite o tome sledeci put kada budete isli ili ne isli na izbore.

Link to post
Share on other sites
DZABA!

Marko jos kako ima pravo. Kada drzavom upravlja oligarhija vlasti i opozicije koja se neprestano smenjuje i kartelno vodi drzavu u propast, najbolji nacin za borbu protiv takve oligarhije su nedavanje legitimiteta i gradjanska neposlusnost. Ako na izbore izadje 20-30% ljudi, to ce znaciti da vlast, iako je formalna i zakonita, nema legitimitet i podrsku u narodu.

Ja na izbore vise ne idem.

Link to post
Share on other sites
Ako na izbore izadje 20-30% ljudi, to ce znaciti da vlast, iako je formalna i zakonita, nema legitimitet i podrsku u narodu.

Ja na izbore vise ne idem.

U ja na izbore ne idem vec nekoliko godina, u stvari od kada sam shvatila da nas ovi "nasi" prosetase 96. kao mlade majmune po nasem Bgd-u

Link to post
Share on other sites

PDV 19% umesto 18% koliko je bio ... 6% na iznose prosecne plate u srbiji ne na one od preko 12k .... Jedan dan skupstine kosta 5 miliona dinara , a Radovan Jelasic ima platu od 450k dinara i kaze ako mu smanje platu da vise nece da radi taj posao jer on uvek moze da nadje posao i bolje placen od toga .... Usta ga j...m njegova skrbava , pa neka ide... Ovo oko goriva je ne izvesno ali mislim i da je to vec dovedeno pred svrsen cin, nekretnine od 60m2 pa nagore nije popilo vodu jer je neko pametan rekao da ne mozes ti da oporezujes nekoga ko zivi sa petoro dece u 60 kvadrata isto kao i onog ko zivi sam u toliko kvadrata , ,,,, bilo kako bilo nasa vlada je nesposobna i zavija nas mrak .... Pa evo samo pogledajte ovo sto je zadesilo svet.... zove se svetska ekonomska kriza koja je izgleda najvise pogodila Srbiju jer ja koliko gledam i citam u medijima Vlada RS je sklopila ugovor o finansiskoj inekciji cas sa ovim cas sa onim i ustvari ispada da svi ostali imaju pare samo mi nemamo ... Tonemo sve dublje i dublje a mislim da smo jos daleko od dna .... To me najvise i plasi.....

Link to post
Share on other sites

KAKO NAMACI 100 MLRD DINARA??

Vlada je kompletirala preciznu računicu smanjenja budzetskog deficita (fiskalnog prilagođavanja) od 100 milijardi dinara. Ukupno računato, od te sume neophodnih usteda – 89 milijardi će biti na strani drzavnih rashoda, a 11 milijardi na prihodnoj strani namaći će se povecanjem nekih poreza.

Za sada se odustaje od „solidarnog“ poreza na plate kao socijalno neprihvatljive mere.

Taj paket juče je kompletiran i u njemu, kako „Politika“ saznaje, dominiraju tri mere stednje.

1. MINISTARSTVA MORAJU DA ZA 25 odsto SMANJE TROSKOVE, odnosno takozvane diskrecione rashode, u odnosu na planirane za 2009. godinu. Ta odluka ne vazi za plate, penzije i druga socijalna davanja. Računica je pokazala da će se tom ustedom obezbediti 40 milijardi dinara. To je 22 milijarde vise nego šsto je prvobitno bilo dogovoreno sa MMF-om da se ustedi na troskovima ministarstava.

2. SMANJENJE SVIH PLATA VEĆIH OD 40.000 DIN (NETO) U DRZAVNOJ ADMINISTRACIJI (uključujući i lokalne samouprave), javnim preduzećima i javnim agencijama. To praktično znači da će manju platu, između ostalih, dobijati i predsednik drzave, premijer, ministri i poslanici. Ta mera neće vaziti za plate zaposlenih u drustvenim delatnostima (obrazovanje, zdravstvo, kultura...), vojsci i policiji. Za sada se u vladi jos prave racunice o visini i načinu (da li linearno) smanjenja zarada.

3. POVECANJE AKCIZE NA BENZIN ZA 2 DIN-L I NA DIZEL ZA 4 DIN-L . Na taj način u budzet će se do kraja ove godine sliti pet milijardi dinara.

4. TAKSA OD 10% NA POTROSENE IMPULSE U MOBILNOJ TELEFONIJI.

5. POSEBAN POREZ NA LUKSUZNE AUTOMOBILE (u budzet će se sliti milijarda dinara)

6. POSEBAN POREZ NA LUKSUZNE VECE KUCE I STANOVE (u odnosu na lokaciju i broj članova domaćinstva) od koga se očekuje budzetski priliv od oko dve milijarde dinara.

Od svih poreza i taksa očekuje se ukupno 11 dodatnih milijardi dinara u budzetu Srbije.

Pored ovih dnevnih operativnih mera koje do kraja ove nedelje treba da budu prosleđene i Međunarodnom monetarnom fondu, u vladi se sprema projekat SMANJENJE BROJA ZAPOSLENIH U DRZAVNOJ ADMINISTRACIJI NA SVIM NIVOIMA. .... RACUNA SE DA BI OKO 6.000 ZAPOSLENIH moglo da ostane bez posla.

Link to post
Share on other sites

A kako se to kategorisu luksuzni automobili, luksuzne kuce i stanovi, i ovo za mob im nije trebalo a za ostalo me bas briga.

Link to post
Share on other sites

Zao mi je sto delujem kao najgori pesimista ALI......Podsetnik jedan:

U slucaju bankrota neke lizing kuce (nesto se prica o slovenackoj "Istrabenz") i postupka stecaja sva njena potrazivanja po osnovu lizinga postaju odmah naplativa. To znaci da ce kupac vozila na lizing ili morati da vrati auto ili da odjednom izmiri ceo preostali iznos duga...

Link to post
Share on other sites

Definitivne nove mere (za sada) :

- akciza na benzin + 2 din

- akciza na dizel + 4 din

- dodatni porez na auto vece kubikaze

ostalo...

- 10% poreza na mobilne razgovore

- realnija procena poreza na imovinu

- veci porez na autorske honorare i druge ugovore

- plate u drzavnoj administraciji manje (40.000 za 10%, 100.000 za 15% na razliku)

- manje plate direktora u javnim preduzecima (6 x 35.000 maksimum)

Link to post
Share on other sites