Uvoz polovnjaka bez euro 3


Recommended Posts

Evo danas pitao komsiju koji radi sa crnogorcima i strancima i rekao mi da moras da imas vizu u pasosu pre 1.1.2008. iz te zemlje odakle je auto a ostalo sve se zavrsava. Carina i porez prodju bez problema ali u sup prave problem ako nemas vizu ili njihov pasos.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da ne otvaram novu temu pitacu ovde.

Da li su E46-ice EURO 3? Mene interesuje za 320i E46 99god. Kako to moze najlakse da se proveri?

Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde.

Da li su E46-ice EURO 3? Mene interesuje za 320i E46 99god. Kako to moze najlakse da se proveri?

Moze da se desi da taj model ispunjava normu EURO3, jer su neke se seije toga modela radjene sa nekim izmenama na motoru. Najbolje je da se obratis zastupniku BMW-a da ti u bazi podataka proizvodjaca, prema broju sasije, proveri da li je taj model proizveden u skladu sa ekoloskim standardom i ako jeste da ti izda potvrdu

Homologaciona oznaka u brifu bi trebalo da bude kao u linku

http://img528.imageshack.us/img528/4800/euro34zs3.jpg

Link to post
Share on other sites

Mnogi ljudi i dalje pricaju da moze da se uveze bilo koji auto bez EURO 3 motora i bez ovlascenja,znaci npr neki auto star 20 godina uvozi se isto kao i sa euro 3,plati se carina i porez i to je to,ja licno ne verujem u to,kome vise verovati..?

Link to post
Share on other sites
Mnogi ljudi i dalje pricaju da moze da se uveze bilo koji auto bez EURO 3 motora i bez ovlascenja,znaci npr neki auto star 20 godina uvozi se isto kao i sa euro 3,plati se carina i porez i to je to,ja licno ne verujem u to,kome vise verovati..?
Stvari stoje ovako....moze da se preregistruje svako vozilo,bez obzira na starost i euro3 ali samo uz vazece ovlascenje koje je starije od 1.1.2008. Znaci vozila iz bilo koje drzave sa ovlascenjem ne mladjim od 1.1.2008 mogu da se carine i registruju na nase table od sad pa narednih 3 meseca.
Link to post
Share on other sites
Mnogi ljudi i dalje pricaju da moze da se uveze bilo koji auto bez EURO 3 motora i bez ovlascenja,znaci npr neki auto star 20 godina uvozi se isto kao i sa euro 3,plati se carina i porez i to je to,ja licno ne verujem u to,kome vise verovati..?

Ovde su malo pobrkane stvari.

Jedno je uvoz automibila a drugo je preregistracija vozila sa stranim tablicama.

Ako uvoziš polovan ili nov automobil onda to radiš u skladu sa carinskim zakononom i odlukom o uvozu motornih vozila i možeš slobodno da uvezeš svaki automobil koji ispunjava euro 3 normu.

Carinjenje starijih automobila koji mogu da imaju, a mogu i da nemaju euro3 motor, odobreno je po privremenoj

uredbi vlade, isključivo radi prerigistracije vozila sa stranim tablicama, koja voze državljani Srbije na osnovu ovlašćenja, dobijenih pre 01.01.2008.,od vlasnika uglavnom stranih državljana kao i državljani srbije sa boravištem u inostranstvu, koji imaju vizu u pasošo pre 01.01.2008.

Link to post
Share on other sites

Ja sam carinio svog BMW-a pre 2 nedelje...Treba vam saobraćajna(u mom slučaju crnogorska) i ovlašćenje pre 1.1.2008...Nakon carinjenja idete sa CG tablicama,papirima i novom carinskom deklaracijom u SUP gde vam daju BG tablice...Takođe morate napraviti kupoprodajni ugovor gde vi pomoću ovlašćenja prodajete auto sami sebi...Na saobraćajnoj vam je upisana zabrana otuđenja koja traje dva meseca dok se proveri poreklo auta i validnost ovlašćenja...

Link to post
Share on other sites

...kad bi samo znao koliko je nemackih, svajcarskih... automobila eu3 uslo na italijanske papire doslo bi ti da vozis stranca bez tablica ! :big_boss:

...niko to nikada nije proveravao do kraja i nikada nece, bitno je samo da je automobil regularan i da nema potragu.

Link to post
Share on other sites
...kad bi samo znao koliko je nemackih, svajcarskih... automobila eu3 uslo na italijanske papire doslo bi ti da vozis stranca bez tablica ! :big_boss:

...niko to nikada nije proveravao do kraja i nikada nece, bitno je samo da je automobil regularan i da nema potragu.

Niti ce iko ikada proveravati jer je sve legalno i ta vozila se voze vec 7-8 godina i vise....... jer bukvalno se sve pravi. Koliko nasih svercera ima agencije u italiji Nemackoj itd.... i ugovore imate ovde blanko za 50 e sa pecatom i sve.. legalno.........

ja sutra idem kod speditera da proverim neke stvari vec sam pricao sa BMW Loudom....

Link to post
Share on other sites

Procitajte ovo jos jednom: ...Izvor Blic.rs

Od 50.000 vlasnika "crnogoraca" tek nešto više od hiljadu njih je platilo obaveznu carinu i PDV kao prvi uslov za preregistraciju. Što se tiče vozača sa E tablicama, ni oni nisu bili mnogo ažurniji, budući da je od procenjenih 1.500, tek njih 12 platilo sledujuću carinu i PDV. Njih 35 nije htelo da se upušta u tu avanturu, pa su iskoristili onu drugu mogućnost – jednostavno su svoj automobil vratili odakle su ga i dovezli.

