Prednja i zadnja vuca


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ajde ne preterujete.....kao prvo, zadnja vuca ima vece gubitke nego prednja. Prednja je bolja za razne snegove i ledove, najbolji dokaz je to šta se vozi uglavnom po zemljama na severu. Prednja vuca je jeftinija za izradu. Velika snaga teško može da se isporuči preko prednjeg pogona. Za većinu normalnih vozača prednja vuča je bolji i veoma razuman izbor. Itd....

Ipak, ja i dalje volim i vozim zadnju, i ne nameravam da je promenim ikada:D

da je prednja toliko dobra,i formula bi se vozila na nju :)

volvo(stariji tipovi,za ove nove nisam siguran kao i za saabove),svi na kardan........a snega i leda koliko hoces

drndave lade,volge po sibiru isto

".....Za većinu normalnih vozača prednja vuča je bolji i veoma razuman izbor.....",ko kaze da smo mi vozaci :) normalni :bye:

pola amerike,jebeno hladna zima....vecina na klasiku,zadnji pogon

90% automobila do 80-tih,sve na kardan(samo francuzi i japosi nesto tupili,oduvek)

ima gubitke,to sigurno.....treba ta snaga da se prenese kroz menjac,kardan,diff ali........natovari ti prednjaka kao sto mozes zadnjaka,pa koji bolje prenosi snagu na tockove?

moj cale kaze:j...s auto bez kardana....(i podrzavam ga 100%),nista bez kardana i kardanskog tunela(a citav zivot vozi trileta,ako ne racunam ficu i sva moguca vojna vozila).

i zato na kraju:ZADNJI POGON ZAKON :bye: :lol: :D (a za zimu malo vise prakse jet'te).

Link to post
Share on other sites
U ovim pitanjima i odgovorima dole kazu da je prednji pogon bolji samo u:

1. Polasku iz mesta po snegu

2. Voznji u rikverc

http://www.rearwheeldrive.org/rwd/rwdquiz.htm

Nije za rikverc!!!!!

ZADNJA VUCA JE ZAKON,bre ljudi!

Sta vam je sa tom prednjom vuc.?

Link to post
Share on other sites
Nije za rikverc!!!!!

ZADNJA VUCA JE ZAKON,bre ljudi!

Sta vam je sa tom prednjom vuc.?

U pravu si. Cele zime sam se zabavljala o to sa letnjim gumama. Kod ktetanja iz mesta ABS i DTC odrade svoje, a rikverc mi je problem i na suvom

Link to post
Share on other sites
U pravu si. Cele zime sam se zabavljala o to sa letnjim gumama. Kod ktetanja iz mesta ABS i DTC odrade svoje, a rikverc mi je problem i na suvom

Naravno da sam ja uvek upravu :) :) :bye: :bye: :lol: :D

Link to post
Share on other sites

Prednja Zadnja 4 vuce, nemam problem sa tim.

BMW forum, sta ocekivati za odgovor?! Samo mi nije jasno zasto dosta ljudi pljuje po FWD?! Ako moze objasnjenje

Link to post
Share on other sites
U ovim pitanjima i odgovorima dole kazu da je prednji pogon bolji samo u:

1. Polasku iz mesta po snegu

2. Voznji u rikverc

http://www.rearwheeldrive.org/rwd/rwdquiz.htm

Ljljooooo :) !!!!ne vidim problem u tvojim pitanjima.

1.polazak u 2-j,pod manjim gasom,dok tockovi "ne uhvate" podlogu

2.rikverc,manji gas(mosh' i veci ako ti je do zabave).

Link to post
Share on other sites
U pravu si. Cele zime sam se zabavljala o to sa letnjim gumama. Kod ktetanja iz mesta ABS i DTC odrade svoje, a rikverc mi je problem i na suvom

eh,Tanja Tanja!a sto da radimo mi sto nemamo ABS(ovo znam sto znaci,hehe) i DTC(sta god to znacilo...ali stvarno)? e,tu se gleda iskustvo,praksa,znanje,ali i sreca.ima tu likova(i ja medju njima),sto smo celu zimu provezli na zadnjim letnjim(bolje da ne slikam moje,corka garant),a kako......bez primesa moderne tehnologije i mehanike.i mi se zabavljamo hahaha.ne znas koliko.poz!

Link to post
Share on other sites

ljudi!klasika je klasika.motor napred,pogon pozadi(sofer napred,putnici pozadi hehe).od rodjenja prevoznog sredstva na unutrasnje sagorevanje,prica je ista.prvo na lanac,posle na kardan.KLASIKA JE KLASIKA.ruku na srce,ima odlicnih automobila sa prednjom vucom,ali priznajte sebi da ste bar jednom rekli u sebi.....sve je to o.k.,ali.......'bem li ga, sto nije zadnja vuca ili da je barem zadnja vuca?toliko snage a ona vuce,umesto da gura.e to je to.covek se jednostavno navikne(uz sve psovke,ponekad kad se bas zainati pa ne mozes da se iscupas iz npr.snega,mokre livade-ma sta god trazio tamo hehe......ali se i brzo zaboravi,ali i nauci za sledeci put).vecina nas RWDrajversa je bila svedok zapanjenih lica raznih FWD-sa,kako (u nasem slucaju,jer ima jos raznih rwd-a) BIMMER gazi sneg i led(onako....ladno projedrimo pored njih,a iza nas se dize oblak ledene prashine, hehehe-pravi gusht),dok oni zevaju stavljajuci opremu za zimu,tj.lance i angazuju vojsku za guranje i proklinju trenutak kad su odlucili da sednu za volan po takvom losem vremenu(a ovi djiberi u bendjama prolaze ko po suvom).

UCIO SAM DA VOZIM NA ZADNJEM POGONU(i vozio 11 godina,leti i zimi,FIAT 1500 a.k.a. tristac),VOZIM NA ZADNJEM POGONU,I VOZIT CU DOK BUDEM MOGAO(samo da je zdravlja)!!!!jeste,nikad ne reci nikad,ali u ovo slucaju,ja mislim da fwd nema sanse.ajd u zdravlje!!

Link to post
Share on other sites
A sve je pocelo tako sto je neki klinac poceo topic

:) koji klinac?gde? :) :bye: :bye: :lol:

to ti je kad se dirne u zadnji pogon :D :D :D ,ko u osinjak :D :D :D !

Link to post
Share on other sites
Ja sam vozio 540iA u USA gdje je sve zaledjeno i nisam imao ni najmanjih problema.

evo......lepo kaze covek.ako laze......laze sebe,ali........TRUTH and NOTHING BUT TRUTH!

Link to post
Share on other sites
:) koji klinac?gde? :bye: :lol: :D :D

to ti je kad se dirne u zadnji pogon :D :D :D ,ko u osinjak :D :D :D !

Moramo da branimo nase najdraze zadnje tockove :bye: :)

Link to post
Share on other sites
ne 'mos i to ti je.zive zabludi,sta ces.

ne 'mos i to ti je.zive u zabludi,sta ces.

(trokira mi tastatura,gubim slova)

Link to post
Share on other sites
Vidi sta joj je mozda joj je rikno krst na kardanu

gubi ulje u diffu.otiso mi semering :) :) :bye: !

Link to post
Share on other sites