marko-kg

Chip i sekvent plin....

Recommended Posts

marko-kg    0

Imam pitanje za strucnjake, da li sekvencijalni plin, ima veze sa chipom. Da pojasnim malo, ako je auto tunitan, recimo, izmedju ostalog mu je promenjen i chip radi povecanja snage, da li tu snagu ima motor i kada radi na plin ili ne? U pitanju je E-36 320i 1994 god. kome je promenjen chip a u koji bih, eventualno ugradio sekvencijalni plin...

Jos jedno pitanje, verovatno se zna ko u Srbiji kvalitetno chipuje motor i koliko to kosta, pa ne bi bilo lose da znam i to, u slucaju da ne uzmem ovaj auto, koji je vec chipovan... hvala unapred...

BMWscaner    0

www.smchiptuning.com nije srbija ali nije ti ni predaleko

a kolko sam upucen nema veze na kojem gorivu se vozis pogotovo ako je sekvent kvalitetno odradjen

BMWscaner    0

hermes ja bi reko da se varas bar moje misljenje

Misko M    0

na plinu ce chip raditi jos bolje, prijace mu vise ranije paljenje !

...a sto se tice atmosferca sa chipom ima osetne razlike ali ne sa nasim gorivom !!!! sa ovim djubretom i fabricke mape se muce :)

hermes    0

Bacanje para , jer koliko mozes konja da dobijes na atmosfercu za nekoliko stotina evra? Realno 5 do 10, a to ne vredi 150-200-300 evra

marko-kg    0

Hvala svima koji su se do sada javili... Kako sam ja razumeo, auto ide bolje i na plin i, naravno, na benzin ako je chipovan motor? Nisam znao da se dobija samo 10-ak konja, to je bas malo... a ako bi se dodao i K&N filter, zna li neko, bar okvirno da mi kaze? Ah, da.. koliko se dobija i promenom zadnjeg lonca? Pokusao sam da nadjem odgovor i za lonac i za filter ali nisam uspeo, pa moram da pitam....

Misko M    0
Bacanje para , jer koliko mozes konja da dobijes na atmosfercu za nekoliko stotina evra? Realno 5 do 10, a to ne vredi 150-200-300 evra

...a ako kosta 50eu ?

BMW 528iA    0

Na www.smchiptuning.com mozete dobiti informacije koliko KS dobijete posle cipovanja vaseg motora kao i cijenu.

hermes    0

A i da kosta 50 evra, ko ti garantuje da ces bas toliko dobiti? Sigurno ce neko da ode na dyno i proveri...aha

A ja bi dao 50 evra za 10 konja, al sumnjam da moze.......u stvari, dao bi 50 evra za 20Nm vise pri istim obrtajima

Slicna prica i za KN.....

BMWscaner    0

hermes fino odes do SM tuninga i ciko srdjan ti za odredjenu lovu chipuje auto i kod njega direktno na valjcima provjeris o cemu se radi

hermes    0

Jel neko proverio, postoji li iskustvo iz prve ruke?

Ja sto sam video i cuo iskustva vlasnika auta sa cipom, odgovorno tvdim da se nista opipljivo ne dobija ukoliko ljudi nisu previse subjektivni u ocenama (a vrlo cesto jesu, sve neki super strucnjaci koji kao osete da im kola idu bolje i kad promene svecice, ulje ili operu auto)

Za cipovan turbo motor vec ne sporim osetan dobitak, probao sam jedan pre i posle cipovanja i bas je bolje isao.

Misko M    0

jesi spreman na probu ? ...valjci su 1000din po prolazu chipova ima koliko i kakvih hoces :)

...dobije se i vise od 10ks ali NE sa ovim gorivom koje se prodaje na pumpi, sa ovim djubretom i extremnim chipom mozes samo havariju u motoru da dobijes !

BMWscaner    0

od kolege 325ix bez chipa vrijeme na 402 15.7 sa srdjanovim chipom 15.1 tako da je razliika ocigledna

AlexBMW    0

Ja vozim 535i V8 sa chipom i sekventom i nemam nikakvih problema, e sad o kolicine snage sa cipom i bez ne mogu da pricam jer neznam kako ide bez cipa, ali cu prvom prilikom da odem na dino.