Uvoz automobila bez euro 3 motora neće biti moguć od 22. jula, kada ističe rok za obaveznu preregistraciju automobila sa stranim tablicama koji se voze uz ovlašćenje izdato pre 1. januara 2008.

- Uredba o dopuni Uredbe o uvozu motornih vozila stupila je na snagu 22. aprila i njom je data mogućnost svim fizičkim licima s vozilima sa stranim tablicama za koja imaju punomoćje za upravljanje izdato pre 1. januara 2008. da u roku od 90 dana sprovedu postupak uvoza automobila. U praksi to znači da se mogu uvesti automobili koji neispunjavanju normu euro 3, što je do sada bio uslov za uvoz, a što će nakon isteka roka od 90 dana i dalje važiti - kaže za "Blic" Idrija Hadžibegović, pomoćnik direktora u Sektoru za carinsko poslovanje i međunarodnu saradnju.

- Važeća carinska stopa za uvoz automobila je 12,5, dok stopa PDV-a iznosi 18 odsto, što u kumulativnom zbiru iznosi 33 odsto od vrednosti vozila. Dosad ocarinjena vozila prilično su stara, 15 i više godina. Prosečna vrednost navedenih vozila je od 800 do 1.000 evra, a u periodu od 22. aprila do 14. maja naplaćeno je na ime carine i poreza na dodatu vrednost oko 42 miliona dinara - kaže Hadžibegovićeva.

On napominje da carinska služba nema mogućnost produženja roka i nije dovoljno obratiti se samo špediteru kako bi se ispoštovao rok, već carinarnica mora da primi deklaraciju koja će nositi određeni broj i datum. Nepoštovanje navedenog roka ima za posledicu sankcije koje su predviđene za carinski prekršaj.

- Carina je kao izvršni organ uvek spremna da sprovodi propise, što se odnosi i na ovaj slučaj. U pravilima rada i u samoj proceduri ništa nije promenjeno. Prilikom uvoza potrebno je dostaviti prateću dokumentaciju vozila, punomoćje, ličnu kartu i doći sa vozilom u nadležnu carinarnicu - navodi Hadžibegovićeva.

Ona ističe da se postupak uvoza obavlja u svim carinarnicama, što znači da građani ne moraju tu proceduru da obavljaju u carinarnici prema svom prebivalištu, već tamo gde sami procene da im najviše odgovara.

- Ovaj ustupak smo učinili iz razloga što pojedine carinarnice pokrivaju velike regione i moglo bi biti gužvi, kao što je recimo slučaj sa carinarnicom Kraljevo - kaže Hadžibegovićeva.

Link to post
Share on other sites
Carinjenje starijih automobila koji mogu da imaju, a mogu i da nemaju euro3 motor, odobreno je po privremenoj

uredbi vlade, isključivo radi prerigistracije vozila sa stranim tablicama, koja voze državljani Srbije na osnovu ovlašćenja, dobijenih pre 01.01.2008.,od vlasnika uglavnom stranih državljana kao i državljani srbije sa boravištem u inostranstvu, koji imaju vizu u pasošo pre 01.01.2008.

ovo me interesuje...nas covek koji ima dvojno drzavljanstvo ili radnu ino vizu pre 1.1.2008. moze da ocarini auto bez euro3.

Link to post
Share on other sites
ovo me interesuje...nas covek koji ima dvojno drzavljanstvo ili radnu ino vizu pre 1.1.2008. moze da ocarini auto bez euro3.

mora da ima vozilo registrovano u inostranstvu na njegovo ime, koje je kupio u inostranstvu pre 01.01.2008.,vazecu licnu kartu (nasu) i vizu u pasosu pre 01.01.2008.

Posle carinjenja takvo vozilo moze da registruje samo na svoje ime bez prava otudjenja naredna 2 meseca. Znaci ako kupis takav auto vozis ga sa ovlascenjem

sledeca dva meseca, posle cega mozes na uobicajen nacvin da ga prevedes na svoje ime

Link to post
Share on other sites

Za automobile sa stranim reg. oznakama,

1. Kupoprodajni ugovor

2. Ovlascenje za upravljanje vozilom ( oba dokumenta moraju biti pre 01.01.2008)

3. Pasos za vizom u tom periodu kad je auto kupljen, pecati ulaz-izlaz iz zemlje porekla auta ili boravisna dozvola ili pasos te zemlje.. nesto morate imati

4. Prevod dokumenata sa stranog jezika kod sudskog tumaca

5. Tehnicki pregled vozila (samo ocitavanje broja sasije i motora)

6. Licna karta, srpska

7. Potpisane izjave da su predata dokumenta originali.

Nadjete speditera (cene usluga variraju, sad svi vataju u mutnom da se ogrebu koliko mogu), on vam smesti vozilo ( ukoliko uspe da ga ubaci, guzve su nemoguce) u javno carinsko skladiste, lezarina je 3000din, izlazak carinika na pregled 1200 din.

Auto ostaje 10ak radnih dana, posle toga se dobijaju papiri sa carine. Radi se Tehnicki pregled vozila, tablice i saobracajna predaju u SUP, dobijaju nase table i kraj.

Eto, to vam je ceo cirkus.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cujem neke price ali mnogo ne verujem Da li je istina da je preregistracija produzena za jos mesec dana pod istim uslovima?

mozda je neko bolje obavesten nego ja

Link to post
Share on other sites